fbpx
kırışıklık tedavisi, dr. Selçuk yüce, estetik cerrah

Kırışıklık Tedavisi

Gülme, kızma, şaşırma, gözleri kısma gibi mimik hareketleri sonrası yüzde dinamik çizgiler oluşur. Yıllar içinde bu mimik hareketlerinin tekrarlanması sonucu ciltte oluşan dinamik çizgilenmeler kalıcı hale gelir. Kırışıklıklar en sık alın, kaş arası, göz dış kenarları ve ağız çevresinde görülür. Bu problemin en etkili çözümü ise kırışıklık tedavisi adı altında uyguladığımız bir takım etken maddelerin o bölgelere enjekte edilmesidir.

Yüz bölgesinde kırışıklık neden oluşur?

Mimiklerini kullanma alışkanlığı, kişinin mesleği, güneşe maruz kalma süresi, yüz cilt-kas yapısı, yaş ve cinsiyeti tüm bu süreçte önemli etmenlerdir. Bu durumların hepsi kişilerde farklı yaşlarda kırışık tedavisi gereksinimini doğurur.

Kırışıklık tedavisi uygulama yaşı nedir?

Daha öncede bahsettiğimiz gibi kişinin yüzünün bir takım etkenlere maruz kalması kırışıklık tedavisi yaşını etkiler. Bunun dışında kişinin istekleri de önemlidir. Kırışıklığından rahatsız olup olmama durumu yine bu tedaviyi yaptırma yaşını etkiler. Ortalama 30 yaş ve sonrası önermek uygun olacaktır.

Kırışıklık tedavisine başlamak için en önemli sinyal nedir?

Benim bir estetik cerrah olarak önerim kırışıklıklar derinleşmeden ufak ufak bu tarz girişimler ile bölgeye müdahale etmek olur.

Onu da şöyle açıklamak gerekir. Yaş ilerleyip çizgiler derinleşip üstüne birde sarkma başlarsa sadece kırışık tedavisi işe yaramaz. Bunun yanına dolgu uygulamaları, gençlik aşısı hatta daha ileri gitmişse kırışıklıkları, kişiye yüz germe gibi cerrahi müdahale bile önermek gerekir.

Kısaca cildinize ne kadar yatırım yaparsanız her anlamda size dönüşü o kadar olumlu olacaktır. Beslenme , uygun kremler kullanma , günlük güneş kremi rutini gibi durumlar ve bizim uyguladığımız kırışıklık tedavisi hepsi birer yatırımdır.

Kırışıklık tedavisi hangi bölgelere uygulanır?

Kırışıklık tedavisi özellikle alın, kaz ayağı ve kaş ortası bölgelerde en iyi etkiyi gösterir. Ağız kenarı kırışıklıkları için pek uygun olmaz. Ağız kenarı kırışıklıkları için daha farklı ve daha etkili enjeksiyonlar bulunmaktadır.

İşlem süreci nasıl olmaktadır?

Bu işlem için uygun olduğunuz belirlendikten sonra bölgeye uygun ,hafif düzeyde uyuşturmak için özel bir krem sürülür. Yaklaşık 15-20 dk bekledikten sonra uygulama başlatılır. Özel iğneler ile etken madde belirlenen bölgelere enjekte edilir. İşlem süresi yaklaşık 15 dk dır.

Kırışıklık tedavisi sonrası işlemin oturması ne kadar sürer?

Bu işlemin tam oturması yaklaşık 15-20 günü bulur. İlk etapta alın bölgesinde beton etkisi dediğimiz sert bir durum oluşur. Fakat bu normaldir. Yavaş yavaş işlem oturmaya ve yüz istenilen o genç, parlak ve dinamik görüntüye kavuşmaya başlar.

Özellikle özel günlerinize yakın bu işlemi yaptırmamanızı öneririz. En az 1 buçuk 2 ay önce yaptırırsanız yüzünüze oturmuş ,fotoğraflarda daha güzel duracak bir etki görürsünüz.

Şaşkın bakış ya da sert ifade sorunsalı

Bu işlem uygun malzeme ve uygun enjekte yöntemi ile yapılırsa o korkulan şaşkın, sabit ve sert görüntü oluşmaz.

Her zaman söylediğimiz gibi bu işlemler aslında basit işlemler değildir. Sonuçta tüm bunlar aslında küçük cerrahi müdahalelerdir. Yaptırırken hafife almamak gerekir. Estetik alanda uzman olan kişilere başvurulduğu takdirde kişinin makul seviyedeki mimiklerine engel olmadan düzgün bir sonuç elde edilir.

Böylece kişinin şok geçirmiş gibi ifadesi olmadan ,mükemmel sonuçlar elde edilen bir tedavi uygulanmış olur.

Kırışıklık tedavisinin etki süresi ne kadar olur?

Bu kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 4-5 ay gibi bir süredir. İşlem devamlılığı oldukça kalıcı olma süresi de biraz uzar.

Bu işlemin yan etkileri bulunur mu?

Kırışıklık tedavisinin kalıcı yan etkileri bulunmaz. Sonuçta bakıldığında zaten enjekte edilen maddenin ömrü 4-5 ay kadardır. Sadece yanlış kişilere yaptırılan yanlış uygulamalardan dolayı sorunlar yaşanır. Kullanılan malzeme ve yapan kişinin uzmanlık alanı yan etkilerin olma olasılığını etkiler.

Geçici yan etkileri yaşanması durumu olasıdır. Bunlar kızarıklık , hafif morarma (iğne batan yerlerde), hafif şişme gibi bunlarda kısa süre içerisinde geçen etkilerdir.

Kırışıklık tedavisi fiyatları

Tüm estetik işlem fiyatları hakkında asistanlarım ile iletişim kurduğunuzda size bilgi vereceklerdir.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi işlemi yaptırmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterlidir.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp işlemi yapmayabiliriz.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde alın, kaz ayağı ve kaş arası çizgileri ile ilgili kırışıklık tedavisi uygulamaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?