fbpx
Estetik cerrah-Dr. Selçuk Yüce-burun dolgusu

Burun Dolgusu

Günümüzde tıbbi gelişmeler ameliyatsız girişimleri daha çok ön plana çıkarmıştır. Bu işlemler arasında en merak edilenlerden birisi de ameliyatsız burun estetiği veya burun dolgusu uygulamasıdır.

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Burun dolgusu; klasik yüz dolgusunda kullanılan dolgu materyalleri ile burnun ameliyatsız şekilde daha estetik hale getirilmesi işlemidir. Dolgu uygulaması ile burun sırtındaki eğrilikleri düzeltme ve burun ucu kaldırma gibi küçük şekil bozukluklarının düzeltilmesi sağlanır.

Burun dolgusu ne için yapılmaktadır?

Ameliyatsız burun estetiği işlemi genel olarak burnunun yapısından şikayet edip yüzü ile orantılı görüntüyü arzu eden kişiler için uygulanır.

Bu uygulama nasıl yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği de denilen bu işlem genel anlamda ağrısız ve acısız bir işlemdir. Hastaya öncesinde anestezik krem sürülür ve dolgu uygulaması yapılır. Böylece burun ucu kaldırılıp, burun sırtındaki eğrilikler düzelir. İşlem süresi ortalama 15 dakika sürmektedir.. Burun dolgusunun en büyük avantajlarından biri dolgunun etkisinin hemen ortaya çıkmasıdır. Hasta işlemden hemen sonra normal hayata geri döner.

Burun dolgusu kimler için uygundur?

Burnunda eğriliği olan kişilere, burun kökü çökük olanlara, ucunda düşüklük olanlara ve cerrahi operasyona bağlı gelişen hafif deformasyonlara burun dolgusu uygulaması yapılması uygundur.

Ameliyatsız burun estetiği kimler için uygun değildir?

Hamile ve emzirenlere, kanamayı artıran hastalığı olanlara, aktif bağışıklık sistemi hastalığı olanlara, dolgu maddesine karşı aşırı duyarlılığı olanlara dolgu uygulaması yapılması uygun değildir.

Burun dolgusunun tercih edilme nedenleri?

Burun dolgusu, rinoplasti operasyonuna göre daha kolay bir yöntemdir. Klinik koşullarında uygulanır. Acı, ağrı, yanma ve sızı yaşanma riski çok yoktur. İşlem sonrası hasta günlük hayatına devam eder. Yeni görüntüye kavuşmak kısa sürede mümkündür.

Ameliyatsız burun estetiği mi? yoksa cerrahi burun estetiği mi?

Her iki işlemin amacı da kişinin yüzünde altın oranı yakalamaktır. İki işlemde  birbirinin yerine tercih edilecek işlemler değildir. Kişinin burun eğriliği çok fazla ise ve çok fazla dolgu malzemesi kullanılması gerekirse daha maliyetli bir durum ortaya çıkar. Nefes alma sorunu varsa zaten kesin olarak burun estetiği yani rinoplastiye yönelmek gerekir.

Ameliyatsız burun estetiği; büyük şekil bozukluğu olmayan ve nefes problemi yaşamayan hastalarda tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Sonuçlar, uygun hasta olduğu takdirde çok memnun edici olmaktadır.

Burun dolgusu fiyatları

Burun dolgusu fiyatları bize arama ya da whatsapp yolu ile ulaştığınız takdirde asistanlarımız tarafından fiyat bilgisi verilecektir.

Estetik cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde yüze dolgu uygulamaları ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?