fbpx

Jinekomasti (Erkekte Meme Büyümesi)

Jinekomasti, erkeklerde meme, göğüs büyümesi olarak adlandırılan bir rahatsızlıktır. Özellikle kilo alıp vermeler sonrası, çok nadir olsa da genetik yatkınlık sebebi ile özellikle göğüs bölgesinde meme altında yağ dokusu arzu edilenden daha fazla oluyor. Bazen de kullanılan bazı ilaçlar sonucu bu durum ile karşılaştığımız oluyor.

Erkeklerin jinekomasti olmayı isteme sebepleri

Hiçbir erkek meme dokusunun fazla olmasını istemez. Bu durum görsel sorun olmaktan çıkıp artık psikolojik problem şekline dönüşür. Tişört ,gömlek gibi ince kıyafetlerden görünmesinin yanı sıra kazak gibi kalın kıyafetler bile rahatsız etmeye başlar. Genelde hastalarımız özellik yaz aylarında büyük sorun yaşadıklarından bahsetmektedir. Deniz tatili yapmak istemediklerinden bahsediyorlar. Fakat jinekomasti aslında düşünüldüğünün aksine çok zor olmayan bir operasyon olup yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir.

Ameliyat süreci

Jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Meme dokusunun altında sert kıvamda grandüler dokuya benzeyen bir doku oluyor. Bunun mutlaka boşaltılması lazım. Bunun dışında memenin yan ve alt bölgelerinde yağ dokusu bulunmaktadır. Bu yağ dokusu da lıposuctıon dediğimiz özel kanüller sayesinde yapılan bir yağ alma işlemi ile meme dokusunun yok ediyoruz. Böylece aynı bölgede tekrar bu şekilde meme dokusunun oluşması durumu gözlenmiyor.

Ankara Jinekomasti ameliyatı sonrası

Hastalarımız bu operasyon sonrasında bir aksilik olmaz ise aynı gün taburcu ediliyor. Bu ameliyatın olmazsa olmazı dediğimiz durum korse kullanımı. Özellikle göğüs bölgesine baskı uygulaması gereken basınçlı medikal korse kullandırıyoruz . Fakat bu korseler  kıyafetten kesinlikle belli olmuyor erkek atleti gibi düşünün. Yaklaşık 1 ay kadar kullanılıyor . Belli bir süre sonra gündüz kullanımını bırakıp sadece gece kullanımına geçiyoruz. Ona da genelde muayeneler sonrasında karar veriyoruz.

Jinekomasti ameliyatı sonrası iş ve sosyal hayata geçiş

Hasta grubumuzun en sık sorduğu soru iş ve sosyal hayata dönüş ne zaman olmaktadır. Şöyle kabaca anlatmak gerekirse, hastamızın bünyesinin durumu çok önemli. Ama genelde 2 ya da 3 gün istirahat sonrası iş ve sosyal hayatlarına korse kullanım koşulu ile dönebilmektedirler.

Sürekli spor yapan hatta ağır spor yapan hasta grubunda durum nasıl oluyor diye soracak olursanız.  Bu durumda 2 ya da 4 hafta kadar beklemek gerekir diyorum. Hemen ağırlık kaldırmamak gerekmektedir. Dışarıdan hiç bir iz olmayıp , hiç ameliyat olmamış gibi duracaksınız kesinlikle. Fakat içeride sonuçta bir işlem gerçekleştirildiği için biraz beklemekte fayda var.

Jinekomasti Ankara , burun estetiğinden sonra erkeklerde en sık yapılan operasyondur.  İz problemi ve uzun süreli istirahat süresi olmadığından çekinilecek bir durum söz konusu değildir. Sonucunda düz bir göğüs görüntüsü elde edileceği için sonuçlar oldukça memnun edici ve yüz güldürücüdür.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olsun.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgilenmektedir. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

Jinekomasti ameliyatının iyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi jinekomasti Ankara  (erkek meme estetiği) operasyonunda da karşılamamaktadır.

Jinekomasti ameliyat fiyatları

Jinekomasti fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size detaylı bilgi ve ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olamayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Jinekomasti (Erkek Meme Estetiği) alanı ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?