fbpx

Kol Germe Ameliyatı

Bazı insanların aşırı kilo vermesi sonucu bazılarında ise yapısal olarak kolun kalın olması ve kol derisinin sarkması gibi kişiye olumsuz duygular yaşatan durumlar olabilir. Kolun kötü görünmesinin nedeni gereğinden fazla kalın olması ve özellikle koltuk altından dirseğe uzanan bölgede sarkmanın olmasıdır. Kol germe ameliyatı cerrahi olarak uygulanmaktadır. Yağ aldırma dediğimiz operasyon ile birlikte yaparak aynı bölgede tekrar aynı sorunların yaşanmasının önüne geçilmektedir.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Kol inceltme amaçlı cerrahi planlamada ilk seçeneğimiz liposuction dır. Sarkma durumu var ise aynı seansta kol germe ameliyatı da işin içine girmektedir.

Liposuction (yağ aldırma) ameliyatı kol inceltmede tek başına yeterli midir?

Liposuction ile yağ alarak incelme oluşturmak iz olmaması ve ağrısız olmaması sebebiyle daha çok tercih ettiğim bir yöntemdir. Fakat genelde kol sarkmasında duruma cilt fazlalığı da eşlik eder. Bu sebeple liposakşın sonrası daha fazla cilt sarkması riski olması sebebiyle liposuction ı tek başına kısıtlı hasta grubunda uygulayabilmekteyim. Yağ alma işlemi yaptığım hastalarıma lazer liposuction yöntemini tercih ediyorum. Bu sayede cilt sıkılaşmasının daha iyi ve hızlı sağlandığını düşünüyorum.

Kol germe ameliyatında iz nerede ve ne şekilde olmaktadır?

Kol germe ameliyatını hasta ayakta iken planlamaktayım. Sarkma miktarına göre kesi sonrası izi koltuk altında düz çizgi olacak şekilde sonlandırmaya gayret gösteriyorum. Fakat aşırı kilo verme gibi durumlar sonrası ciddi sarkma varsa bu durumda izi koltuk altından kolun iç kısmında kalacak şekilde dirseğe kadar uzayan bir izle de sonlandırdığım hastalar olmaktadır. Ama bu dediğim gibi obezite cerrahisi geçirmiş ya da kendi gayretleri ile çok yüksek kilolar veren hasta grubunda yapılmaktadır.

Operasyon süreci nasıl olmaktadır?

Ameliyat lokal anestezi altında olabileceği gibi duruma göre sedasyon ve genel anestezi altında yaptığım hastalar da mevcut. Sıklıkla kol germe ameliyatı diğer vücut şekillendirme operasyonları ile kombine yapılması sebebiyle hasta genel anestezi altında kombine cerrahi ile birlikte kol germe cerrahisi de olmaktadır.

Operasyon sonrası süreç nasıl gelişmektedir?

Ameliyat sonrası tek başına kol germe ameliyatı  geçirmiş ise hasta 3-4 saat sonra evine gidebilir. İlk 2-3 gün kolların kalp seviyesinde durmasında fayda vardır. Ödem oluşumunu engeller. Hasta 3 hafta-1 ay gibi bir süre bu ameliyatı geçiren hastalar  için hazırlanmış özel medikal korse kullanmalıdır.

Kol germe ameliyatı sonrası ne zaman spora başlanabilir?

Ağır egzersiz 1 ay süre ile yapılmamalıdır. 1. ay doktor kontrolünden sonra eğer iyileşme iyi düzeyde ise spor izni çıkar.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olabilir.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi kol germe ameliyatı operasyonunda da karşılamamaktadır.

Kol germe ameliyat fiyatları

Kol germe ameliyatı fiyatlandırması muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Kol Germe Ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?