fbpx

Popo Estetiği (BBL)

Popo estetiği, doğuştan küçük popoları olan ve kıyafette düz görünmesinden şikayet eden kişilere yapılmaktadır.  Aynı zamanda yaş ile birlikte sarkması oluşan hastalar için gerçekleştirilen ve poponun hacmini arttırmayı hedefleyen bir operasyondur.

Popo estetiği çeşitleri

Popo estetiği üç şekilde uygulanmaktadır. Protezi ile büyütmeyağ enjeksiyonu ile büyütme ve sarkması olan hastalara dikleştirme ameliyatı.

Popo protezi nasıl yerleştirilir

Aynı meme büyütme ameliyatında olduğu gibi popo için de üretilmiş özel popo protezleri mevcuttur.

Popo estetiği her iki popo lobunun arasından yapılan kesi ile protezin  konulduğu bir operasyondur. Ameliyat genel anestezi altında uygulanmaktadır. Her iki popo arasından yapılan kesi sonrası ameliyat öncesi planlanmış protezler popo üzerine gluteal kas isimli popo kası altında yerleştirilmektedir.

Popo estetiği sonrası oturabilir miyim? veya protezi hisseder miyim?

Burada en çok akla gelen soru popo protezi sonrası oturabilecek miyim? ve protezi hissedecek miyim? sorusudur.  Aslında popo protezi oturduğumuzda arkada yere temas etmeyen bölgeye konmaktadır. Dolayısıyla oturma fonksiyonuna etki etmez . Fakat yine de ameliyat sonrası 2-3 gün hastalarıma yan ya da yüzükoyun yatmalarını öneriyorum. Ardında yavaş yavaş normal yatış ve oturma pozisyonuna dönebilirler. Hastalar kas altına konması sebebiyle popo protezlerini hissetmezler.

Ameliyat süreci

Ameliyat 1-2 saat sürer. Genel anestezi altında yapılmaktadır. 1 gece yatış sonrası hastalarımı taburcu etmekteyim. Kesi bölgesinde enfeksiyon riski olması sebebiyle 1 hafta antibiyotik kullanımını tüm hastalarıma önermekteyim.

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ( BBL )

(Brezilya Usulü Kalça Estetiği, Brazilian Butt Lift)

BBL aslında son dönemde en sık uyguladığım kalça estetiği operasyonudur. Vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağ dokunun kalçanın ameliyat öncesi planlanan bölgelere enjeksiyonu ile kalça büyütme estetiğidir. Zaman zaman kalçanın alt kısımlarında bulunan sarkma bölgesinde de liposuction uygulayarak popo şekillendirme yapmaktayım.

Ameliyat genel anestezi altında uygulanmaktadır. Operasyon sonrası kalça bölgesine özel yapılmış medikal korse kullanılmaktadır. Ameliyattan hemen sonra sırt ütü yatabilir, oturabilirsiniz. Çünkü yağlar poponun oturma kısmına değil, üst ve yan kısımlarına konmaktadır. Dolayısıyla oturmanın hiçbir sıkıntısı yoktur.

Popo Germe Ameliyatı

Popo Germe Ameliyatı, genel anestezi altında yapılmaktadır. Poponun üst kısmında bikini altında kalacak şekilde enine 2 cm kadar kesi yapılarak sarkan kısımların dikleştirmesi prensibine dayanan bir operasyondur. Genelde ileri yaş ya da obezite cerrahisi geçirmiş hastalarıma uygulamaktayım.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olsun.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgilenmektedir. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi popo estetiği ( popo protezi ) ( BBL ) operasyonunda da karşılamamaktadır.

Popo estetiği fiyatları (popo protezi ameliyat fiyatları) (BBL fiyatı)

Popo estetiği fiyatları ve  BBL fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olamayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

 

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Popo Estetiği, Popo Protezi ve BBL ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?