fbpx
Dr. Selçuk Yüce, estetik cerrah, plastik cerrah, gıdı liposuction, gıdı aldırma

Gıdı Liposuction

Gıdı liposuction, çene altında yağlanma olan kişiler için uygun bir yöntemdir. Belirgin gıdı, yüzün daha kilolu, daha yaşlı ve yuvarlak görünmesine yol açar. Gıdı bölgesindeki fazla yağlanma boyun görüntüsünü yok ederek vücut ve kafanın bir bütün gibi görünmesine neden olur.

Gıdı bölgesinden liposuction yöntemi ile  alınan yağ sayesinde, gıdı hattı yeniden şekillenir. Böylece  yüz ile boyun arasında belirgin bir geçiş olur. Bu nedenle gıdı aldırma yüz estetiği açısından oldukça etkili bir operasyondur.

Gıdı liposuction ameliyatının avantajları nelerdir?

Gıdı aldırma estetiği ile çene ve boyun arasındaki fazla yağlar vaser liposuction tekniği ile dışarı çekilir, böylece çene hattı daha belirgin ve estetik olur. Bu operasyonu yaptırdıktan sonra daha ince ve zayıf görünürsünüz. Diyet ve spor yaptıktan sonra yüzünüzden kilo verdiyseniz gıdınız eskisinden de daha belirgin olur. Gıdı Liposuction da bu aşamada devreye girer. Gıdıdan alınan yağ dokusu sayesinde gıdınız daha ince görünür ve çene hattınız keskin bir hal alır.

Gıdı estetiği nasıl yapılır?

Bu işlemin en etkili yolu liposuction yaptırmaktır. Liposuction tekniğinde gıdıdaki yağ hücreleri kalıcı olarak vücuttan alınır. Ameliyatın ne kadar kapsamlı olduğuna bağlı olarak gıdı liposuction lokal veya sedasyon uygulaması altında yapılması mümkün. Bu operasyonda çok ince kanüller yardımı ile gıdı bölgesine girilip fazla yağlar dışarı alınır.

Gıdı aldırma operasyonu süresi ne kadar olur?

Yaklaşık 1 saat gibi bir sürede eskisinden daha genç bir yüz görüntüsüne kavuşmuş olursunuz.

Bu operasyon sonrası ağrı olur mu?

Aslında bu kişiden kişiye göre değişmektedir. Ama dayanılmayacak bir ağrı olmaz. Yapılan işlem küçük bir bölgede ve alınan yağ miktarı az olduğu için şiddetli bir ağrı durumu yaşanmaz.

Gıdı aldırma sonrası iz olur mu?

Bu operasyonda ince kanüllerin gireceği kadar kesiler açılıp yağ alındığı için açılan kesi kadar iz olmaktadır. Bu iz zaten bir süre sonra cilt rengine döneceğinden belli olmayacaktır. Ayrıca kesiler kulak arkası bölgeye gelecek şekilde açıldığı için dışarıdan anlaşılması mümkün olmaz.

Gıdı liposuction sonrası sosyal hayata dönüş ne kadar sürede olur?

Bu operasyon sonrası sosyal hayata dönüş çok hızlı olmaktadır. Kişi aynı gün bile ağır iş yapmamak koşulu ile iş hayatına döner. Fakat biz hekimler hangi işlem olursa olsun mutlaka hastanın işlemin boyutuna göre dinlenmesini isteriz. O yüzden 1 gününüzü ayırıp, operasyon sonrası dinlenirseniz ödemlerin geçmesi daha hızlı olacaktır.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi Ankara gıdı liposuction operasyonunda da karşılamamaktadır.

Gıdı liposuction ameliyatı fiyatları

Gıdı liposuction fiyatları ile ilgili asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştirip duruma karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olamayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde Gıdı Liposuction ve tüm vücut liposuction ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?