fbpx

Çene Estetiği

Çene hem kadında, hem de erkekte zarafetin, karizmanın ve yüzdeki ahengin önemli bir unsurudur. Çenenin gerekenden büyük veya küçük olması yüz hatlarının anlamını tamamen değiştirir. Yüzdeki muhteşem oranı yakalamak adına çene estetiği biz estetik cerrahların önerdiği estetik çözümlerdendir.

Çene estetiği için başvuran hastalarda muayene süreci

Çene estetiği için başvuran hastalarımızın ilk önce yüzünü analiz ediyoruz. Burun, ağız ve çenenin uyumu, total yüz ahengi için çok önemli bir unsur. Verdiğimiz danışmanlık hizmetinde hastalarımızın beklentilerini gerçeklerle örtüştürmeye çaba sarf ediyoruz. Bu işlem yapılırken dişlerin de doğru kapanabilmesini sağlıyoruz. Bunun düzenlenmesi ağız sağlığı adına oldukça önemlidir: Sadece estetik olarak değil sağlık olarak da bu işlemi yorumlamak gerekir. Dişlerin doğru şekilde çiğnemesini ve konuşma güçlüklerini düşünmek ve ona göre hareket etmek gerekir.

Çene estetiği ameliyatı

Çene estetiği yapılırken implant uygulamaları tercih edilebilir, duruma göre çene kemiğinin öne ya da arkaya çekilmesi de sağlanır. Bu operasyon genel olarak iz bırakmayan güvenli bir yöntemdir.

Ameliyat süresi ve sonrası

Çene estetiği işlemlerimiz genel olarak bir saate yakın sürmektedir.  Ameliyat sonrası banyo yapabilirsiniz. Enfeksiyon riskine karşı verilen ilaçları kullanmanız önemlidir. Hastalar kısa sürede günlük hayatlarına dönebilirler fakat spor rutinlerine geri dönmeleri 6 hafta kadar sürebilmektedir.

Alternatif ameliyatsız yöntemler mevcut mu?

Muayene sonucunda uygun olduğu takdirde bu operasyonu gerçekleştiriyoruz. Zaten geldiğiniz zaman sizin isteğiniz doğrultusunda hemen ameliyat alternatifini ortaya koymuyoruz. Dolgu uygulamaları ya da ip askılama ile çözümlenecek sorunları bu şekilde ameliyatsız bir şekilde çözüyoruz. Ama bu yöntemlerin yetersiz kalacağını öngörürsem zaten ameliyat konuşmasını yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi bu operasyonunda da karşılamamaktadır.

Çene estetiği fiyatları

Çene estetiği fiyatlandırması muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için çene estetiği süreci

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi ameliyat olmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterli.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde ve kurumsal çözüm ortaklığı yaptığı Türkiye’nin önde gelen hastanelerinde estetik alanında hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?