fbpx

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak bölgesi özellikle kadınların olmakla birlikte aynı zamanda erkeklerinde obezite cerrahisi sonrası estetik görünmesi için uğraş verdiği, vücut bölgeleridir .Bu bölgede problem yaşandığında bu soruna bacak germe ameliyatı ile çözüm bulunmaktadır.

Bacak germe ameliyatı süreci

Bu operasyonu iki bölgeye ayırarak konuşmakta fayda vardır. Bacağın üst yarısı yani uyluk bölgesine ait estetikler ve bacağın altı yarısına ait estetik operasyonlar farklılık göstermektedir.

Uyluk germe ameliyatı olarak yapılan bacak germe ameliyatı

Uyluk germe ameliyatı sıklıkla bacağın iç yüzünde sık kilo alıp vermeye bağlı olarak uyluk cildinde sarkma, cilt altı dokuda yağ fazlalığına bağlı olarak oluşan problemlerdir. Sıklıkla hastalar bu bölgedeki derinin sarkmış olmasından ve bacakların birbirine değmesi sebebiyle dermatit gibi cilt problemleri yaşıyor olmaktan, etek giyememekten, şort giyememekten, pantolonların estetik durmamasından şikayet etmektedir. Bu durumda şikayeti olan hastaya uyluk germe ameliyatı yapmak gerekir.

Bacak germe ameliyatı sonrası iz görünür mü?

Bacak germe operasyonu genel anestezi altında yapılmaktadır. Liposuction işlemi uygulaması sonrası sarkmış olan cilt doku çıkarılarak dikişleri bacağın iç yüzü ve mümkünse sadece kasık bölgede kalacak şekilde gizleyerek sonlandırmaktır. Uyluk germe ameliyatı sonrası iz olacağını hastanın bilmesi gerekmektedir.

Bu operasyon sonrası hastane yatış süresi ne kadardır?

1 gece yatış sonrası taburculuk planlanmakta ve 1 hafta sonra sosyal yaşantıya dönmek mümkün olmaktadır.

Bacak protezleri ile çarpık bacak düzeltilmesi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bacak bölgesi için de özel bacak protezleri geliştirilmiştir. Bu sayede bacak konturunun asimetri gibi sorunları giderilmektedir. Bu işlemde  diğer vücut protez ameliyatları prensibine dayanmaktadır. Dizin iç kısmından yapılan kesi ile uygun implant yerleştirilerek çarpık bacak düzeltilir, ince bacaklar kalınlaştırılır, bacak asimetrileri düzeltilir

Bacakların kalınlaştırılması

Bunun dışında liposuction, yağ enjeksiyonu gibi yöntemlerle de bacak estetiğine yönelik uygulama yapmak mümkündür. Kişisel tecrübelerim bacak asimetri düzeltilmesi ameliyatında en iyi sonuçların protez ile alındığını göstermiştir. Yağ enjeksiyonu ve sentetik dolgular ilk etapta tatmin etse bile 1 yıl ve sonrasında yer değişme, tamamen erime gibi sıkıntılar söz konusu olmaktadır. Bacak kendine has ve kişiden kişiye şekil değişikliği gösteren bir yapıda olması sebebiyle her hasta için farklıdır.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olabilir.

Sizi Bacak Germe Ameliyatı  sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi bacak germe ameliyatı  operasyonunda da karşılamamaktadır.

Bacak germe ameliyat fiyatları

Bacak germe ameliyatı fiyatlandırması muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Bacak Germe Ameliyatı adına uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Bacak Germe Ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?