fbpx
Yüz germe ameliyatı, Dr. Selçuk Yüce

Yüz Germe Ameliyatı Ankara

Yüz germe ameliyatı Ankara özellikle orta yaş ve ileri yaş hastalarda tercih edilmektedir.  Bu hasta grubunun yüzde sarkma, üzgün yüz görünümü ve göz altında derinleşme şikayetleri bulunur. Yüz germe ameliyatının  alt basamakları orta yüz germe ve klasik yüz germe ameliyatıdır.

Yüz germe ameliyatı yapılmadan önce farklı işlemler denenmesi uygun olur mu?

Bunu aslında şu şekilde anlatmak gerekir. Hasta geldiğinde ne istediğini bilerek geliyorsa işimiz daha kolay oluyor. Fakat ben genç görünmek istiyorum şeklinde hiçbir araştırma yapmadan geliyorsa işimiz biraz daha karmaşık oluyor. Çünkü burada skala çok geniş. Yaş faktörü ya da daha önce diğer yüz gençleştirme işlemlerini uygulayıp uygulamaması çok önemli. Bazı hasta grubunda orta yaş olmasına rağmen daha önce hiç işlem uygulatmadığı için yüzünde sarkma ve kırışıklık çok olmaktadır. Biz bu hasta grubuna da yüz germe ameliyatı öneriyoruz. Çünkü yılların etkisini ufacık dolgular veya ip askılama ile çözmek çok mümkün değil. Bu şekilde boşa zaman ve para kaybı olmuş olur. Genç hasta grubunda diğer yüz gençleştirme yöntemlerinin denenmesi tabi daha uygundur.

Her kırışıklık veya sarkmanın çözümü yüz germe ameliyatı mıdır?

Böyle bir durum söz konusu değildir. Günümüzde estetik alanda çok hızlı bir gelişim bulunmaktadır. Yüz germe ameliyatı Ankara bizim en son önerdiğimiz durumdur. Ama artık bu operasyonu öneriyorsak daha önce de söylediğim gibi diğer yollar ile uğraşmak boşa vakit harcamak olur.

Yüz germe ameliyatı Ankara süreci

Ameliyat kişinin durumuna göre değişmekle birlikte 2-3 saat arasında sürmektedir. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır. Hastalar 1 gece hastane yatışından sonra taburcu edilir.

Ameliyat izleri nasıl olmaktadır?

Ameliyat sonrasında hastanın sadece kulağının ön kısmında kesi nedeni ile dikiş izi olmaktadır. O dikiş izi de ortalama olarak 6-8 ay içerisinde yok olur. Yüz germe ameliyatı Ankara sonrasında iyileşme süreci tamamlandığında hastalar daha genç görünür ve normal hayatlarına devam ederler.

Bu operasyon sonrasında tepkiler çok olumlu olmaktadır. Hem kendisi hem de sonucunun etkileri büyük bir operasyondur.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Yüz Germe Ameliyatı Ankara ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?