fbpx
göz altı ışık dolgusu, estetik cerrah, Dr. Selçuk Yüce

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı şikayetleri yaş ile beraber daha belirgin hale gelmeye başlar. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren bu şikayet daha sık görülmeye başlar. Oluşan bu göz altı morlukları ve torbalanmalarının sebebi ise çoğu zaman genetik kaynaklıdır. Gözaltında oluşan çukur ve morluklardan kurtulmak için göz altı ışık dolgusu yaygın olarak kullanılmaktadır.

Göz altı morlukları, koyu halkalar ve sarkık cilt, sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösterir. Estetik ameliyata gerek kalmadan daha genç daha canlı bir görünüme kavuşmak için bu işlem en uygun yöntemdir.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanmaktadır?

Lokal anestezik bitkisel içerikli bir krem sürülerek bölgenin uyuşması sağlanır. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürer. Daha sonra kişiye özel açılan dolgu kanül yardımı ile ağrı ve acı olmadan bölgeye uygulanır. Göz altı ışık dolgusunun miktarına Estetik Cerrah karar verir. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer. Daha sonra bölge silinerek hasta normal günlük yaşantısına döner.

Bu işlemin yan etkileri var mıdır?

Kliniğimizde kullanılan tüm dolgu malzemeleri FDA onaylı olduğu için uygulama yapılmasında sakınca yoktur.

Göz çevresi vücudumuzda damarların en fazla olduğu ve en hassas olan bölgelerden biridir. Bu bölgede işlem yaparken çok hassas olunması gerekir. Göz altı ışık dolgusu tecrübeli ve bilgili bir Estetik Cerrah eşliğinde yapılırsa herhangi bir sıkıntı oluşmaz.

Göz altı ışık dolgusunun kalıcılık süresi

Kalıcılık süresi yaklaşık 12-18 ay arasında olup kişiden kişiye değişmektedir. Zamanla yapılan bölgede iyileşme etkileri görüneceği için bu sürenin daha da uzaması mümkün. Sonuçta ışık dolgusunun içerisinde o bölgeyi onaran bir yapı bulunmaktadır. Bu işlem sadece günü kurtaran bir işlem değil aynı zamanda tedavi edici bir işlem olarak yapılmaktadır.

İşlemin sonucu ne zaman görülmeye başlar?

Enjekte edilen ışık dolgusu etkisi hemen gösterir. Fakat uygulamadan kaynaklı hafif morluk ve ödem olmaktadır. Bunlarda yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede geçer.

Erkeklerde göz altı ışık dolgusu uygulaması

Yüz gençleştirme işlemleri kadın erkek fark etmez şikayeti olan herkese uygulanır.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları

Göz altı ışık dolgusu fiyatı uygulama yapılacak kişiye göre değişiklik gösterir. Kullanılacak dolgu miktarı fiyatı belirleyen bir etmendir. Asistanlarım ile arama ya da web sitesinde yanda görünen Whatsapp uygulaması üzerinden iletişime geçerseniz size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir.

Sonuç olarak göz altları çok hassas bölgelerdir. Bu sebeple bu işlem tecrübeli ellerde hassasiyet ile yapılması gereken bir işlemdir.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde yüz gençleştirme işlemlerinden göz altı ışık dolgusu ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?