fbpx
glutatyon, dr.selçuk yüce, estetik cerrah

Glutatyon

Glutatyon uygulamasının temel amacı bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine fayda sağlamaktır. Güçlü bir antioksidan olduğu için bağışıklığı güçlendirir ve viral hastalıklardan korur.

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin faydaları nelerdir?

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ile vücut direnci artar. Bu durum olası rahatsızlıkların mücadelesinde kişiye avantaj sağlar.

Vücutta doğal bir şekilde glutatyon üretimi olduğu halde neden IV olarak bu tedaviyi almak önemlidir?

Vücut doğal işleyişinde  glutatyon üretimi yapar. Birçok faktöre bağlı olarak zamanla bu miktar azalır. Glutatyon değerini dengelemek için bir takım takviyelere  ihtiyaç duyulur. Bu takviyelerin en hızlı ve en etkili olanı damar yolu ile verilen etken maddelerdir.

Glutatyon tedavisinde hazırlanan serum içeriği nasıl belirlenir?

Glutatyon tedavisinde süreç danışanın son 6 ay içinde yaptırdığı kan testine göre belirlenir. Bu tetkiki istememizin sebebi, her bireyin vücut direnci ve kan değerleri farklı olduğu için kan tetkikine bakılarak hazırlamak büyük önem teşkil eder.

Glutatyon tedavisinin yan etkileri var mıdır?

Damar içi C vitamini uygulaması uzun yıllardır güvenle uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulamaya glutatyonun eklenmesi, C vitamininin etkisini daha da güçlendirerek tam bir şifa deposu meydana getirir.

Glutatyon tedavi seansları ve aralıkları nasıl belirlenir?

Son 6 ay içinde yapılmış olan kan tetkikine bakarak belirlenir. Kişinin ihtiyacı olan aralıkta ve seviyede uygulanınca sonuç daha yüz güldürücü olur. İşlem süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Glutatyon tedavisi uygulama alanları hangileridir?

  • Kronik yorgunluk tedavisi,
  • Depresyon,
  • Diyabet ve insülin direnci rahatsızlıkları,
  • Fibromiyalji,
  • Felç, MS, Alzheimer, Parkinson, ALS gibi rahatsızlıklar,
  • İltihaplı rahatsızlıklar,
  • Sivilce, akne, kırışıklık ve cilt lekeleri gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.

Glutatyon tedavisinin vücutta görülen etkileri nelerdir?

En büyük etkilerinin başında bağışıklık sistemini güçlendirmesi gelir.Vücutta kanser hücrelerinin oluşumu ile mücadele etmekte fayda sağlar.Yaşlanma ile mücadele ederek, geciktirilmesine yardımcı olur. Ciltte oluşan lekelerin giderilmesine yardımcı olur.Cildin canlanıp, gençleşmesine etki eder.Kişiye zindelik ve dinçlik hissi sağlar.Zamanla vücutta birikmiş olan ağır metallerin temizlenmesine etki eder.

Serbest radikaller ile mücadele ederek, dokuların, zararlı etkilerden korunmasına yardımcı olur.Vücutta oluşan iltihabın atılmasına etki eder. Kişinin bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur.Kişiye enerji ve zindelik kazandırır ve yaşlanmasını geciktirir.

Vücutta biriken ağır metallerin temizlenmesini sağlar.Cildin nemlendirilmesine yardımcı olur.Cilde canlı ve parlak bir görünüm sağlar.Ciltte oluşmuş olan lekelerin giderilmesine yardımcı olur.

Glutatyonun Anti-aging etkileri nelerdir?

Glutatyon ve anti-aging etkileri, oksidatif stresin yaşlanma sürecindeki rolünde etki gösterir. Serbest radikallerin neden olduğu oksidatif stres, hücresel hasarın ana kaynaklarından biridir. Bu hasar yaşlanmanın hızlanmasına neden olur. Glutatyon, serbest radikalleri nötralize ederek hücrelerin DNA, proteinler ve lipitler gibi önemli bileşenlerini korur.

Bu tedavinin sonuçlarının alınma süresi nedir?

Tedavi damar yolu ile alındığı için sonuçlar hemen kendini gösterir. Bu tedavide önemli olan eksik değerlerinize göre size tavsiye edilen seans süresini ve aralığını aksatmamanız.

Yurt dışı ve şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu hasta grubumuz ile daha çok kan tahlili üzerinden ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz.Kişi işlemi yaptırmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterlidir.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp işlemi yapmayabiliriz.

Glutatyon tedavisi fiyatları

Glutatyon fiyatları için öncelikli olarak kişinin muayene edilmesi ve rahatsızlığın boyutunun tespit edilmesi gerekir. Kliniğimiz ile iletişim kurduğunuz takdirde ortalama bir fiyat bilgisi size verilecektir.

Estetik Cerrah Op.Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde Glutatyon, c vitamini, Myers Cocktail gibi güçlü antioksidanlar ile IV tedavisi uygulamaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?