• 9:00 - 18:00
  • Beştepe mahallesi Yaşam caddesi Neorama iş merkezi no:13/A (7. Kat) Ofis No:34 Yenimahalle/ANKARA

Labioplasti

Labioplasti

Vajina İç Dudak Estetiği ( Labioplasti )

 

Labioplasti, genital iç dudakların düzenlenmesi için yapılan bir operasyondur. Buda vajina iç dudaklarında büyüklük, renklerinde kararma, sarkma gibi durumların giderilmesi için uygulanır.

 

Normal şartlarda vajen girişinden 1 cm kadar çıkıntı halinde ve büyük dudaklar arasında kalan ve dışarı taşmayan iki taraflı simetrik  yapılardır. Ergenlik dönemindeki hormonal nedenler, normal doğum sonrası travma, aşırı zayıf veya aşırı kilolu olma ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak labiumlarda görüntü değişiklikleri meydana gelmektedir. 

 

 Vajina iç dudak estetiği ( labioplasti ) son zamanlarda popüleritesi giderek artmıştır. Kadınlar arasında genital estetik operasyonları arasında en üst sırada yerini almıştır.

 

Vajina iç dudak esteteği ( Labioplasti ) Nedir?

 

Büyük, asimetrik, düzensiz ve sarkık olan vajen iç dudakların estetik cerrahi veya medikal estetik operasyonlar ile küçültülmesi, simetrik ve güzel görünüme kavuşturlması işlemidir. Buna vajina iç dudak estetiği yani labioplasti denir.

 

Labioplasti ameliyatında hedef nedir?

 

Vajina iç dudağı estetiğinde amaç sarkık, büyük, asimetrik ve düzensiz olan labiumların estetik cerrahi kesimler ve yine estetik cerrahi dikişler vasıtası ile küçük, simetrik ve vajina büyük dudakların arasında kalan yani sarkmayan, gözükmeyen bir yapıya sahip barbie vajen görüntüsü sağlamaktır.

 

Labioplasti ameliyatı kimler yaptırmalıdır ?

 

Labioplasti en çok estetik kaygılara bağlı olarak yapılmaktadır. İç dudakların normalden iri, geniş yapıda, düzensiz ve kalın oluşu; cinsel açıdan özgüven eksiklikleri, cinsel ilişki sırasında utanma ve konsantre olamama, rahat partner ilişkisi kuramama ve hatta bu nedenle evlenememe, cinsel açıdan kendini beğenmeme, çekici bulmama, hatta kadın olarak görememe dahi sebepler arasında yer alabilir.         

 

Labioplastinin yapılma nedenleri nelerdir?

 

- Kadınlarda utanma ve özgüven kaybı
- Beden algısında bozulma, kötü hissetme
- Cinsel ilişkide strese ve gerilmeye bağlı ağrı
- İlişki sonrası genital bölgede tahriş
- Tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar
- Dar giysileri giyerken sürtünme ve tahriş
- Tuvalet sonrası hijyen problemleri

 

Labioplasti ameliyatı ve sonrasındaki süreç?

 

Labioplasti operasyonu lokal anestezi, genel anestezi veya belden uyuşturma (spinal anestezi) eşliğinde yapılabilmektedir.

 

Ortalama 1 saat süren bir ameliyattır. Operasyon sonrası aynı gün veya 1 gün sonrasında hasta taburcu edilir. Ameliyat bölgesinde lokal anesteziden kaynaklı yoğun bir ağrı ve acı hissi olmaz. Ameliyat sonrası ilk bir hafta hasta ilaçlarını kullanmalı, pansumanlarını aksatmamalı ve genital hijyenine dikkat etmelidir. 3 gün sonrasında kontrol muayenesinin ardından hasta sosyal yaşama dönebilir. Tabiki bu süreci evde yatarak geçirmeye gerek yoktur sadece uzun süre ayakta durma ve bedeninizi zorlayıcı durumlardan uzak durmanız yeterli gelicektir. 

 

Labioplasti'nin cinsel hayatınızdaki etkileri ?

 

Labioplasti uygulamasından sonra kişinin beden algısındaki düzelme, cinsel ilişkide strese ve gerilmeye bağlı ağrı, ilişki sonrasında yaşıycağı tahriş gibi cinsel sağlığını olumsuz etkileyen durumlar ortadan kalktığı gibi kendisindeki görüntü farklılıklarının olumlu sonuçlarından ötürü yaşıycağı özgüven artışı ilişkiye olan konstrasyonunu arttıracağı gibi orgazm işlevide daha kolay gerçekleşerek sağlıklı ilişiki yaşamasınıda büyük oranda arttırır.

 

Labioplasti ameliyatının fiyatı nedir ?

 

Vajina iç dudak estetiği ( labioplasti ) ameliyatının fiyatı ve maliyeti merkezden merkeze farklılıklar göstermektedir. Bu ameliyatlar ve fiyat bilgisi için tedavi alacağınız merkezle direk iletişime geçmeniz daha faydalı olacaktır. Ameliyatın başarısında hekimin tecrübesi ve deneyimi önem kazanmaktadır. 

 


Labioplasti
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin