fbpx
Bişektomi yanak estetiği, Dr. Selçuk Yüce

Bişektomi Yanak Estetiği (Hollywood Yanağı Estetiği)

Yanak inceltme diğer adı ile bişektomi yanak estetiği sık yaptığımız bir operasyondur. Buradaki durum genelde çok geniş yanaklara sahip olan hastaların bu durumdan kurtulma arzusudur.

Bişektomi yanak estetiği hastaların yanak bölgesini inceltmek arzusu ile gerçekleştirdiğimiz bir operasyondur. Kadınlarda genelde elmacık kemiklerinin daha belirgin ama yanak bölgesinin daha ince olmasını isteriz. Bu isteğin gerçekleşmesi için bu operasyon kaçınılmazdır.

Bişektomi yanak estetiği süreci nasıl olmaktadır?

Bu operasyon lokal anestezi altında yapılmaktadır. Fakat arzu eden hastalara sedasyon ile yapılan bir ameliyattır.

Bişektomi yanak estetiği yapılırken ağız içinden küçük bir kesi yapılır. Burada bulunan yağ yastıkçıkları alınarak dikiş ile operasyon sonlanır.  15-30 dakika arasında süren bir operasyondur. O bölgede bulunan yanağın dolgun olmasına sebebiyet veren yağ yastıkçıklarını çıkarıyoruz bu operasyonda. Bu yağ yastıkçıklarının alınmasının hiçbir zararı yoktur.

Bişektomi Ankara sonrası nasıl bir iyileşme süreci sizi beklemektedir?

Operasyon sonrası 3-5 gün yanak bölgesinde bir şişlik olabiliyor. O şişliğin inmesi sonrası kendini gösterebilen, yanağı çok güzel incelttiğimiz bir operasyondur. Aynı zamanda  hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu, hiç iz olmaması sebebi ile de kişinin estetik operasyon geçirdiğini kimsenin anlamadığı bir operasyondur.

Bu operasyonda cinsiyet fark eder mi? Yalnızca kadınlara mı yapılması uygundur?

Tabi ki hayır. Kadın ya da erkek fark etmez yüzünün ovalliği veya yanaklarının dolgunluğundan şikayet eden her hasta için uygulanır.

Bişektomi yanak estetiği sonrası ileri ki yaşlarda yüzde çökme olur mu?

Böyle bir durum daha önce hiç görülmemiş. Yani literatüre geçen böyle bir vaka olmamıştır. Bu sebeple yaş aldıkça yanaklarda çökme olmaz.

Bu işlem bir kere mi yapılır?

Bişektomi bir kere yapılır. Çünkü yağ yastıkçıkları alındıktan sonra tekrar orada bir doku oluşmaz. Eğer yüzünüzün genişliğinden hala şikayet ediyorsanız daha farklı işlemler konuşmak gerekir. Bişektomi Ankara ile elde edilebilecek en yüksek verim alınmış olmaktadır.  Bu şekilde daha fazlasını isteyen hasta grubu için yanında farklı işlemleri konuşmak lazım.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Bişektomi Yanak Estetiği İle ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?