fbpx

Bişektomi (Yanak İnceltme ve Estetik Ameliyatı)

Günümüzde yüz hatları; güzelliğin, genç görünmenin ve çekiciliğin önemli göstergelerinden birisi haline geldi. Özellikle yüzün V ya da ters üçgen şeklinde görünmesi kadınlar tarafından talep görmeye başlandı. Bişektomi (yanak inceltme ameliyatı, yanak estetik ameliyatı) bu noktada pek çok kişi için başarılı sonuçlar sunan bir operasyon olmaktadır.

Bişektomi (yanak estetiği) süreci

Kadınların makyaj imitasyonları ile yaptığı V görünümünü artık ameliyat ile kalıcı olacak şekilde yapabilmekteyiz. Bu ameliyat bişektomi (yanak estetiği ya da yanak inceltme ameliyatı), Op. Dr. Selçuk YÜCE’ nin Ankara‘daki kliniğinde ve çözüm ortakları olan hastanelerde yapılmaktadır.

Yanak inceltme operasyonu nasıl yapılmaktadır?

Yanak estetiği operasyonu yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Operatör doktor tarafından ağız içinde her iki yanaktan yaklaşık 1 santimetre kesi yapılmaktadır. Derinde bulunan yağ yastıkçıkları kişinin yüz yapısına uygun olacak şekilde çıkartılmakta. Böylelikle yanakta istenilen ölçüde incelme ve elmacık kemikleri alt hizasında hafif ve çekici bir hat yakalanmaktadır.

Bişektomi (yanak estetiği) ve anestezi uygulaması

Bişektomi konusunda en çok merak edilen konulardan birisi de anestezi uygulamasıdır. Bu cerrahi işlem lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Eğer  hasta talep ederse sedasyon dediğimiz hafif uyku halinde olacak şekilde de yapılmaktadır. Lokal anestezinin hiçbir yan etkisi yoktur.

Operasyon sonrası süreç

Ameliyat sonrası ağız içi iyileşmesi 7 günde tamamlanmaktadır. Dikiş almaya genellikle gerek duyulmaz. Ameliyatın ardından  5 gün gargara kullanmak yeterli olmaktadır. Yanağınızda arzu ettiğimiz görüntüyü tam olarak 1 ila 3 ay içerisinde görmekteyiz.

Bu kadar küçük dokunuş ile bu kadar güzel sonuç aldığımız yanak estetiği bişektomi operasyonu en sık tercih edilen ameliyatlardan birisidir. Sanılanın aksine bişektomi, 20-35 yaş arası hasta grubunda daha da iyi sonuç veren bir operasyondur.

Bişektomi erkeklere uygulanabilir mi?

Bu operasyon için erkek ya da kadın olması hiç fark etmez, yüzünün ovalliğinden rahatsızlık duyan her hasta bunu yaptırabilir.

Yanak içinden alınan yağlar farklı bölgelerde kullanılabilir mi?

Yanak inceltme sırasında aldığımız yağlar hem miktar olarak hem de içerik olarak farklı bölgelerde kullanmak için çok uygun değildir.

Bişektomi işlemi kalıcı bir işlem midir?

Hollywood yanağı estetiği kalıcı bir işlemdir. Yağ yastıkçıklarının tekrar oluşması söz konusu değildir. Bu işlemi yaptırırken dikkatli olmakta fayda var. Bu operasyonu yapan kişiden ve alındığından emin olmak lazım. Alınan yağ yastıkçıkları tekrar oluşmaz eğer gerçekten alan kişiden ve alındığından eminseniz.

Bişektomi sonrası yeme, içme nasıl olmaktadır?

Çok ağrılı ve travmalı bir işlem olmadığı için işlemin yapıldığı gün daha sıvı ve ılık beslenme yapılması uygundur. Sonraki günler hasta normal beslenme düzenine devam eder.

Bişektomi (yanak estetiği) sonrası şişlik ya da morluk olur mu?

Her operasyonda olduğu gibi o bölge işlem göreceği için bir miktar ödem olacaktır. Fakat bu ödem 2-3 gün içerisinde normal şeklini alacaktır. Sık yapılan buz uygulaması ile daha hızlı iyileşme sağlanacaktır.

Yanak inceltme estetiği sonrası iz kalır mı?

En sık karşılaştığımız sorulardan birisi de bu iz konusudur. Operasyon yanağın iç kısmında gerçekleştiği için dikişler içerde olmaktadır. Yanakta iz olmamaktadır.

Dikişler alınacak mı? yoksa eriyen dikiş mi?

Dikişler eriyen dikiş olup iyileştikçe kendisi yok olacaktır. Eğer erimeyen bir dikiş olursa onu almamız zaten birkaç saniyelik bir işlem olup endişelendirecek bir durum değildir.

Bişektomi ( Hollywood yanağı estetiği ) sonrası elmacık kemikleri belirginleşir mi?

Yanaklardaki yağlar alınınca (yağ yastıkçıkları) elmacık kemiği daha belirgin olacaktır. Fakat yapısal olarak elmacık kemiğiniz çıkık değil ve bu görüntü sizi tatmin etmiyorsa bununda çözümü mevcut. Elmacık kemiğini yüze dolgu uygulamaları ile daha belirgin hale getirebiliyoruz.

Bişektomi sonrası sigara kullanımı

Sağlıklı iyileşme için hangi operasyon olursa olsun kesinlikle kullanılmamalıdır. Sigara kullanımı iyileşme sürecini geciktirmektedir. Hasta iyileştikten sonra bu alışkanlığına isterse devam edebilir.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi yanak estetiği, yanak inceltme (bişektomi) operasyonunda da karşılamamakta.

Bişektomi ameliyat fiyatları

Bişektomi fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi ameliyat olmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterli.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde ve kurumsal çözüm ortaklığı yaptığı Türkiye’nin önde gelen hastanelerinde bişektomi (yanak inceltme) ile ilgili hizmet vermektedir.

Bişektomi operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için

Bişektomi ve her türlü estetik operasyonla ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı Op. Dr. Selçuk YÜCE’ nin uzman ekibine sorabilirsiniz. İletişim sayfamızı kullanarak bizimle iletişime geçebilir veya 0 552 355 20 76 ve 0545 359 20 76 numaralı telefondan asistanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?