fbpx

Kaş Kaldırma (Endoskopik Yüz Germe)

Kaş kaldırma (Cat eyes) operasyonu, daha genç ve tazelenmiş bir görünüm kazandırırken; sarkık kaşlar düzeltilir ve kişinin kızgın, üzgün veya yorgun görünmesine neden olan yatay çizgiler iyileştirilir.

Kaş kaldırma ameliyatı kalıcı mıdır?

Bu operasyon kalıcıdır. İp askılama (Fransız askısı) yöntemi ile yapılan uygulama medikal bir işlem olup belirli zaman aralıkları ile yenilenmesi gerekir. Fakat kaş kaldırma ameliyatı adı üzerinde genel anestezi ile yapılan bir operasyon olup ameliyathane ortamında yapılması uygundur. Bu sebeple sonuçları hem yüz güldürücü hem de kalıcıdır.

Badem göz estetiği ile kaş kaldırma ameliyatı arasındaki fark nedir?

Badem göz estetiğinde amaç gözün şeklini badem haline getirmektir. Bu işlemin lokal anestezi altında kısa bir sürede gerçekleştirilmesi mümkündür. Fakat bu işlemin zaman zaman yenilenmesi gereken durumlar oluştuğu görülmektedir. Badem göz estetiği için net kalıcıdır demek biraz zor.

Kaş kaldırma ise alından itibaren yapılan bir işlemdir. Bu sebeple hem kaşın düşüklüğünü ortadan kaldırması hem de gözün şeklini yukarı çekmesi bakımından en sık tercih edilen yöntemdir. Sonuç olarak kaş kaldırma içerisinde badem göz ve göz kapağı estetiği aynı anda yapılan bir operasyondur.

Kaş kaldırma ameliyatı yapılırken aynı anda hangi işlemlerde yapılmaktadır?

Kaş kaldırma “cat eyes” yapılırken aynı anda aslında hem göz kapağı hem badem göz hem de yüz germe ameliyatı yapılmaktadır. Bu operasyonda amaç yüzün yukarı kaldırılması olduğu için tüm saydığımız işlemleri içermektedir.

İp askılama ile kaş kaldırma mı? yoksa ameliyat ile kaş kaldırma mı?

Yukarıda da belirtildiği gibi ip ile kaş kaldırma belirli aralıklar ile yenilenmesi gereken bir işlemdir. Daha çok medikal işlemler yapan hekimler tarafından rağbet gören bir uygulamadır. Kaş kaldırma ameliyatı ise sadece estetik cerrah tarafından yapılan adı üzerinde bir ameliyat olan ve sonuçları kalıcı olan bir operasyondur.

Bu bilgi doğrultusunda seçim tamamen kişiye bırakılır. Kişi operasyon geçirmek istemez ise ve ip ile askılama yöntemini seçerse bunu da yapmak mümkün. Fakat kalıcılık isteyen hastalarda önerimiz tabi ki kaş kaldırma ameliyatı olmaktadır.

“Cat Eyes” kaş kaldırma ameliyatı yaptırma ihtiyacı duyan hastaların ortak talepleri nelerdir?

Etkili bakışlara sahip olmak isteyen pek çok kişinin gündeminde göz estetiği yaptırmak yer almaktadır. Son dönemde dünya çapında en çok tercih edilen göz estetiği uygulamalarından biri “cat eyes” dır.  Özellikle dünyaca ünlü model Bella Hadid’de görülen cat eyes modeli aynı zamanda kendi ismi ile anılıyor. Estetik dünyasında kaş kaldırma estetiği olarak da geçen bu işlemde, gözlerin yukarıya doğru bir çekikliğe kavuşması sağlanarak gözler badem biçiminde bir form kazanıyor ve göz kapaklarındaki düşüklüğün verdiği yorgun görünüm ortadan kaldırılıyor.

“Cat Eyes” kaş kaldırma tam olarak ne anlama gelir?

Çekici bakışlara sahip olmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biridir. Cat eyes gözlerin daha çekik görünümlü olmasını sağlamak için yapılan bir estetik uygulamadır. Gözün dış hattı yukarı çekilerek daha belirgin bir kavis oluşturulur. Bu kavis gözün daha etkileyici görünmesini sağlar. Gözün çekik olması daha derin bir bakış katacağı için kişinin yüz ifadesi de olumlu anlamada değişir. Yüz daha çekici görünür.

“Cat Eyes” kaş kaldırma ameliyatı kimler için uygundur?

Yaşa bağlı ya da yapısal olarak elastikiyetini kaybeden göz kapağı sarkmaya başlar. Bu durum kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Bu yüzden bakışlardaki keskinliği geri kazanmak isteyen kadınlar için cat eyes estetiği en uygun olandır. Göz çevresinde kaz ayakları oluşan ve şakak bölgesi esnekliğini kaybetmiş kişiler de bu estetiği yaptırmayı tercih etmektedir.

Kaş kaldırma için yaş sınırı nedir?

Cat eyes için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir. 18 yaşını dolduran herkesin bu operasyonu yaptırması uygundur.

Kaş kaldırma “cat eyes” operasyon süreci

Kaş kaldırma operasyonunun yapılması için estetik cerrah  tarafından hastanın yüz ölçümleri alınarak operasyona uygun olup olmadığı belirlenir. Hastanın beklentilerine göre çekiklik oranına doktor ile birlikte karar verilir. Cat eyes estetiği cerrahi bir operasyon olduğu için genel anestezi altında yapılması uygundur. Bu sayede hasta hiçbir acı hissetmez. Operasyon ortalama 2-3 saat sürmektedir.

Operasyon aşaması

İlk olarak, saçlı derinin olduğu kısımda ufak bir kesi açılır. Bu kesiden hastanın göz ve kaş şekline müdahale edilir. Bu şekilde gözün daha çekik bir görünüm kazanması sağlanır. Bu operasyon ile eş zamanlı olarak göz kapağı estetiği ve badem göz estetiği yapılması da mümkündür.

İşlem sonrası süreç

Bu ameliyat sonrası ameliyat belirtilerinin çoğu yaklaşık 3 hafta içinde tamamen kaybolur. Küçük şişlikler ve morluklar olması normaldir. Bu şişlik ve morluklar makyaj ile bir süre gizlenmesi uygundur. 3 hafta sonra hayalinizdeki anlamlı ve çekici bakışlara kavuşulacağı için makyaj ile kamufle etme durumu ortadan kalkacaktır.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar kaş kaldırma ameliyatı ile ilgili her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olsun.

Eğer ip askılama değil de cerrahi yöntem ile olacaksa, sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgilenecektir. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi cat eyes operasyonunda da karşılamamaktadır.

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size cat eyes fiyatı ile ilgili ortalama fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde ve kurumsal çözüm ortaklığı yaptığı Türkiye’nin önde gelen hastanelerinde kaş kaldırma ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?