• 9:00 - 18:00
  • Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi Neorama İş Merkezi No: 13/A (7. Kat) No:34 Yenimahalle / ANKARA

Ankara Burun Estetiği

Ankara Burun Estetiği

Ankara Burun Estetiği, yüzde en anlamlı ve kesin değişiklik yapan görüntü ve fonksiyon olarak estetik cerrahide en çok önem verdiğimiz operasyonların başında gelmektedir. Burun estetiği ameliyatı olmuş bir hasta, görüntü olarak memnun olması durumunda özgüveni artacağı için sosyal anlamda da kendini daha iyi hissedecektir. Bu nedenle Burun Estetiği ameliyatı, dünyada ve doğal olarak ülkemizde en sık yapılan 3 ameliyattan biridir.

Ankara Burun Estetiği ameliyatı yüzdeki simetrinin, harmoninin, doğa ve güzel görünmenin anahtar dokunuşudur. Bu nedenle estetik burun ameliyatı demek estetikli demek değildir, aksine normal olan, doğal olandır, güzel olandır.

 

 

 

Burun Estetiği ameliyatı nedir?

 Burun ameliyatını iki başlıkta değerlendirmekte yarar görüyorum. Birincisi; burun, en önemli nefes alma organımız, dolayısıyla burun ameliyatı geçirmiş bir hastanın rahat nefes alması gerekmektedir. Aynı zamanda yüz estetiğinde burun çok önemli yer teşkil eder.

Burun görüntüsü ne kadar iyi ise yüz estetiği o kadar iyidir. Burun estetiği  ameliyatı veya nefes sorunu ile gelen tüm hastalarıma aynı bilgiyi veriyorum: ‘sadece estetik burun ameliyatı ya da sadece burnun içi ameliyatı yani nefes sorununu çözme ameliyatı yaklaşımı çok geride kalmış terk ettiğimiz ya da terk etmemiz gereken bir yaklaşımdır.

Çünkü burunun sadece içini ameliyat ettiren hastaların 2/3 ü yıllar içinde tekrar nefes sorunu yaşamaktadır. Tam zıttı olarak sadece burun dışı yani estetik burun ameliyatı yaptıran hastalar ise iyi nefes alamıyor ise mutsuz olmaktadır. Ama hem estetik hem de burun içi düzeltilen hastalar hep mutlu olmuşlardır.

Ankara Burun estetiği ameliyatı için geldiğinizde bilin ki hem içi hem dışı için , yani bütünsel bir yaklaşım göstererek ameliyat olacaksınız.

Burun Estetiği ameliyat adı altında yapılan dokunuşlar da nefes almanızı sağlayacaktır. Sonuç olarak doğal ve yüzünüze yakışan bir burun ,ve de nefes sorunu giderilmiş bir burnunuz olacak.

Burun Estetiği ameliyatı öncesi 

Burun ameliyatına karar vermeden önce iyi bir fizik muayene yapmak çok kıymetlidir. Estetik cerrah eşliğinde iyi bir muayene ve konuşma anlamlı olacaktır.

Doktorunuz fizik muayeneye uygun olarak size nasıl bir burun şekline sahip olacağınızı anlatacaktır. Bu süreçte daha önce yapılmış olan hasta  öncesi sonrası fotoğraflar üzerinde konuşmak çok değerlidir.

Hatta beğendiğiniz başka kişilerin fotoğraflarını da göstermelisiniz ki hayalinizdeki burun şeklini doktorunuz bilecek, anlayacak ve size, sizin istediğiniz burunun uygun olup olmadığını daha net anlatacaktır.

Burun Estetiği ameliyatında en önemli nokta hasta ve hekimin aynı fikre sahip olması ve o doğrultuda ameliyata karar vermesidir. Burun Estetiğinde ameliyat sonucunu ameliyata girmeden anlar iseniz çok mutlu olacaksınız

Burun Estetiği ameliyatı kişiye özgü olmalıdır. Her hastaya aynı işlemi yapmak doğru olmadığı gibi kişinin bir başkasının burnuna benzemek istemesi de çok doğru bir yaklaşım değildir.

Sizin yüz yapınıza yüz simetrinize, yüz oranınıza uygun estetik burun yapmak asıl olması gerekendir. Bu nedenle ilk fizik muayenede ve ameliyat öncesi çekilmiş olan fotolar üzerinde çok kapsamlı ölçümler sonrası ameliyat yapmaktayım ki her hastaya aynı burun olmasın.

Burun Estetiği Ameliyatı nasıl Yapılır?

Ankara Burun Estetiği operasyonu ameliyathane şartlarında ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyat ortalama 1-3 saat kadar sürmektedir.

Operasyonda burun şekil bozukluğu yanı sıra burun septum deviasyonu, nazal valf cerrahisi gibi nefes alma fonksiyonunu maksimum seviyeye çıkaracak cerrahi prosedürleri yapılır.

Burun estetiğinde ; burun ucu düşük ise yükseltilir, burun sırtında kemer var ise kemer yok edilir, burun sırtı çökük ise kaldırılır, burun geniş ise inceltme yapılır. Burun Estetiğinde bu işlemler her hasta için fizik muayene sonucuna göre belirlenir.

Burun Estetiğinde Burun içi tampon konulur mu ?

Ankara Burun Estetiği ameliyatı sonunda burun içi tampon koyma oranım yaklaşık  yüzde on –yirmi   ( %10-20) kadar. Yani her ameliyat ettiğim on hastanın 7-8 ine tampona gerek kalmıyor.

Burun tamponu koyduğum hasta  grubu genelde burun için çok travmatik , çok yamulmuş olan hastalar( boksör, trafik kazası , darp edilmiş , vs )oluyor ki koyduğum tampon da nefes almanıza imkan sağlayan özel oluklu tampon koyuyor ve genelde 2. Günde alıyorum.

Burun Estetiği Hastası Ne Zaman Taburcu Olur?

Her şey yolunda gitmesi sonrası bir aksilik olmaz ise ameliyat akşamı hastaneden taburcu olup evinize gidebilirsiniz. Ameliyat akşamı sizi ziyaret ediyoruz ve hekiminiz olarak ben uygun görmem ve sizin de kendinizi iyi hissetmeniz halinde taburcu oluyorsunuz.

Nadiren de olsa Ankara Burun Estetiğin'de 1 gece yatış gerekebilir. Hazırlıklı olmakta fayda vardır.

Burun Estetiği Hastasında Çok Ağrı Olur mu ? Morluk ya da Şişlik Olur mu?

Bu ameliyat fıtratı gereği hafif de olsa ağrı ve şişlik morluk olacaktır. Burun Estetiğinde çok fazla şişlik ve morluk olmaması adına gerekli önerilerde bulunuyorum, ama korkmayın çok aşırı, rahatsız edici boyutta bir durumla karşılaşmıyoruz.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Erkeklerde 17-18 yaşından sonra kadınlarda 16-17 yaşından sonra Ankara Burun Estetiği ameliyatı her hastaya uygulanabilir. Burada önemli olan parametre yüz gelişiminin tamamlanmış olması ve kişinin operasyonu anlayabilecek kişisel gelişimi tamamlamış olmasıdır.

Alt sınırda bir yaşa sahip iseniz ameliyat yapmadan önce kemik gelişiminin tamamlandığını tespit etmek adında ek tahlil ve tetkikler yapmak gerekir.

Fakat ideal olan, alt sınırın 1 sene de olsa üstünde olmanızdır. Nedeni ise kemik gelişimi tamamlanmadan yapılan Burun Estetiği ameliyatı sonrası yıllar içinde burun eğriliği oluşma riski vardır.

Bu ameliyat için üst yaş sınırı yoktur. Hatta yüz germe operasyonu düşünülen hastalarda aynı seans burun ameliyatı da yapılmaktadır. Burun Estetiği ameliyatları için aslında ana kriter, gerçekçi beklentilerle gelmiş ne istediğini bilen her kişi bu operasyon için iyi bir adaydır.

Burun Estetiği Ameliyatı Teknikleri  

Burun Estetiği ameliyatı açık ve kapalı olarak iki şekilde yapılmaktadır. Birbirlerine avantaj dezavantajları olmakla birlikte sonuç itibarı ile açık teknikte burun ucunda kolumella dediğimiz bölgede ters v veya basamak şeklinde minik bir iz kalır( 1-2 mm uzunluğunda).

Bu iz zamanla görünmeyecek seviyeye gelir. Burun estetiğinde hangi tekniğin uygulanacağı cerrahın ve hastanın beklentileri doğrultusunda belirlenir. Burada hedef hastanı fonksiyonel ve görüntü olarak güzel bir buruna sahip olmasıdır.

Burun Estetiğinde kişisel yaklaşım olarak kapalı teknik tercih etmekteyim fakat nefes sorunu da var ise açık tekniğe de dönmek çok sık yaptığım bir yaklaşımdır.

Çünkü biliyorum ki burun estetiğinde yaptığım tekniklerin ikisinde de iz kalmayacak ki önemli olan görünmeyen bir izin peşinde koşmak değil burun şeklinin güzel ve doğal olmasını hedeflemektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat olacak hastalarıma önerim 1 hafta bu işlem için ayırmaları gerektiğidir. Ameliyatın ilk 2-3 günü göz altı ve burun çevresi hafif morarma normal ve kabul dilebilir bir durumdur.

Ankara Burun Estetiği ameliyatında 1. Haftada termoplast atel ve var ise burun içi oluklu silikon çıkartılıyor. 1. Hafta kontrolü sonrası hastamızı normal yaşantısına dönmesini söylüyorum.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları 2021

Ankara Burun Estetiği ameliyatı takipleri 1. Hafta, 2. Hafta, 1. Ay , 3. Ay 6. Ay ve 1. Sene olarak devam etmektedir.

Genelde Ankara Burun Estetiği ‘nde 2. Hafta sonrası ameliyatın etkilerinin % 90 ı, 1-3 ay aralığında da ameliyatın tüm etkileri yok olur ve hasta tamamen normalleşir. Ankara burun estetiği fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.


Ankara Burun Estetiği,ankara liposuction,ankara meme büyütme,ankara karın germe,ankara kepçe kulak estetiği
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin