fbpx

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulamaları, yüz bölgesinde oluşan hacim kayıplarının ve kırışıklıkların giderilmesi için yapılan estetik müdahalelerdir.

Dolgu yapılabilen bölgeler nerelerdir?

Dudak dolgusu, yanak dolgusu, elmacık kemiği dolgusu, çene dolgusu, nazolabial denilen burun kanatlarından ağıza inen çizgiye yapılan dolgu ve göz altı ışık dolgusu. Ayrıca son dönemde çok popüler olan ve sık yaptığımız uygulamalardan biri olan Jawline çene hattı dolgusu da bu gruba eklenebilir.

Dolgu uygulamalarında  “estetik cerrah” seçimi

Estetik ve plastik cerrahlar vücutta tepeden tırnağa fonksiyonunu kaybeden ya da bozulma yaşayan tüm uzuv ve organların yapılandırmasını en iyi şekilde yapacak cerrah grubudur. Doku ve sinir onarımı bu alanın içerisine girmektedir. Hatta mikro cerrahi alanında en yetkin branş estetik ,plastik ve rekonstrüktif  cerrahidir. Doğal olarak yüz anatomisini ,dokularını, kaslarını, hangi bölgeye ne miktarda ve nasıl bir madde enjekte edileceğini bilecek meslek grubudur.

Dolgu uygulamalarındaki amaç nedir?

Bu uygulamalarda amaç daha genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olmaktır. Sorunlu cilt bölgesinin deri alanına yapılan bu uygulama, ameliyatsız ve çok kısa sürede etki gösterdiği gözlenmiştir. Bu sebeple de sık tercih edilmektedir.

Dolgu uygulamalarının kullanıldığı alanlar nerelerdir?

Dudakçeneburunalınboyun ve gözaltı gibi birçok bölgede kullanılmaktadır. Bu uygulama ile aşağıdaki problemler giderilebilmektedir;

  1. Çene, ağız ve burun bölgelerinde bulunan çukurlukların giderilmesi
  2. Dudakları dolgunlaştırarak, daha belirgin olmalarını sağlamak
  3. Dudaklardaki simetrik olmayan kısımların düzeltilmesi
  4. Dudak çevresi kırışmaları azaltmak
  5. Yanak, elmacık kemiği, çene ve alın bölgelerinin dolgunlaşmasını sağlamak
  6. Göz altında oluşan çukurlukların giderilmesi
  7. Yara ve akne sonrası oluşan çukurlukların giderilmesi
  8. İki kaşın arasında ve alında meydana gelen kırışıkların azaltılması
  9. Boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi
  10. Dudak kenarlarından burun kanatlarına doğru uzanan çizgiler ( Nazolabial çizgiler)

Dolgu uygulamaları kalıcı mıdır?

Estetik dolgu uygulamalarının kalıcılığı, uygulanan kişiye, uygulayıcıya, uygulanan bölgeye ve kullanılan dolgu maddesine göre değişiklik göstermektedir. Ankara dolgu uygulamaları estetik işlemler olarak geçer. Ameliyatlar gibi sonuçlarının kalıcı olması beklenemez. Belli aralıklarla tekrarlanması önerilir.

Bu işlemler sonrası öneriler

Uygulama sonrası dolgu yapılan bölgeye 1 hafta süreyle masaj yapılmamalıdır. Dolgu sonrasında oluşan kızarıklık tamamen geçene kadar uygulama yapılan bölge aşırı sıcaktan (sauna, güneş) korunmalıdır. Buz uygulaması yapmak ödemin ve kızarıklığın  oluşumunu azaltmak için faydalıdır.

SGK veya özel sağlık sigortası bu işlemleri karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi dolgu uygulamalarını da karşılamamaktadır.

Dolgu uygulamaları fiyatları

Burun dolgusu fiyatı, dudak dolgusu fiyatı, çene dolgusu fiyatı kısaca tüm dolgu fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi verecektir.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi işlemi yaptırmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterlidir.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp işlemi yapmayabiliriz.

Dolgu uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için

Yüze dolgu uygulamaları ve her türlü estetik operasyonla ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı Op. Dr. Selçuk YÜCE’nin uzman ekibine sorabilirsiniz. İletişim sayfamızı kullanarak bizimle iletişime geçebilir veya 0 552 355 20 76 ve 0545 359 20 76 numaralı telefondan asistanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Estetik cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde dolgu uygulamaları (Dudak, göz altı ışık, nazolabial dolgu) hizmeti vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?