Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Boyun Germe Ameliyatı

Ankara Boyun Germe Ameliyatı

Boyun bölgesi yaş ilerledikçe yer çekimine en çabuk etkilenen bölgemiz olması sebebiyle çok çabuk sarkar. Sarkma sonrası deri fazlalığı olşur, boyunda bantlar meydana gelir. Platisma ismini verdiğimiz boyun kası gevşer ve bantlar daha belirginleşir. Bu da yaşlanmanın en bariz belirtisi olarak kişileri rahatsız eder.

Boyun germe ameliyatı sıklıkla yüz germe ile birlikte uygulanır. Kulak önünden arkasına uzanan ve saçlı deriye ilerleyen bir kesi ile boyun yukarı doğru gerilerek fazla dokular çıkarıılır ve iz kulak içi ve saçlı deri içinde kalacak şekilde işlem sonlandırılır.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı yapılırken boyun kası olan platisma kasını da sıkılaştırmak bir gerekliliktir. Bu durumdaki hastalara çene altı orta noktadan 3-4 cm lik kesi ile girilerek kas gevşekliği orta noktada birleştirilip dikilerek boyun sanki korse giydirilmiş gibi sıkılştırılır. Bu tekniğe platismoplasti ismi verilir. Eğer gıdı bölgesinde fazla yağ dokusu da varsa liposuction ile alınarak fazla yağdan kurtulmak da mümkündür.

Genelde yüz germe operasyonu ile birlikte yapılması sebebiyle hastanede yatış süresi yüz germe ameliyatına göre belirlenir. fakat ortalama 1 gece yatış yeterli olmaktadır. Boyun içine konan drenler alınması sonrası özel bir boyun ve yüz germe maskesi takılarak hasta taburcu edilir. Bu maske1 hafta takılması uygundur. Ardından maske çıkarılır ve hasta sosyal yaşantısına döner.