Bişektomi (Yanak İnceltme ve Estetik Ameliyatı)

Günümüzde yüz hatları; güzelliğin, genç görünmenin ve çekiciliğin önemli göstergelerinden birisi haline geldi. Özellikle yüzün V ya da ters üçgen şeklinde görünmesi kadınlar tarafından istenilmeye başlandı. Bişektomi (yanak inceltme ameliyatı, yanak estetik ameliyatı) bu noktada pek çok kişi için başarılı sonuçlar sunan bir operasyon olmaktadır.

Kadınların makyaj imitasyonları ile taptığı b görünümünü artık ameliyat ile kalıcı olacak şekilde başarmaktayız. Bu ameliyat bişektomi (yanak estetiği ya da yanak inceltme ameliyatı), Op. Dr. Selçuk YÜCE’nin Ankara‘daki kliniğinde ve çözüm ortakları olan hastanelerde yapılmaktadır.

Yanak estetiği operasyonu yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Operatör doktor tarafından ağız içinden her iki yanaktan ayrı ayrı olacak şekilde yaklaşık 1 santimetre kesi yapılır. Yanakta derinde bulunan yağ yastıkçıkları kişinin yüz yapısına uygun olacak şekilde çıkartılır. Böylelikle yanakta istenilen ölçüde incelme ve elmacık kemikleri alt hizasında hafif ve çekici bir hat yakalanmış olur.

Bişektomi (yanak estetiği) ve anestezi uygulaması

Bişektomi konusunda en çok merak edilen konulardan birisi de anestezi uygulamsıdır. Bu cerrahi işlem lokal anestezi altında yapılabildiği gibi hasta talep ederse sedasyonla da yapılabilmektedir.

Ameliyat sonrası ağız içi iyileşme 7 günde tamamlanmaktadır. Dikiş almaya genellikle gerek duyulmaz. Ameliyatın ardınadan 3 ila 5 gün gargara kullanmak yeterli olmaktadır. Yanağınızda arzu ettiğimiz görüntüyü tam olarak 1 ila 3 ay içerisinde görmekteyiz.

Tecrübeli ellerde bu kadar küçük dokunuş ile bu kadar güzel sonuç aldığımız yanak estetiği operasyonu en sık tercih edilen ameliyatlardan birisidir. Sanılanın aksine, bişektomi, 20-30 yaş hastalarda daha da iyi sonuç veren bir operasyondur.

Estetik cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde ve kurumsal çözüm ortaklığı yaptığı Türkiye’nin önde gelen hastanelerinde bişektomi (yanak inceltme) ile ilgili hizmet vermektedir.

Bişektomi operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için

Bişektomi ve her türlü estetik operasyonla ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı Op. Dr. Selçuk YÜCE’nin uzman ekibine sorabilirsiniz. İletişim sayfamızı kullanarak bizimle iletişime geçebilir veya 0 552 355 20 76 ve 0545 359 20 76 numaralı telefondan asistanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?