fbpx
Liposuction ameliyatı, Dr. Selçuk Yüce

Liposuction Ameliyatı

Liposuction ameliyatı bölgesel incelme için kullandığımız bir ameliyat yöntemidir. Bu ameliyat ile özel kanüller yardımıyla arzu edilen bölgede ki yağ dokularını alarak incelme sağlıyoruz. Bu incelmeyi yaparken vücudunuzun herhangi bölgesindeki yağ dokuyu almak mümkün.

Liposuction ameliyatı yapılabilen bölgeler nerelerdir?

En çok liposuction ameliyatı yaptığımız bölgeler; karın, bel, basen, bacak gibi bölgelerdir. Özellikle diz çevresinde ve diz altında kalınlaşma şikayeti olan hastalarımızda o bölgeyi inceltmek mümkün.

Liposuction ameliyatı süreci

Bu bir ameliyat dolayısıyla ameliyathane şartlarında yapmak gerekiyor. Genellikle hastalarımızın konforu için genel anestezi altında yöntemini tercih ediyoruz. Alacağımız yağ oranına göre ameliyat süresi 45 dakika ile 3 saat arasında değişebiliyor. Çünkü aynı operasyonda hem karın bölgesi hem sırt hem basen bölgesine liposuction ameliyatı yapabiliyoruz.

Ne kadar yağ alabiliriz?

Bu soru en sık gelen sorular arasında yer almaktadır. Şimdi burada teorik ve pratik bilgimiz biraz değişiyor. Teorik bilgi olarak 3 ile 5 litreye kadar alınabileceği söylenir. 5 litreden sonra ikinci seansa bırakılması önerilir. Fakat genel anlamda hastalar ve biz de bu işi tek ameliyat ile çözme arzusundayız. Eğer uygun bir hasta ise. Bu nedenle 7-9 litre arasında yağ aldığımız oluyor.

Liposuction ameliyatının sonuçları

Bu ameliyatın bir çok olumlu tarafı var. Bir kere iz olmuyor. Bir gece hastanede yatmak yeterli oluyor. Etkili sonuçlar almamız sebebi ile de sıkça kullandığımız bir yöntem. Ayrıca bölgesel olarak memnun olmadığınız yeriniz var ise ve bunu spor, diyet programları ile yok edemiyorsanız liposuction Ankara bu durumda etkili bir sonuç veriyor.

Liposuction ameliyatı ile kilo vermek mümkün mü?

Her zaman bunu hatırlatıyorum bu operasyon bölgesel yağ alma işlemidir. Bu sebeple bu şekilde kilo verme gibi düşüncesi olan hasta gelince bana bunu aklınızdan çıkarın diyorum. Çünkü beden kitle indeksi yüksek ise hasta ya kendi çabası ile ya da obezite cerrahisi yöntemi ile ilk önce normal değerlere düşmesi gerekmektedir. İşte biz bu kısımda devreye giriyoruz . Göbek bölgemde, sırt bölgemde kaldı gibi bölge konuşabiliyorsak bu ameliyat çok faydalı oluyor.

Bu operasyon sonrası yağ alınan bölgelerde kalınlaşma oluyor mu?

Liposuction ameliyatı sonrası aynı bölgelerden kalınlaşma olmaz . Ama bu kalan diğer bölgelerinizden kilo almayacağınız anlamına gelmez. O yüzden kilo konusunda her zaman dikkatli olmakta fayda var.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Liposuction Ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?