fbpx

Paris Işıltısı (Gençlik Aşısı)

Paris ışıltısı yaşa bağlı olarak oluşan ince çizgiler,  cildin esnekliğini kaybetmiş olması,  ciltte kuruma cansız ve mat görünüm gibi problemleri ortadan kaldıran son derece estetik ve çok etkili tedavilerden biridir.

Paris ışıltısının cilde faydaları

Bu işlemin tedavi ettiği diğer bir rahatsızlık ise güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalan cildin hasarlarını önlemek.  Dolayısıyla hücresel yaşlanmayı da aynı zamanda önlemeye yardımcı olmaktır.

Paris ışıltısı yüz dışında farklı bölgelere de uygulanabilir mi?

Bu işlem yalnızca yüz gençleştirme için uygulanan bir tedavi değildir.  Aynı zamanda boyun ve dekolte bölgesine de uygulanabilir. Ayrıca el ve kollarda görülen yaşlılık belirtilerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu gözlenmiştir.  Örneğin ellerin üst kısmındaki çizgilerin açılması daha canlı ve nemli eller oluşturması ve ellerin daha genç görünmesini sağlar.

Paris ışıltısının göz çevresinin iyi görünmesine yardımcı etkileri

Paris ışıltısı vücudun birçok bölgesine uygulanan yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran aynı zamanda göz çevresindeki yaşlılık görüntüsünü de tedavi eden bir uygulamadır. Yüz gençleştirme tedavisinde göz çevresine uygulanan bu işlem daha çarpıcı sonuçlar ortaya çıkarmıştır.  Göz çevresindeki ince çizgileri ortadan kaldırmaya yardımcı ve cildin genç görüntüsünü sağlayan etkili bir tedavi olduğu gözlenmiştir.

Yüz gençleştirmede uygulanan bu yöntemin uygulama şekli nasıldır?

İlk olarak yaklaşık olarak 10 gün arayla 3- 4 seans uygulanması yeterli olmaktadır. Daha sonra 6 ay ara ile tek doz şeklinde ilerlemek etkisinin devam etmesini sağlayacağından çok faydalı olmaktadır.

Bazı hastalara ayda bir defa 2 seans önerilmektedir.  Aynı zamanda Paris ışıltısı tedavisinin idame ettirilmesi durumunda cildin uzun süre genç kalması sağlanmaktadır.  Belli aralıklarla yapılması durumunda cilt yaşlanması gecikmektedir.

Farklı yüz gençleştirme işlemleri ile aynı anda yapılabilir mi?

Tabi ki yapılabilir . Diğer tüm yüz gençleştirme işlemleri ile aynı seansa denk getirmek sizin gelişiniz açısından da kolaylık sağlayacaktır.

Paris ışıltısı kalıcı mıdır?

Tüm yüz gençleştirme uygulamaları kişiye, uygulayıcıya, uygulanan bölgeye ve kullanılan etken maddeye göre değişiklik göstermektedir. Ankara Paris ışıltısı estetik işlemler olarak geçer. Ameliyatlar gibi sonuçlarının kalıcı olması beklenemez. Belli aralıklarla tekrarlanması önerilir.

Paris ışıltısı sonrası öneriler

Uygulama yapılan bölgeye 1 hafta süreyle masaj yapılmamalıdır. İşlem sonrasında oluşan kızarıklık tamamen geçene kadar uygulama yapılan bölge aşırı sıcaktan (sauna, güneş) korunmalıdır. Buz uygulaması yapmak ödemin ve kızarıklığın  oluşumunu azaltmak için faydalıdır.

SGK veya özel sağlık sigortası bu işlemleri karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi Paris ışıltısını da karşılamamaktadır.

Paris ışıltısının fiyatları nedir?

Bu işlemlerin fiyatlandırması muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi verecektir.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi işlemi yaptırmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterlidir.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp işlemi yapmayabiliriz.

Yüz gençleştirme işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için

Yüz gençleştirme işlemleri ve her türlü estetik operasyonla ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı Op. Dr. Selçuk YÜCE’ nin uzman ekibine sorabilirsiniz. İletişim sayfamızı kullanarak bizimle iletişime geçebilir veya 0 552 355 20 76 ve 0545 359 20 76 numaralı telefondan asistanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce Ankara’da bulunan kliniğinde Paris ışıltısı ve tüm yüz gençleştirme işlemleri ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?