fbpx

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz, yaşlanma ve yerçekimine bağlı olarak yüz ve ekleri dokular aşağı doğru sarkar. Bu durumda aşağı düşmüş dokuların tekrar eski anatomik konumuna getirilmesi gerekir. İşte biz estetik cerrahlar bu amaçla yüz germe ameliyatı yapmaktayız.

Bu operasyonun temel prensibi

Bu operasyon cilt ve cilt altı SMAS dokunun gerdirilip sıkılaştırılması prensibine dayanan bir işlemdir. Smas doku, cildi kas ve kemik dokuya asan bir işlemdir. Aynı zamanda cildimizin diri durmasını sağlayan önemli bir yapıdır. Cerrahi sırasında smas dokusunu da sıkılaştırarak tam anlamıyla yüz germe yapmaktayız.

Yüz germe ameliyatı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Yüz germe ameliyatı tek başlık altında toplansa da çok ayrıntılı ve kişinin cilt yapısı, yaş ve cinsiyet gibi durumlarına göre çeşitlendirildiği bir ameliyat türüdür. Hedefimiz yaş ile birlikte normal pozisyonundan aşağı kaymış olan dokuları anatomik pozisyonuna getirerek hastaya ameliyat olmuş izlenimi vermeden 10-15 sene önceki görünümüne kavuşmasını sağlamaktır. Ankara yüz germe  her ne kadar ileri yaş cerrahisi gibi düşünülse de aslında bu çok doğru bir yaklaşım değildir. 30’lu yaşlarda bir hasta için de elmacık kemiği ve göz çevresi bölgesinde düşüklük var ise endoskopik orta yüz germe adını verdiğimiz cerrahi uygulama ile başarılı sonuç almaktayız.

Yüz germe ameliyatı süreci

Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında uygulanan, ortalama 3-4 saat süren bir operasyondur. Bu operasyona  ihtiyacı olan hastaların büyük çoğunluğunda göz kapağı estetiği ve boyun sarkması da eşlik eder. Yüz germe ameliyatı; göz kapağı estetiği ve boyun germe işlemleri ile kombine edilir.

Bu durum kombine ameliyat kategorisine girdiği için  ameliyat süresi uzar. Operasyon izleri saklanarak yapıldığı için sonrasında gözle görülür bir iz oluşmaz.

Ameliyat sonrası süreç

Bu operasyonun sonrasında ciddi ağrılar olmaz. Hasta, 1 gece hastane yatışı sonrasında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile taburcu edilir. İlk 24-48 saat buz uygulama ödem için çok önemli olmaktadır. İlk gün taburculuk öncesi direnler alınır. Dikişlerin çoğu eriyen dikişlerdir, alınması gerekmez. Kalan dikiş olursa takriben 10 gün sonra alınır. Kişi yaklaşık bir hafta sonra işine döner. Yüz germe estetiği iyi sonuç verir. Kişinin bulunduğu yaştan daha genç ve daha dinamik görünmesini sağlamaya yardımcı olur.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olabilir.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi yüz germe ameliyatı operasyonunda da karşılamamaktadır.

Yüz germe ameliyatı fiyatları

Yüz germe ameliyatı fiyatlandırması muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce Ankara’da bulunan kliniğinde yüz Yüz Germe Ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?