fbpx

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe ameliyatı aynı zamanda Platismaplasti olarak da bilinir. Boyun, yaşımızı gösterdiğimiz ilk yerlerden biridir. Yağlı gıdılar daha yaşlı görünmemizi neden olur.

Boyun germe ameliyatı

Boyun germe, cildi ve altındaki boyun kaslarını sıkılaştırarak ve çene hattının konturunu iyileştirerek boynun görünümünü iyileştirir. Bu prosedür  liposuction, yüz germe veya yanak kaldırma ile birlikte gerçekleştirilebileceği gibi, tek başına bir prosedür olarak da yapılması uygundur.

Boyun germe ameliyatı hangi yaşta düşünülmelidir?

  • Seni yaşından çok daha yaşlı gösteren bir hindi akıntısı varsa.
  • Boynunun çok şişman olduğunu hissediyorsan.
  • Gençliğinizin belirgin çene hattını kaybettiyseniz. Onu eski haline getirmek istiyorsanız
  • Boynunuzda fazla deri ve kırışıklıklar varsa.

Bu operasyon için iyi bir aday mısınız?

Aşağıdakiler, boyun germe ameliyatını düşünmek isteyebileceğiniz bazı yaygın nedenlerdir:

  • Boynunuzu yüzünüzden ayıran belirgin bir çene çizgisine sahip daha şık bir boyun arzuluyorsunuz.
  • Boynunuzda fazla deri ve yağ var.
  • Boynunuz da kıvrımlar ve çizgiler derinleşmişse.

Genel sağlık durumunuz iyiyse, olumlu bir tavrınız ve gerçekçi beklentileriniz varsa, bu prosedür için büyük olasılıkla iyi bir adaysınızdır.

Boyun germe ameliyatı süreci

Tam boyun germe ameliyatı  prosedürü şu şekilde olmaktadır;

Kesiler seçilen işleme göre çene altından ve kulak arkasından yapılır. Platizma kası, ayakkabı bağcığına benzer şekilde sıkılır ve birbirine dikilir. Fazla cilt dikkatlice kesilir. Doku ve cilt yeniden konumlandırılır. Dikişler sabitlenir. Kesiler kapatılır ve yaralar bandajlanmadan önce drenler yerleştirilir.

Seçeneklerim neler?

Tek başına bir işlem olarak, sadece yağ alınıp cilt kaliteniz iyi ise boyun germe işleminiz liposuction ile birlikte yapılır. Hindi sarkığı, gıdıklanma, aşırı yağ, cilt sarkması ve belirgin platisma kası gibi daha önemli yaşlanma belirtileri olduğunda, tüm bu sorunlu bölgeleri ele alacak daha kapsamlı bir prosedür gerekir.

Boyun germe kesilerim ve izlerim nasıl olacak?

Ameliyatın kapsamına ve değiştirilen yapılara bağlı olarak çeşitli kesi yaklaşımları vardır. Birincisi çenenizin altına küçük bir kesi yapılır. İkincisi iki kulak arkasında sınırı olacak şekilde işlem yapılır.

Ameliyattan hemen sonra nasıl görüneceğim ve hissedeceğim?

Ameliyattan hemen sonra boynunuzda gerginlik  ve uyuşukluk  hissi olur. Morarma önümüzdeki dört ila beş gün içinde çözülecektir. Fakat gerginlik ve uyuşukluk hissi birkaç ay kalacaktır.

 İyileşme süresi

Cerrahınız tarafından sağlanan tüm hasta bakım talimatlarına uymanız hayati derecede önemlidir. Cerrahınız ayrıca yaşayacağınız normal semptomlar ve olası komplikasyon belirtileri hakkında ayrıntılı talimatlar verecektir. İyileşme için geçen sürenin bireyler arasında büyük ölçüde değiştiğini anlamak önemlidir.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olsun.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgilenecektir. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi boyun germe operasyonunda da karşılamamaktadır.

Boyun germe ameliyatı fiyatları

Boyun germe ameliyatı fiyatlandırması muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Boyun Germe Ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?