fbpx

Saç Ekimi

Saç ekimi (hair transplantation) amacımız ve yaklaşımımız kişiyi genç, enerjisi yükseltmek ve doğal bir görünüme kavuşturmaktır. Uygulayacağımız işlem ya da ameliyatı bu amaca göre planlarız. Kadın ya da erkek fark etmez kişinin yaşını olduğundan genç gösteren durumlardan biri de saçın fazla olmasıdır.

Saç ekimi kimlere yapılır?

Hair transplantation veya daha doğru tanımlama ile saç transferi ameliyatı , günümüzde saç kaybı ya da azalması durumunda çözüm odaklı yaklaşırsak elimizdeki en güçlü silahımızdır.

Saç çıkması için yan ürünler ya da yan tedaviler  olumlu sonuç verir mi?

Yaş ilerledikçe özellikle erkek hastalarda, hormonsal ve genetik yatkınlığa bağlı olarak saçın ön ve tepe bölgesinden başlayarak daha geniş alana yayılacak şekilde dökülme olmaktadır. Bunun çözümü için yan ürünler veya yan tedaviler uygulanmaktadır. Fakat bu şekilde yapılan uygulamalar ile  yeni saç çıkması gibi bir hedef her zaman mümkün olmuyor.

Saç dökülmesi çok fazla ise bunun çözümü ne olmalıdır?

Dökülme belli bir seviyenin üzerine çıkmış ise bu ameliyat en uygun yöntem olacaktır.

Saç ekimi ameliyatı kimler için uygundur?

Bu işlem kadın ya da erkek saç dökülmesi gerçekleşmiş her hasta için yapılabilir.

Farklı hastalıklar sonucu saç dökülmesi olmuşsa nasıl bir yol izlenmeli?

Hastalıklar sonucu saç dökülmesi yaşanmışsa bu şekilde Ankara saç ekimi yapmak uygun değildir. İlk önce hastalığın tedavi edilmesi gerekmektedir.

Saç ekimi ameliyatı nerede ve ne zaman yapılmalıdır?

Bu işlem bir ameliyattır. Bu yüzden mümkün ise ameliyat şartlarında yapılmasını uygun buluyorum. Dökülmenin aktif olduğu dönemde yapmamak daha doğrudur. Ama dökülme ciddi anlamda azalmış ise Ankara saç ekimi için uygun bir dönemdesiniz demektir.

Ayrıca kendi özel anlaştığımız saç ekim merkezimiz olduğu için hem hekim hem de tecrübeli ekip dahilinde kontrollü ve konforlu bir işlem olacaktır

Saç ekimi hangi yaşlarda yapılmalıdır?

18 yaşından sonra her hasta saç ektirme operasyonu için başvurabilir fakat genelde dökülme süreci erken yaşta başlayan hastalarda aktif dökülme de olacağı için ben kliniğimde 26 yaş öncesi çok önermiyorum.

Sakal ekimi ile saç ekimi arasında işlem açısından fark var mıdır?

Saç ektirme ve sakal ektirme işlemleri birbirine benzer işlemlerdir.

Ankara saç ekiminde “Estetik Cerrah” ın muayenesinin önemi

Doktorunuz olarak sizin saç ekimine uygunluğunuzu muayene sonrası karar veriyoruz. Sadece “olur- olmaz” gibi cümlelerle bu operasyonu yaptırmamak lazım. Sonuçta ciddi bir operasyon geçiriyorsunuz.  Uzman doktor muayenesi olmadan net karar verilmesi uygun bir durum değildir.

Hair transplantation ameliyatında hangi teknik uygulanmaktadır?

Saç ektirme için son bulunan teknik ile bu işte tecrübeli bir ekip dahilinde çalışmaktayız.

Bu teknik ile hem saç daha doğal görünmekte hem de ense bölgesinden saç alınan alan çok daha doğal durmaktadır.

Hocam bir seansta benden kaç adet kök çıkar?

Bu soruya şöyle cevap veriyorum. Öncelikle bizim iyi sonuç almamız için,  bir seansta ortalama 4000 kök almayı hedefliyoruz. 4000 ve üzeri kök alabiliyorsak hasta ve hekim sonuçtan hep tatmin olacaktır.

Peki her hastadan bu kadar kök çıkar mı ?

Eğer saç en çizginizden 3 cm yukarısı ile saç döneri kısmından 5-7 cm aşağı arasında kalan ense bölgesinde saç sıklığınız iyi ise 4000- 5000 arası kök çıkacaktır.  Sonuç bu durumda yüz güldürücü olacaktır. Fakat kellik bu alana kadar ilerlemiş ya da saçlarınız seyrek ise bu durumda 2 ila 3 bin arası köklerde kalacağızdır. Bu da sonuç açısından yeterli olmaz.

Saç ekimi sonrası iz kalır mı ?

 Ankara saç ekimi işlemi sonrası iki bölge etkilenir: köklerin alındığı ense bölgesi ve ekim yapılan bölgeler. Köklerin alındığı bölgede  aslında noktasal izler kalır fakat bu izler mikro yaptığımız tekniğin bir avantajı olarak belli olmaz. Ekim yapılan bölgede de yeni saçlar çıkacağı için iz sorunu olmamaktadır.

Ankara saç ekimi sonrası saç doğal olur mu?

Ekim kalitesi için en önemli safhalardan biri olan kanal açma işlemini mikro teknik ve titizlikle yapıyor olduğumuz için görüntü gayet doğal olmaktadır.

Alınan bölgede tekrar saç çıkar mı?

Alınan bölgede  tekrar saç çıkmaz. Ankara saç ektirme aslında ense saçının ön tarafa transferidir. Ama mikro teknik ile  homojen olarak saç köklerini aldığımız için ensede saç kaybı ya da iz gibi bir görüntü oluşmamaktadır.

Genel anestezi mi yoksa lokal anestezi ile mi yapılır? Ağrılı bir işlem midir?

Ben hastalarıma ameliyathane ortamında ağrısız saç ektirme yapmaktayım. Ağrılı kısımda hastalarıma ekibimdeki anestezi doktorum aracılığı ile anestezi vererek bu sürecin ağrısız geçirilmesini sağlıyorum .

Saç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekimi Ankara ameliyatı ortalama 6-8 saat süren bir operasyondur. Ama dediğim gibi ağrı acı duymadığı için hasta çok rahat bir şekilde bu süreci geçirmektedir.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Saç ekimi işlem sonrası hastanede yatış yoktur. 3. Günde kontrole geliyorsunuz. İlk yıkmanızı biz yapıyoruz.

Ankara saç ekim sonrası sosyal hayata dönüş

Ankara saç ekimi (hair transplantation) sonrası sosyal hayata dönüş 7-10 günde olmaktadır.

Operasyon sonrası ilk zamanlar saç dökülmesi normal midir?

Saç ektirme (hair transplantation) birinci ayı saç dökülme evresidir. Aslında bu evrede saç dökülmemekte, saç telleri kırılıp düşmektedir. Fakat saç kökleri sağlam kaldığı için tekrardan saç çıkacaktır.

Saç ekimi sonrası süreç

3. ayında  ameliyat sonucumuzun ortalama %50 sine ulaşmış olacağız. Tam tatmin edici sonuçlar 6. Ay ile 1. Sene arasında görülecektir.

Ameliyat için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca kendi özel hemşiremde mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olabilir.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile kendi hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi  Ankara saç ekimi operasyonunda da karşılamamaktadır.

Saç ekimi fiyatları ve sakal ekim fiyatları

Saç ektirme fiyatları ve sakal ektirme fiyatları ekim yapılacak bölgeye göre değişmekte olup net fiyatlandırma muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştirip duruma karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik cerrah Dr. Selçuk Yüce Ankara’da bulunan kliniğinde saç ekimi Ankara  (hair transplantation) üzerine hizmet vermektedir.

 

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?