• 9:00 - 18:00
  • Beştepe mahallesi Yaşam caddesi Neorama iş merkezi no:13/A (7. Kat) Ofis No:34 Yenimahalle/ANKARA

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak Germe Ameliyatı

Ankara Bacak Estetiği

Bacak bölgesi özellikle kadınların olmakla birlikte aynı zamanda erkeklerin de dikkat ettiği ve estetik görünmesi için uğra verdiği vücut bölgeleridir. Bacaklar kadınlar için kıyafette güzel görünmesi için çaba sarf ettikleri alanlardır. Bacak da en az diğer bölgeler kadar estetik görünüm kazanmak için önem arz etmektedir.

Bacak estetiği başlığında alt ektremiteyi iki bölgeye ayırarak konuşmakta fayda vardır. Bacağın üt yarısı yani uyluk bölgesine ait estetikler ve bacağın altı yarısına ait estetik operasyonlar farklılık göstermektedir.

Uyluk Germe, Bacak Germe

Bacak germe operasyonu sıklıkla bacağın iç yüzünde sık kilo alıp vermeye bağlı olarak uyluk cildinde sarkma, cilt altı dokuda yağ fazlalığına bağlı olarak oluşan problemlerdir. Sıklıkla hastalar bu bölgedeki derinin sarkmış olmasından ve bacakların birbirine değmesi sebebiyle sık sık dermatit gibi cilt problemleri yaşıyor olmaktan, etek giyememekten, şort giyememekten, pantolonların estetik durmamasından şikayet etmektedir. Bacak germe operasyonu genel anestezi altında yapılmaktadır. Liposuction işlemi uygulaması sonrası sarkmış olan cilt doku çıkarılarak dikişleri bacağın iç yüzü ve mümkünse sadece inguinal(kasık) bölgede kalacak şekilde gizleyerek sonlandırmaktır. Uyluk germe ameliyatı sonrası iz olacağını hastanın bilmesi gerekmektedir. 1 gece yatış sonrası taburculuk planlanmakta ve 1 hafta sonra sosyal yaşantıya dönmek mümkündür.

Bacak İmplantları İle Çarpık Bacak Düzeltilmesi, Bacakların Kalınlaştırılması

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bacak bölgesi için de özel implantlar geliştirilmiştir. Bu sayede bacak konturunun asimetri gibi sorunları giderilmektedir. İşlem diğer vücut bölgeleri protez ameliyatları prensibine dayanmaktadır. Dizin iç kısmından yapılan 5 cm lik kesi ile uygun implant yerleştirilerek çarpık bacak düzeltilebilir. İnce bacaklar kalınlaştırılabılır, çarpık bacaklar düzeltilebilir, bacak asimetrileri düzeltilebilir. Bunun dışında liposuction, lazer lipoliz, sentetik dolgu uygulamaları, yağ enjeksiyonu gibi yöntemlerle de bacak estetiğine yönelik uygulama yapmak mümkündür. Kişisel tecrübelerim bacak asimetri düzeltilmesi ameliyatında en iyi sonuçların protez implantlar ile alındığını düşünmekteyim. Yağ enjeksiyonu ve sentetik dolgular ilk etapta tatmin etse de 1. Yıl ve sonrasında yer değişme, tamamen erime gibi sıkıntılar söz konusu olmaktadır. Bacak kendine has ve kişiden kişiye şekil değişikliği gösteren bir yapıda olması sebebiyle her hasta için farklı


Bacak Germe Ameliyatı
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin