fbpx
Dr. Selçuk Yüce, estetik cerrah, jawline çene dolgusu

Jawline Çene Dolgusu

Hollywood film yıldızları ile başlayan jawline çene dolgusu akımı kısa süre içerisinde ülkemizde de bir çok ünlü isim tarafından yaptırılmaya başlandı.

Jawline çene dolgusunun yüz bölgesinde yarattığı etki

Yüz hatlarını daha orantılı gösterdiği için kişiye çekici bir ifade kazandırmaktadır. Ayrıca bu uygulama son yılların en popüler işlemleri arasında yer alır.

Kadın ve erkek hastalarda sonuç açısından nasıl bir fark oluşturmaktadır

Kadınlar genel olarak çene hattının belirgin ama yumuşatılmış bir görüntüde olmasını isterler. Özellikle son yıllarda sosyal mecralardaki fotoğrafların önemi sebebi ile fotojeniklik açısından çene hattı belirginliği çok önemli olmaktadır. Jawline çene dolgusu ile kadınlarda çekici ve belirgin bir hat oluşturmak mümkündür.

Erkek hastalarda ise çekici ama daha sert görünen bir hat oluşturmak gerekir. Yine aynı dolgu fakat uygulama farkı ile erkeksi çene hattı oluşturmak mümkün.

Jawline çene dolgusu ile hangi bölgelerde nasıl bir etki oluşur?

Bu uygulama ile çene hattı belirginleştirilip, çene ucu uzatılır. Yaşlanma veya aşırı kilo verme sonucu yüzün düşmesinin önüne geçmek içinde uygulanır. Sonuç olarak çene hattı çizgisi yüz bölgesini boyundan ayırdığı için belirgin olması kişiyi daha dinamik, çekici ve genç gösterir.

Bu uygulama nasıl yapılmaktadır?

İşlem klinik ortamında gerçekleşir. Muayene sonrası bölge anestezik krem sürülerek 15 dakika bekletilir. Sonrasında işlem süresi de yaklaşık 15 dakika kadar olup sonrasında hasta sosyal hayatına döner.

Bu işlem yapılırken en önemli kriter nedir?

Birincisi ve en önemlisi bu işi en iyi bilen ve bu işin uzmanı hekim ile yola çıkmak. Kolay bir işlem gibi algılansa bile enjekte edilen maddenin içeriği ve doğru noktalara uygulama yapmak çok önemlidir. Tek bir yanlış işin boyutunu değiştirir. Bilmediğiniz merkezlerde yaptırmak düşündürücü bir etmendir. Güvendiğiniz bir merkezde, estetik cerrah eşliğinde yaptırmak güvenli ve konforlu bir süreçtir.

Jawline çene dolgusu fiyatı

Jawline çene dolgusu fiyatı için yanda görünen whatsapp uygulaması üzerinden asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size net bir  fiyat bilgisi vereceklerdir.

Bu işlem kalıcı mıdır?

Kalıcılığı uzundur fakat tamamen kalıcı bir işlem değildir. Belirli aralıklarla tekrarlamak gerekir. Ortalama kalıcılığı 1-2 yıldır.

Jawline çene dolgusu sonrası öneriler

Uygulama sonrası dolgu yapılan bölgeye 1 hafta süreyle masaj yapılmamalıdır. Dolgu sonrasında kızarıklık oluşur ise tamamen geçene kadar uygulama yapılan bölge aşırı sıcaktan (sauna, güneş) korunmalıdır. Buz uygulaması yapmak ödemin ve kızarıklığın  oluşumunu azaltmak için faydalıdır.

SGK veya özel sağlık sigortası bu işlemleri karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi jawline çene dolgusu uygulamalarını da karşılamamaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi işlemi yaptırmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterlidir.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp işlemi yapmayabiliriz.

 

Estetik cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde dolgu uygulamalarından jawline çene dolgusu uygulaması ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?