fbpx
op.dr. selçuk yüce, selçuk yüce, estetik cerrah, plastik cerrah, nazolabial dolgu

Nazolabial Dolgu

Burun ve dudak arasındaki bölgede meydana gelen derinleşmiş ya da derinleşmeye başlayan kırışıklıklar için uygulanan dolgu işlemine nazolabial dolgu denir.

Bu kırışıklıklar zamanla yer eder ve mimik yapılmasa bile artık görünür hale gelir. Estetik anlamda rahatsız eden ve görüntüyü bozan bir yapıdır. Erken dönemde müdahale edilmesi daha doğal ve kolay şekilde derin kırışıklık görüntüsünü ortadan kaldırılmasını sağlar.

Nazolabial dolgu uygulaması nasıl yapılır?

Lokal olarak uyuşturmaya yardımcı krem sürülmesi yeterlidir. Daha sonra bu işlem için özel olarak üretilen dolgu malzemesi hazırlanır. Uzman ve bu işi sıklıkla yapan tecrübeli estetik cerrahlar tarafından belirlenen alana yeterli dozlarla enjekte edilmelidir. Fazla miktarda kullanmak estetiği bozar. Bu sebeple dozunda ve kararında yapılması en uygun olandır.

Nazolabial dolgu uygulaması için doğru zaman nasıl belirlenir?

Nazolabial dolgu için en uygun zaman olarak 30 yaş ve sonrası denir. Fakat bu yaş kriteri kişinin yüzünde oluşan deformasyona göre değişiklik gösterir. Ortalama alacak olursak 30 yaş ve sonrası kolajen üretimi azaldığı için kırışıklıklar daha belirgin olmaya başlar. En doğru olan kırışıklık derinleşmeden bir uzmana başvurup muayene sonucu buna karar vermektir.

İşlemin faydaları nelerdir?

Bu işlemde kullanılan malzemeye ve uygulamanın en doğru şekilde yapılmasına bağlı fayda sağlanır. Görüntü olarak iyileşme sağlandığı gibi cildin nem oranını artıran bir işlemdir.

Bu işlemin yan etkileri var mıdır?

Dolgu işleminde kullanılan malzemelerin içerisinde genelde hyalüronik asit vardır. Bu dolgu malzemeleri alerji riski ve komplikasyonları en az olanlarıdır. Sağlığa önem verilen bir klinikte uzman estetik cerrah tarafından yapılması en uygunudur. İşlemden sonra ciltte ciddi herhangi bir reaksiyon gözlenmesi halinde uzman hekimin hemen müdahalesi önemlidir.

Bu dolguyu yaptırma sıklığı nedir?

Bu dolgu işleminin kalıcılık süresi ortalama 12 aydır. Zaman aralıklarını takip ederek tekrarlanması işlemin kalıcılık süresini uzatmak için önemlidir.

Bu işlem sonrası kişinin gülmesinde bir değişiklik  olur mu?

Yapılan uygulama gülme refleksini etkilemez. Aksine yaş almış derin kırışıklık görüntüsü kaybolacağından hasta memnuniyeti daha da artmış olacaktır.

Dolgu işlemi sonrası kaçınılması gerekenler nelerdir?

Dolgu işlemi sonrası komplikasyon gelişmemesi ve yapılan işlemin daha uzun sürmesi için işlemden hemen sonra soğuk kompres uygulanır. İlk gün duş alınmaz. Dolgu yapılan bölge kesinlikle ovalanmaz. Hamam, sauna tarzı aşırı sıcak yerlerden 1 ay uzak durmak uygun olur. İşlem sonrası biraz ödem oluşacağı için o bölgeye baskı uygulanması doğru değildir. Bu şişliğin kendi kendine geçmesini beklemek gerekir. Bunun dışında zaten günlük hayatta hep kullanılması gereken güneş koruyucuların bu dönemde de kullanılmasına devam edilmesi gerekir.

Nazolabial dolgu fiyatları

Nazolabial dolgu fiyatları ile ilgili bize arama ya da whatsapp yolu ile ulaştığınız takdirde asistanlarımız tarafından fiyat bilgisi verilecektir.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde dolgu uygulamalarından “Nazolabial Dolgu” hizmeti sunmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?