fbpx

Vajinoplasti

Kadın genital organının döl yatağı olarak da bilinen iç kısmına vajina denir. Gelişimini tamamlayan fetüsün doğumu buradan olur. Asli görevi doğum olmasına rağmen eşler arasındaki hem duygusal hem de fiziksel yakınlaşmanın en özel bölümü olan cinsel ilişki vajina tarafından sağlandığı için çok önemli bir organdır. Bu alanda bir sorun olduğunda yaptığımız işleme vajinoplasti yani genital estetik denmektedir.

Vajinoplasti için “estetik cerrah” seçimi

Estetik ve plastik cerrahlar vücutta tepeden tırnağa fonksiyonunu kaybeden ya da bozulma yaşayan tüm uzuv ve organların yapılandırmasını en iyi şekilde yapacak cerrah grubudur. Doku ve sinir onarımı bu alanın içerisine girmektedir. Hatta mikro cerrahi alanında en yetkin branş estetik ,plastik ve rekonstrüktif  cerrahidir.

Vajinoplasti farklı estetik ameliyatlar ile birlikte yapılabilir mi?

Tabi ki yapılabilir. Burun estetiği, liposuction, karın germe, meme büyütme (küçültme, dikleştirme) gibi ameliyatları yaparken yaptığımız çok oluyor. Böylece anestezi almışken tek seansta tüm problemlerinizden kurtulabiliyorsunuz.

Genital sorunların sebebi nelerdir?

Normal doğumlar, zor doğum, iri bebek doğurmak, vakumlu doğum, hızlı kilo alıp vermek, yaşın ilerlemesiyle birlikte kolajen yapının azalması ile vajina sıkılığını kaybederek ilişkideki fonksiyonunu tam olarak yerine getiremeyebilir. Bu durum cinsel isteksizliğe ve cinsel ilişkide yetersizliğe sebep olmaktadır. İşte bu durumda vajina daraltma ( vajinoplasti ) gerekir. Tüm bu yapılan müdahalelere genel olarak Ankara genital estetik denmektedir.

Ankara vajinoplasti (genital estetik) ameliyatı nedir?

Ankara Vajinoplasti ameliyatı, genişlemiş vajinanın cerrahi olarak daraltılması işlemidir. Çok sık yaptığımız bir operasyon olup farklı ameliyatlar ile kombine ettiğimiz çok sık olmaktadır. Ama tabi tek başına da yapılabilen genital bir estetiktir.

Genital sorunlarda genetik yatkınlık olur mu?

Genetik özeliklerimiz bazen dezavantaj olabiliyor. Kadınlarda  derinin ince ve elastikiyetinin fazla olması yapılan doğumlar ile birlikte erken yaşta vücut ve yüzde sarkmalara yol açar. Bu elastikiyet kaybı fazlalığı bazen mukoza dediğimiz iç organlarımızın örtüsünde de olabilir. Buna en tipik örnek vajina dokusudur. Vajinadaki gevşeme tabi ki görsel sıkıntı değildir. Fakat eşler arasında özellikle cinsel yönden ciddi sıkıntılara yol açacak bir durumdur.

Vajina genişlemesi nedenleri

En sık vajina genişlemesi sebebi doğum sayısının fazla olması iken bazı kadınlarda  doğum olmadan da yapısal bir gevşeme vardır. Vajina kasları güçsüzdür. Bu durumda bazı egzersizlerin faydası olabilir. En tipik olanı idrar yapma sırasında arada idrarın tutulup bırakılmasıdır. Buna Kegel egzersizleri ya da Ankara vajina daraltma egzersizleri de denir.

Normal doğum vajina deformasyonuna neden olur mu?

Normal doğum sonrası vajinadaki kaslar oldukça zayıflar. Doğum sırasında bebeğin rahat geçişini sağlamak amacıyla vajina ağzına yapılan epizyotomi dediğimiz kesiler kas gücünü daha da azaltır. Doğum sayısı arttıkça vajinanın eski formuna kavuşması zorlaşır. Bu egzersizlerle yeterli sıkılaşma sağlanamazsa vajinoplasti Ankara  (genital estetik) yapmak gerekir.

Vajina genişlemesi idrar kaçırma sorununun sebebi olabilir mi?

Genişlemiş vajina sadece cinsel açıdan rahatsızlık yapmaz. O bölgedeki kasların genelindeki zayıflık idrar kaçırma gibi sorunlara da yol açar. Çok rahatsız edici bir sorunda oturup kalkarken ya da cinsel ilişki sırasında vajinadan ses gelmesidir. Vajinoplasti (genita estetik) ile idrar kaçırma ve cinsel ilişki sırasında ses gelmesi sorunlarını çözmek mümkün.

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina arka duvarına yapılan daraltma işlemi ile vajinanın daraltılması mümkündür. Bu işleme Ankara vajinoplasti ameliyatı diyoruz. Aslında Ankara vajina daraltma ameliyatı demektir. Vajina içinden bir miktar doku alınır. Kalan kesi bölgesi birbirine yaklaştırılarak dikilir. Böylece daralma ve sıkılaşma sağlanmış olur.

Vajinoplasti (genital estetik) işlem süresi ne kadar olur?

İşlem 45 dakika sürer. Dikişler kendi düşer. Kişi aynı gün evine gidebilir. Tuvalet temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Duş almak mümkündür. 3 hafta kadar küvette uzanma, havuza girme, sauna keyfi yapılmamalıdır.

Vajinoplasti sonrası cinsel perhiz ne kadar sürer?

En önemli önlem de işlem sonrası 6 haftalık cinsel perhizdir. Böylece vajinal doku tam olarak sorunsuz iyileşmiş olur. Bu işlem adet görmeye engel değildir. Normal doğum yapılmasına da engel değildir. Fakat normal doğum yapılırsa tabi ki vajina da bir miktar tekrar gevşeme oluşur. Sonrasında tekrar aynı işlem yapılıp yine toparlama sağlanır.

Vajina daraltma sonucunda memnuniyet geri bildirimleri

Vajina daraltma ameliyatı diğer adıyla vajinoplasti Ankara ameliyatı, vajinal yani normal yolla doğum gibi nedenlere bağlı olarak kadınlarda vajinanın gevşemesi sonucu cinsel ilişkide tatmin olamama problemi söz konusu olduğunda, vajinayı daraltma ve sıkılaştırmak için yapılan bir operasyondur. Yaşanan bu problem sadece  erkekte değil, aynı zamanda kadında da kendini gösterebilmektedir. Özetle eşlerin cinsel yaşamında son derece önemli bir durum olan “vajina genişliği” vajina daraltma ameliyatı adı verilen cerrahi operasyon ile düzeltilebilmektedir. Sonuçlar çok memnun edici ve yüz güldürücü olmaktadır.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olsun.

Operasyon günü ekibin sizinle teması nasıl olmaktadır?

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgilenmektedir. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi vajinoplasti (genital estetik)operasyonunda da karşılamamaktadır.

Vajinoplasti fiyatı (genital estetik fiyatı)

Vajinoplasti fiyatları (genital estetik fiyatları)  muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ayrıntılı bilgi ve ortalama fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Vajinoplasti Ankara (Genital Estetik Ankara) ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?