• 9:00 - 18:00
  • Beştepe mahallesi Yaşam caddesi Neorama iş merkezi no:13/A (7. Kat) Ofis No:34 Yenimahalle/ANKARA

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Meme Küçültme Ameliyatı Ankara 

Göğüs küçültme ameliyatı beden yapısına göre göğüsleri fazla büyük olan hastalara uygulanan bir ameliyat prosedürüdür. Sadece görüntü olarak değil aynı zamanda vücut, bel, sırtta postür bozukluğu bel ve sırt ağrısı, omuzlarda oluk yapacak kadar iz oluşması göğüs altı deride pişik dermatit varlığı ameliyat endikasyonları arasındadır.

 

Bu ameliyatı yapmanın yaşı yoktur.Hekim tarafından uygun görülmesi halinde her yaşta yapılabilir. Bazen çok genç yaşlarda hormonal problemler yada ailesel yatkınlık sebebiyle çok iri göğüsler oluşabilir yada çok ileri yaşlarda aşırı sarkma ve göğüslerin ağırlığını kaldıramayacak vücut postürü oluşması sebebiyle de göğüs estetiği ameliyatı yapılabilmektedir. Ankara meme küçültme fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Estetik Göğüs Küçültme Ameliyatı’na Hazırlık

Ameliyata karar vermeniz sonrası kesinlikle bir plastik cerraha muayene olmalısınız. Plastik cerrahi muayenesi sonrası size hangi tekniğin uygun olacağı, göğüs bedeninizin ne kadar küçüleceğini öğrenebilirsiniz. Eğer sigara kullanıyor iseniz ameliyattan 10 gün önce sigarayı azaltmanız yada mümkünse bırakmanızı öneriyoruz. Çünkü sigara ameliyat bölgesi iyileşmesini bozmaktadır.

Gebelik düşünüyor iseniz meme estetiği operasyonunda süt kanalları ve süt bezleri bir miktar yaralanabiliyor bu da gebelik sonrası emzirmede sıkıtı oluşturabiliyor. Ayrıca gebelik sonrası da göğüslerde bir miktar şekil bozukluğu riski olacağı için ameliyatı ertelemek gerekebilir. Fakat göğüs küçültme ameliyatı olmuş ve ardından gebe kalmış hastalarıma emzirmeleri konusunda motive ediyorum ve genelde emzirme problemi yaşamıyorlar.

Ameliyata karar verme sonrası ameliyat hazırlığı için anestezi doktorlarının fizik muayenesi ve genel anestezi için hazırlık yapması, kan tetkiklerini yapması gerekmektedir.

Ankara Göğüs Estetiği Ameliyatı

Göğüs ameliyatları genel anestezi altında ve tam teşekküllü ameliyathanelerde yapılmalıdır. 1 veya 2 gece hastane yatışı gerekmektedir. Ameliyat tekniği olarak göğüs ameliyatı için çok farklı teknikler belirlenmiştir. Bu ameliyatta her hastanın göğüs büyüklüğü ve sarkması çok farklı olması sebebiyle teknikte kişiye göre çeşitlilik göstermektedir. Size en uygun tekniği fizik muayene sonrası karar vermekteyim.

Ameliyat sonrasında tekniğe göre ters t şeklinde yada meme ucundan aşağı düz çizgi şeklinde iz kalmaktadır. Bu izin şekli teknikle alakalı olarak değişmektedir. Ben genelde düz çizgi şeklinde iz kalacak şekilde teknik kullanmaktayım.

Meme dokusundan çıkarılan dokular incelenmek üzere patoloji ye gönderilmektedir. Fazla meme dokusunun çıkarılmış olması da meme kanserinden koruduğu tespit edilmiştir. Meme küçültme ameliyatı meme kanserinden koruyucu bir ameliyat diyebiliriz.

Ameliyat Sonrası

Göğüs estetiği ameliyat sonrası 1 ve 2. Haftalarda kontrol uygun olmaktadır. Genelde 1. Hafta Kontrolu sonrası hasta normal sosyal yaşantısına dönmekte, 2. hafta kontrolü sonrasında da istediği iç çamaşırı alabilecek duruma gelmektedir. Operasyonda eriyen dikişler kullanılması sayesinde dikiş aldırmak gibi bir durum söz konusu değildir.

Spor gibi ağır aktivite 2 ay yapılmamasında fayda vardır. Göğüslerde şekil bozukluğu oluşmaması için travmatik hareketlerden uzak durmak önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyat Olası Riskleri

Meme dokusu büyük oranda yağ dokudan oluşması sebebiyle yara iyileşme problemi görülme riski mevcuttur. Dikişlerde açılma nadir de olsa görülmektedir. Fakat bu tarz komplikasyonlar takip ve mini müdahalerle önlenebilir.

Bazı hastalarda ilk 2 gün meme dokusu içinde kanama ve hematom görülmektedir. Hematom olması halinde birikmiş olan kan boşaltılır. Meme ucunda his kaybı zaman zaman karşılaşılmaktadır. Tüm hastlarda ilk 6 ay içinde his problemi kalmamaktadır.

Asimetri hastaların en çok tedirgin olduğu konuların başında gelmektedir. Aslında Göğüsler anatomik olarak asimetriktir. Biri diğerinden daha büyüktür. Fakat biz cerrahi işlem öncesi hasta ayakta iken santim ile yapılan planlama sayesinde asimetri riski minimuma inmektedir. Fakat teorik olarak iki adet olan organların estetik ameliyatlarında her zaman asimetri riski mevcuttur.

Kliniğimde en sık yaptığım ameliyat grubunda olan Ankara meme küçültme operasyonu, komplikasyon oranları sanılanın aksine çok az olup en çok hasta memnuniyeti olan ameliyatlarımdandır.


Meme Küçültme
Aklınıza Takılan Tüm Sorularınız İçin
Bizi Aramaktan Çekinmeyin