fbpx
Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce, kepçe kulak estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak estetiği günümüzde en sık yapılan ameliyatların başında gelmektedir. Sürekli saklama çabası gerçekten insanı zorlayan bir durum olmaktadır. Bize danışan hastaları büyük kısmı operasyonun sonunda şimdiye kadar neden bekledikleriyle hayıflanmaktadır. Gerçekten işlem süresi ve yapılış yöntemi göz önüne alınırsa gayet rahat geçen bir işlem olup sonuçları yüz güldürücüdür.

Kepçe kulak estetiği yapılma nedenleri?

Yüzdeki estetik görünüm için önem teşkil eden kulaklardaki açıklık durumu kişiyi estetik anlamda rahatsız etmesinin yanı sıra bu kulak şekline sahip olan kişide psikolojik travmalara dahi sebep olabilen istenmeyen bir durumdur.

Kepçe kulak oluşumunun nedenleri?

Kepçe kulak sorunu kulak bölgesine alınan darbelerden kaynaklı olabileceği gibi büyük oranda genetik yatkınlıktan dolayı meydana gelmektedir. Hamilelik esnasında anne karnındaki bebeğin kulağındaki kıkırdağın yeterince gelişmemesinden kaynaklanan bir durumdur. Kulaktaki kıkırdak doku tam anlamıyla gelişmediğinde, kulak asıl şeklini alamadığı için öne doğru eğim oluşturur. Bu duruma kepçe kulak denir. Ankara kepçe kulak estetiği günümüzde estetik anlamda sıklıkla tercih edilen operasyonlardan biridir.

Ameliyat süreci

Kepçe kulak, özellikle okula başlayan çocukların sosyalleşmesini engelleyebilen ve okul hayatını olumsuz yönde etkileyebilen bir durumdur. Bu sebeple Ankara kepçe kulak ameliyatı (otoplasti) erken dönemde yapılması çocukta psikolojik travmalar oluşmaması açısından oldukça önemlidir. Kulak gelişimi 6-7 yaş civarlarında tamamlanmaktadır.

Bu nedenle çocuklarda otoplasti, kulak gelişiminin tamamlanmaya yaklaştığı 4-5 yaşlarından itibaren uygulanmaktadır.

Kepçe kulak estetiği uygulama nasıl olur?

Bu operasyon her yaş grubu için uygun bir operasyondur. Kepçe kulak ameliyatları lokal anestezi ile yapılması uygundur. Kulak arkasından açılan kesi sayesinde yara izi belli olmaz.

Çocuklarda bu işlem nasıl olur?

Çocuklarda ya da sağlık durumunun lokal anesteziye uygun olmadığı durumlarda ameliyata girecek olan kişiye genel anestezi uygulanmaktadır. Operasyon yaklaşık 1 saat civarı sürmektedir. Kulak arkasından açılan bir kesiden operasyon gerçekleştirilir.

Dikiş izi olur mu? Dikiş izi görünür mü?

Estetik operasyon sonrası estetik dikişle operasyon bölgesi kapanır. Ama bu dikiş izi çok büyük değildir. Üstelik kulak arkasında kaldığı için görünmez.

Bu operasyon sonrası ağrı olur mu?

Estetik operasyon sonrası hastayı kaygılandırabilecek ciddi bir ağrı olmaz. Oluşabilecek küçük ağrılar doktorunuzun önermiş olduğu ağrı kesicilerle kontrol altına alınır.

Operasyon sonrasında sosyal hayata dönüş ne zaman olur?

Bu işlem sonrasında kısa sürede günlük hayat rutinine dönülebilmektedir. Operasyonda eğer lokal anestezi kullanıldıysa aynı gün taburcu olmak mümkündür.

Çocuk hastalarda operasyon sonrası hastane yatışı olur mu?

Genel anestezi kullanıldıysa genellikle ertesi gün taburcu edilmektedir. Otoplasti eğer çocuk hastaya yapılmışsa önlem amaçlı 1 gün hastanede misafir edilmektedir.

Kepçe kulak estetiği hakkında detaylı bilgi almak için

Ankara kepçe kulak estetiği ve her türlü estetik operasyonla ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı Op. Dr. Selçuk YÜCE’nin uzman ekibine sorabilirsiniz. İletişim sayfamızı kullanarak bizimle iletişime geçebilir veya 0 552 355 20 76 ve 0545 359 20 76 numaralı telefondan asistanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Kepçe Kulak Estetiği (otoplasti) ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?