fbpx

İp Askılama İle Yüz Gençleştirme (Fransız Askısı)

İp askılama ile yüz gençleştirme (Fransız askısı), yüze ve boyuna daha sıkı, genç görünüm kazandırmak için yapılan bir işlemdir.

Bu yöntem, daha sağlıklı, daha sıkı bir cilt üretmek için ciltte kolajen üretimini uyararak çalışır. Ayrıca dikenli yapının yerleştirildiği dokuları mekanik olarak kaldırır.

İp askılama (Fransız askısı) nerelere uygulanır?

Yüz yapılarının erken gevşemesini, gıdı bölgesi sarkmalarını, düşük kaşları, kepçe kulağın düzeltilmesini sağlar.

İp askılama (Fransız askısı) kimlere uygulanabilir?

Yüzdeki kırışıklıkları ve erken gıdı görünümünü azaltmak isteyen hem erkekler hem de kadınlar için ip askılama ile yüz gençleştirme (Fransız askısı) işlemi faydalı olur. Bu prosedür aynı zamanda cildi nazikçe çektiği için sarkmış cilt görünümünü de azaltır.

İp askılama ile yüz gençleştirme (Fransız askısı) yönteminin ameliyattan farkı nedir?

Bu işlemde yüz germe ameliyatındaki gibi, kesi veya yara izi olmadan anında sonuç alınır. Daha sıkı bir cilt için doğal görünen sonuçlar istiyorsanız, Ankara ip askılama (Fransız askısı) ile yüz gençleştirme sizin için doğru prosedür olabilir. Bir konsültasyon sırasında estetik cerrahınız yüzünüzü değerlendirecek ve  iple yüz gerdirme adayı olup olmadığınıza karar vermek için durumu gözden geçirecektir.

Yüz germe ameliyatı ve ip askı işleminin farkı

Yakın zamana kadar, gıdı ve sarkık yanaklar gibi yüzdeki cilt gevşekliğinden kaynaklanan sorunları çözmenin tek yolu yüz germe ameliyatıydı. Sonuçta, cilt yenileme tedavileri bir dereceye kadar sıkılığın geri kazanılmasına yardımcı olabilirken, bir kez gevşek cilt mevcut olduğunda, onu gerçekten sadece bir neşter kaldırabilirdi.

Bununla birlikte, yüz germe ameliyatına kadar enjekte edilebilir bileşiklere ve cilt yenilemeye güvenme yaklaşımı birçok hasta için kesinlikle gerekli işler olurken, herkes ameliyat olmaya istekli olmayabilir. Bu gruptaysanız, bu şekilde iple yüz germe ile yüzünüze estetik yapmak daha uygun olacaktır.

İp askılama ile yüz gençleştirme (Fransız askısı) nedir?

Hastanın gevşek yüz derisini cerrahi olarak çıkarmak yerine, sadece bazı kısımlarının dikilerek yüzün yukarı kaldırılmasıdır. Bu, cildi hafifçe yukarı çekme ve dolayısıyla yüzü kaldırma ve sıkılaştırma etkisine sahiptir. Bu yöntem, cildi kaldırmak için ideal olmasının yanı sıra, yaşlanmayla başka bir şekilde savaşır. Vücudun “iyileşme tepkisini” tetikler.

Kolajen nedir? Faydaları nelerdir?

Kolajen, cildimizin durumunu büyük ölçüde etkileyen “büyüme faktörlerini” desteklemeye yardımcı olan yapıdır. Kolajen, yara iyileşmesi için kullanılmasının yanı sıra cildimizin güçlü, hacimli ve esnek kalmasına yardımcı olur. Yaşlandıkça ciltte hacim kaybı olmaktadır. Bu hacim ve güç kaybı, cilt kırışıklıklarının oluşmasında büyük bir faktördür. Cilt zayıfladıkça, altındaki dokuları artık yeterince destekleyemez, yani yerçekimi onu aşağı çeker. Cilt gevşekliği belirtileri hala hafifken yüz cildine taze kolajen aşılamak hem gevşekliği azaltmaya (cildi kalınlaştırarak ve nemlendirerek) hem de daha kötüye gitmesini önlemeye (cildi güçlendirerek) yardımcı olur.

Kolajeni uyarmak için ip askılama (Fransız askısı) yapmanın önemi

Kolajeni uyarmak amacıyla Ankara ip askılama (Fransız askısı) yaptıran hastalar, ciltlerinin tonunda ve sıkılığında kademeli bir iyileşme fark edecektir. İpler yerindeyken, vücudun iyileşme tepkisi sürekli olarak aktive olacaktır. Çünkü vücut dikiş atılan alanları “iyileştirmek” ve dikişleri atmak isteyecektir. Vücut, cilt altında bulunan herhangi bir yabancı nesneyi algıladığında bu şekilde tepki vermeye biyolojik olarak programlanmıştır. Neyse ki, iple germe sırasında cilt altına yerleştirilen ipler çok küçük olduğu için hasta bunların hiçbirini hissetmeyecektir.

Yüz germe ameliyatı yerine ip askı ile yüz germe yaptırmanın avantajları nelerdir?

Birçok hasta için yüz germe yerine bu yöntemi yaptırmanın en büyük avantajı, iyileşme süresinin büyük ölçüde azalmasıdır. Ankara yüz germe ameliyatı olan bir hasta genel anestezi almalıdır. Fakat bu işlem lokal anestezi altında gerçekleşmekte olup hasta aynı gün sosyal hayatına dönebilmektedir.

İp askılama ile yüz gençleştirme sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ankara İp askılama hastalarının iyileşme sırasında birkaç küçük önlem alması gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra 1 hafta kadar yüzünüzü temizlerken veya nemlendirici uygularken kuvvetli bir şekilde ovmamaya dikkat etmeniz önemlidir.

Fransız askısı sonrası morarma, kızarıklık, ödem olur mu?

Fransız askısı işleminden sonra yara izi, şiddetli morarma, kanama veya diğer komplikasyon riski neredeyse yoktur. Nadir durumlarda, hastalar tahriş, enfeksiyon veya dikişlerinin cilt altında görünür hale gelmesiyle karşılaşabilir. Ancak bu meydana gelirse, dikişler kolayca alınabilir ve hastanın yüzü önceki durumuna geri döner.

İp askılama yönteminin tercih edilme nedeni nelerdir?

İp askılama ile yüz gençleştirme (Fransız askısı) hastalarının bu prosedür için gerçekçi beklentileri sürdürmesi önemlidir. Ankara ip askılama yöntemi yüz güldürücü değişiklik meydana getirir. Yüzü birkaç milimetre yukarı kaldırır. Bu nedenle yüz germe ameliyatından daha incelikli ve doğal görünen bir sonuç yaratırlar. Ciddi cilt gevşekliği belirtilerinden ziyade hafif ila orta dereceli belirtileri olan hastalar için uygundur.

İp askılama ile yüz gençleştirme işleminin yaş sınırı nedir?

İdeal iple germe adayı genellikle otuzlu yaşların sonu ile ellili yaşların başındadır.  55 yaş üstü hastaların çoğu yüz germe ameliyatından daha fazla fayda görecektir. İple germe, tıbbi nedenlerle ameliyata uygun olmayan ileri yaş hastalar için yüz germe alternatifi sağlar. Bu işlem lokal anestezi altında yapılabildiğinden, yaşa bağlı olarak ameliyat için uygun olmayan kişiler yaptırabilir. Olağanüstü bir sağlık sorununuz varsa, iple gerdirmenin sizin için uygun olup olmadığı konusunda doktorunuza danışmanız daha uygun olacaktır.

SGK veya özel sağlık sigortası bu işlemleri karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi Ankara ip askılamada da karşılamamaktadır.

İp askı ile yüz germe  fiyatı (Fransız askısı fiyatı)

İple yüz germe fiyatı yani Fransız askısı fiyatı muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi verecektir.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi işlemi yaptırmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterlidir.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp işlemi yapmayabiliriz.

İp askılama ile yüz gençleştirme (Fransız askısı) hakkında detaylı bilgi almak için

İletişim sayfamızı kullanarak bizimle iletişime geçebilir veya 0 552 355 20 76 ve 0545 359 20 76 numaralı telefondan asistanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

Estetik cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde ip askılama ile yüz gençleştirme (Fransız Askısı) hizmeti sunmaktadır.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?