fbpx

Labioplasti

Labioplastigenital iç dudakların düzenlenmesi için yapılan bir operasyondur. Buda vajina iç dudaklarında büyüklük, renklerinde kararma, sarkma gibi durumların giderilmesi için uygulanır.

Labioplasti için “estetik cerrah” seçimi

Estetik ve plastik cerrahlar vücutta tepeden tırnağa fonksiyonunu kaybeden ya da bozulma yaşayan tüm uzuv ve organların yapılandırmasını en iyi şekilde yapacak cerrah grubudur. Doku ve sinir onarımı bu alanın içerisine girmektedir. Hatta mikro cerrahi alanında en yetkin branş estetik ,plastik ve rekonstrüktif  cerrahidir.

Bu operasyon farklı estetik ameliyatlar ile birlikte yapılabilir mi?

Tabi ki yapılabilir. Burun estetiğiliposuctionkarın germememe büyütme (küçültme, dikleştirme) gibi ameliyatları yaparken yaptığımız çok oluyor. Böylece anestezi almışken tek seansta tüm problemlerinizden kurtulabiliyorsunuz.

Normal, anatomik vajen yapısı nasıldır?

Normal şartlarda vajen girişinden 1 cm kadar çıkıntı halinde ve büyük dudaklar arasında kalan ve dışarı taşmayan iki taraflı simetrik  yapılardır. Ergenlik dönemindeki hormonsal nedenler, normal doğum sonrası travma, aşırı zayıf veya aşırı kilolu olma ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak labiumlarda görüntü değişiklikleri meydana gelmektedir.

Labioplasti sık yapılan bir operasyon mudur?

Vajina iç dudak estetiği ( labioplasti ) son zamanlarda popülaritesi giderek artmıştır. Kadınlar arasında Ankara genital estetik operasyonları arasında en üst sırada yerini almıştır.

Vajina iç dudak estetiği ( labioplasti ) nedir?

Büyük, asimetrik, düzensiz ve sarkık olan iç dudakların estetik cerrahi veya medikal estetik operasyonlar ile küçültülmesi, simetrik ve güzel görünüme kavuşturulması işlemidir. Buna vajina iç dudak estetiği yani Ankara labioplasti denir.

Labioplasti ameliyatında hedef nedir?

Vajina iç dudağı estetiğinde amaç sarkık , büyük, asimetrik ve düzensiz olan labiumların estetik cerrahi kesiler ve yine estetik cerrahi dikişler vasıtası ile küçük, simetrik ve sarkmayan, gözükmeyen bir yapıya sahip anatomik vajen görüntüsü sağlamaktır.

Labioplasti ameliyatı kimler yaptırmalıdır ?

Labioplasti Ankara en çok estetik kaygılara bağlı olarak yapılmaktadır. İç dudakların sarkık normalden iri, geniş yapıda, düzensiz ve kalın oluşundan şikayet eden kadınların sıkça başvurduğu bir operasyondur.

Kıyafetlerden belli olmasından rahatsızlık duyulması normal mi?

Çok normal ki, zaten tüm hastalarımız bize bu şekilde başvurmaktadır. İç çamaşırı, bikini hatta pantolondan bile belli olma seviyesine gelmiş şekilde anatomisi bozulan vajenin büyük dudakları için yapılması artık gereklilik haline dönüşmüştür.

Labioplastinin yapılma nedenleri nelerdir?

  • Kadınlarda utanma ve özgüven kaybı
  • Beden algısında bozulma, kötü hissetme
  • Cinsel ilişkide strese ve gerilmeye bağlı ağrı
  • İlişki sonrası genital bölgede tahriş
  • Tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar
  • Dar giysileri giyerken sürtünme ve tahriş
  • Tuvalet sonrası hijyen problemleri
  • G noktasına olumsuz etkileri

Ankara labioplasti ameliyatı ve sonrasındaki süreç?

Ankara Labioplasti (genital estetik) operasyonu lokal anestezi, genel anestezi veya belden uyuşturma (spinal anestezi) eşliğinde yapılabilmektedir. Özellikle belirtmekte fayda var; labioplasti ile  cinsel olarak daha çok zevk alınacak bir ortam oluşturulup , g noktasının daha iyi ortaya çıkması ile cinsel zevkin çoğaltılması sağlanır.

Operasyon süresi ne kadardır?

Ortalama 1 saat süren bir ameliyattır. Operasyon sonrası aynı gün veya 1 gün sonrasında hasta taburcu edilir.

Ağrı, acı hissedilir mi?

Ameliyat bölgesinde lokal anesteziden kaynaklı yoğun bir ağrı ve acı hissi olmaz. Ameliyat sonrası ilk bir hafta hasta ilaçlarını kullanmalı, pansumanlarını aksatmamalı ve genital hijyenine dikkat etmelidir. 3 gün sonrasında kontrol muayenesinin ardından hasta sosyal yaşama dönebilir.

Sosyal hayata ne kadar sürede dönebilirsiniz?

Tabi ki bu süreci evde yatarak geçirmeye gerek yoktur sadece uzun süre ayakta durma ve bedeninizi zorlayıcı durumlardan uzak durmanız yeterli gelecektir.

Labioplasti’nin ardından cinsel perhiz ne kadar süre olmalı?

Yine vajinoplastide söylediğimiz gibi labioplasti ameliyatında da yaklaşık 5-6 hafta kadar dikkat etmekte fayda var.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olsun.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgilenmektedir. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi labioplasti (genital estetik)operasyonunda da karşılamamaktadır.

Labioplasti ameliyatı fiyatları (genital estetik fiyatı)

Labioplasti fiyatları ( genital estetik fiyatları ) muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

 

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Labioplasti Ankara (Genital Estetik) ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?