• 9:00 - 18:00
  • Beştepe mahallesi Yaşam caddesi Neorama iş merkezi no:13/A (7. Kat) Ofis No:34 Yenimahalle/ANKARA

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Ankara Yüz Germe Ameliyatı

Yüz, yaşlanma ve yerçekimine bağlı olarak yüz ve ekleri dokular aşağı doğru sarkar. Bu durumda aşağı düşmüş dokuların tekrar eski anatomik konumuna getirilmesi gerekir. Bu amaçla yüz germe operasyonları yapılmaktadır. Ankara yüz germe operasyonu cilt ve cilt altı SMAS dokunun gerdirilip sıkılaştırılması prensibine dayanan bir işlemdir. Smas doku cildi kas ve kemik dokuya asan ve cildimizin diri durmasını sağlayan önemli bir yapıdır. Cerrahi sırasında smas dokusunu da sıkılaştırarak tam anlamıyla yüz germe yapmaktayız.

Yüz germe ameliyatı tek başlık altında toplansa da çok ayrıntılı ve kişi, yaş, ırk ve cinsiyet gibi durumlara göre çeşitlendirildiği bir ameliyat türüdür. Yüz germe ameliyatı ile hedefimiz yaş ile birlikte normal pozisyonundan aşağı kaymış olan dokuları anatomik pozisyonuna getirerek hastaya ameliyat olmuş izlenimi vermeden 10-15 sene önceki görünümüne kavuşmasını sağlamaktır. Ankara yüz germe ameliyatı her ne kadar ileri yaş cerrahisi gibi düşünülse de aslında bu çok doğru bir yaklaşım değildir. 30’lu yaşlarda bir hasta için de elmacık kemik ve göz çevresi bölgesinde düşüklük var ise endoskobik orta yüz germe adını verdiğimiz cerrahi uygulama ile başarılı sonuç almaktayız.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında uygulanan, ortalama 3-4 saat süren bir operasyondur. Yüz germe ihtiyacı olan hastaların büyük çoğunluğunda göz kapağı ve boyun sarkması da eşlik etmesi sebebi ile genelde operasyon göz kapağı, boyun germe gibi işlemler ile kombine edilir. Bu durumda ameliyat süresi uzayabilir. Ameliyat izleri kirpik altında, kulak önü ve saçlı deri içerisine saklanması nedeniyle ameliyat sonrası gözle görülür iz oluşmamaktadır. Sanılanın aksine ameliyat sonrası ciddi ağrılar olmaz, 1 gece hastane yatışı sonrası ağızdan alınan ağrı kesiciler ile taburculuk yapılır. İlk 24-48 saat buz uygulama ödem için çok önemli olmaktadır. İlk gün taburculuk öncesi direnler alınır. Dikişlerin çoğu eriyen dikişlerdir, alınması gerekmez. Kalan birkaç dikiş 7-10 gün sonra alınır. Kişi 1 hafta sonra işine dönebilir. Yüz gerdirme estetiği ameliyatı iyi sonuç verir. Kişinin bulunduğu yaştan daha genç ve daha diri görünmesini sağlamaya yardımcı olur.


Yüz Germe Ameliyatı
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin