fbpx

Göz Kapağı Estetiği

Bu işlem göz çevresi olarak, yüz estetiğinin odak noktalarından biridir. Göz kapağı estetiği ( Blefaroplasti ), göz çevresi kırışıklığını, gözaltı torbalarını ve göz kapağı sarkmalarını düzeltmek adına yaptığımız cerrahi bir prosedürdür. Bu operasyon alt ve üst göz kapağı için ayrı ayrı uygulanabilen bir estetik işlemdir. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var; ileri yaşlarda kasların zayıflaması ile göz kapağı sarkmaları olabileceği gibi bazı genç yaştaki bireylerde de yapısal olarak erken yaşlarda bu problem görülmektedir.

Göz kapağı estetiğinde amaç nedir?

Bu işlemlerde amacımız hastamızın beklentilerini açıklaması ve fizik muayenesi sonrası göz kapağı sarkmasını düzeltmek, kırışıklık tedavisi sağlamak, göz torbaları oluşmuş ise torbaları çıkarmak değil tekrar doğru anatomik pozisyonuna getirmektir. Tabi ki her hastaya tüm işlemleri yapamıyoruz. Hastamızın durumuna göre işlem planımız da değişmektedir.

Cerrahi bir işlem midir?

Göz kapağı estetiği uygulamaları minimal cerrahi bir işlemdir. Cerrahi uygulaması nispeten diğer operasyonlardan daha  kolay olup , hastamızı uyutmaya gerek olmadan, lokal anestezi altında yapılan işlemlerdir. Lokal anestezini hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

İşlem süresi ne kadardır?

İşlem ortalama 30-45 dakika sürmektedir. İhtiyaç halinde göz kapağı cerrahisine alın germe, yüz germe, gözaltı ışık dolgusu, dolgu uygulamaları, gençlik aşısı, PRP uygulaması ile kombine ederek daha iyi sonuç alabiliriz.

Üst göz kapağı ile alt göz kapağı estetiği operasyon süreçleri farklı mıdır?

Bu bahsettiğimiz lokal anestezi altında yapılan işlem üst göz kapağı için geçerli olup, alt göz kapağı estetiği gerekmesi söz konusu olduğunda yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılmakta olup genel anestezi gerektirmektedir. Alt göz kapağı ameliyatı daha komplike bir operasyondur.

Blefaroplasti Sonrası

Bu işlemin sonrası konforlu bir dönemdir. Kişi aynı gün dinlendikten sonra sosyal hayatına dönebilir.

Bu operasyondan sonra gözler kapatılır mı?

Hayır bu işlemden sonra gözleri kapatmak söz konusu değildir. Dikişlerin üzeri ince bantlar ile kapatılır. Görme problemi yaşanmaz.

Şişlik ve morluk olur mu?

İlk 24 saat soğuk uygulama çok değerlidir. Göz etrafında şişlik ve morarma olur. Fakat kısa sürelidir. Gözlerde kuruluk, yanma hissi, görme bulanıklığı olursa tedirgin olmaya gerek yoktur. Bunlar iyileşme belirtisidir. Gözyaşı artabilir, gözler ışıktan bir süre rahatsız olabilir.

İlk günler gözünü tam kapatamamak normal midir?

Hasta ilk günlerde gözünü tam olarak kapatamaz. Bu bir komplikasyon değil operasyonun gerekliliğidir, bir hafta içinde kendiliğinden geçer.

Göz kapağı üzerindeki dikişler belirgin midir?

Hayır belirgin değildir. Amaç zaten güzel bir görüntü sağlamak olduğu için dikişler göz kapağının kıvrım bölgesine gelecek şekilde yapılır. Çok ince estetik bir dikiş olduğu için gözler kapalıyken bile belli olmaz.

Dikişler alınır mı ?

Dikişler alınmaz. Hastalarımız yaklaşık 1 hafta sonra ameliyat geçirmemiş gibi normal hayatına dönebilmektedir.

Badem göz estetiği ile farkı nedir?

Bu ameliyat badem göz ameliyatı gibi operasyonlardan farklı bir işlem olup daha çok düşük göz kapağı için yapılmaktadır.

Badem göz estetiği işleminde gözün şekli değişmekte olup, göz kapağı estetiğinde gözün şekli değişmemektedir.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi göz kapağı estetiği operasyonunda da karşılamamaktadır.

Göz kapağı estetiği fiyatları (badem göz estetiği fiyatları)

Göz kapağı estetiği fiyatları ve badem göz estetiği fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size detaylı bilgi ve ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi ameliyat olmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterli.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Göz Kapağı Estetiği ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?