fbpx
Dr. Selçuk Yüce, estetik cerrah, dudak dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu; dudakları dolgunlaştırmak ve yeniden şekillendirmek amacıyla yapılan bir işlemdir. Dudakları büyütülerek altın oranı yakalama amacı üzerine şekillenir.

Dudak dolgusu ile amaçlanan nedir?

Yapısal olarak ya da yaşlandıkça dudak hacminde kayıp ya da dudak çevresi yaşlanmaları olmaktadır. Dudak dolgusu ile hem belirgin dudak yapısına kavuşurken hem de dudak çevrenizin gençleşmesi sağlanır.

Biçim olarak asimetrik yapıdaki dudaklarında simetrisi sağlanır. Aynı zamanda gülüş estetiğinin de bir parçasıdır.

Bu uygulama nasıl yapılır?

Dudak simetrisi ve istenilen hacim dudak dolgusunda önemli iki parametredir. Bu iki durum ne kadar dolgu malzemesi kullanılacağını belirler. Muayene ile izlenecek  yol belirlendikten sonra anestezik krem sürülüp yaklaşık 15 dakika beklenir. İşlem süresi de yine yaklaşık olarak 10-15 dakikadır. Yani toplamda 30-40 dakika gibi bir sürede bu işlem yapılarak günlük hayatınıza dönmeniz mümkün.

Bu işlem yapılırken en önemli kriter nedir?

Birincisi ve en önemlisi bu işi en iyi bilen ve bu işin uzmanı hekim ile yola çıkmak. Kolay bir işlem gibi algılansa bile enjekte edilen maddenin içeriği ve doğru noktalara uygulama yapmak çok önemlidir. Tek bir yanlış işin boyutunu değiştirir. Bilmediğiniz merkezlerde yaptırmak düşündürücü bir etmendir. Güvendiğiniz bir merkezde, estetik cerrah eşliğinde yaptırmak güvenli ve konforlu bir süreçtir.

İdeal uygulama nasıl olmalı?

Dudak dolgusunun mümkün olduğu kadar doğal durması gerekir. Profilden ya da cepheden absürt/abartılı bir görüntü olmamalıdır. Alt ve üst dudak uyumu elde edilecek şekilde kişiye özel olarak tasarlamak gerekir. Dudakları yeniden şekillendirmek gibi bir amacımız varsa, kişinin yüzü ile uyumlu olacak olan dudak şekli seçilmelidir. İlk defa yapılıyorsa yüksek miktarda enjeksiyonlardan kaçınılmalıdır.

Dudak dolgusu fiyatı

Dudak dolgu fiyatı açılan dolgu malzemesi miktarına bağlıdır. Her bir kutu içerisinde 1 cc malzeme bulunmaktadır. Bu miktar hasta için yeterli olursa tek dolgu fiyatı verilir. Fakat hasta dudağının ihtiyacı ya da hastanın isteği daha fazla malzeme enjekte etmeyi gerektiriyorsa açılan dolgu malzemesi kadar bir meblağ ortaya çıkar.

Bu işlem kalıcı mıdır?

Kalıcılığı uzundur fakat tamamen kalıcı bir işlem değildir. Yaklaşık 12-15 ay gibi bir süre kalıcılığı mevcuttur.

Dudak dolgusu sonrası öneriler

Uygulama sonrası dolgu yapılan bölgeye 1 hafta süreyle masaj yapılmamalıdır. Dolgu sonrasında kızarıklık oluşur ise tamamen geçene kadar uygulama yapılan bölge aşırı sıcaktan (sauna, güneş) korunmalıdır. Buz uygulaması yapmak ödemin ve kızarıklığın  oluşumunu azaltmak için faydalıdır.

SGK veya özel sağlık sigortası bu işlemleri karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi dolgu uygulamalarını da karşılamamaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi işlemi yaptırmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterlidir.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp işlemi yapmayabiliriz.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde dolgu uygulamalarından Dudak Dolgusu ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?