• 9:00 - 18:00
  • Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi Neorama İş Merkezi No: 13/A (7. Kat) No:34 Yenimahalle / ANKARA

Ankara Popo Estetiği

Ankara Popo Estetiği

Popo estetiği, doğuştan küçük popoları olan ve kıyafette popolarının düz olmasından şikayet eden veya yaş ile birlikte sarkması oluşan hastalar için gerçekleştirilen ve poponun hacmini arttırmayı hedefleyen bir operasyondur.

Popo estetiği üç şekilde uygulanmaktadır. Popo protezi ile popo büyütme, popoya yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ve popo sarkması olan hastalara popo dikleştirme ameliyatı.
 

Popo Protezi
 

Aynı meme büyütme ameliyatında olduğu gibi popo için de üretilmiş özel popo protezleri mevcuttur.

Popo protezi her iki popo arası krizden yapılan kesi ile konulan bir operasyondur. Ameliyat genel anestezi altında uygulanmaktadır. Her iki popo arasından yapılan kesi sonrası ameliyat öncesi planlanmış protezler popo üzerine gluteal kas isimli popo kası altında yerleştirilmektedir.

Burada en çok akla gelen soru popo protezi sonrası oturabilecek miyim ve protezi hisedecek miyim sorusudur. Popo protezi aslında oturduğumuzda arkada yere temas etmeyen bölgeye konmaktadır. Dolayısıyla oturma fonksiyonuna etki etmez . Fakat yine de ameliyat sonrası 2-3 gün hastalarıma yan yada yüzükoyun yatmalarını öneriyorum. Ardında yavaş yavaş normal yatış ve oturma pozisyonuna dönebilirler. Hastalar kas altına konması sebebiyle popo protezlerini hissetmezler.

Ameliyat 1-2 saat sürer. Genel anestezi altında yapılmaktadır. 1 gece yatış sonrası hastalarımı taburcu etmekteyim. Kesi bölgesi enfeksiyona riskli olması sebebiyle 1 hafta antibiyotik kullanımı tüm hastalarıma önermekteyim.
 

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

(Brezilya Usulü Kalça Estetiği, Brazilian Butt Lift)
 

Aslında son dönemde en sık uyguladığım kalça estetiği operasyonudur. Vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağ dokunun kalçanın ameliyat öncesi planlanan bölgelere enjeksiyonu ile kalça büyütme estetiğidir. Zaman zaman kalçanın alt kısımlarında bulunan sarkma bölgesinde de liposuction uygulayarak popo şekillendirme yapmaktayım.

Ameliyat genel anestezi altında uygulanmakta, kalça bölgesine şekil verici korse kullandırmaktayım. Ameliyattan hemen sonra sırt ütü yatabilir, oturabilirsiniz. Çünkü yağlar poponun oturma kısmına değil, üst ve yan kısımlarına konmaktadır. Dolayısıyla oturmanın hiçbir sıkıntısı yoktur.
 

Popo Germe Ameliyatı
 

Popo Germe Ameliyatı, genel anestezi altında yapılmaktadır. Poponun üst kısmında bikini altında kalacak şekilde enine 2 cm kadar kesi yapılarak sarkan kısımların dikleştirmesi prensibine dayanan bir operasyondur. Genelde ileri yaş yada obezite cerrahisi geçirmiş hastalarıma uygulamaktayım.


Ankara Popo Estetiği,ankara liposuction,ankara meme büyütme,ankara karın germe,ankara kepçe kulak estetiği
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin