fbpx
Dudak kaldırma, Selçuk yüce, estetik cerrah, plastik cerrah

Lip Lift (Dudak Kaldırma)

Dudaklarınız Lip Lift estetik ameliyatı ile mükemmel bir görüntüye kavuşacaktır. Üst dudak kaldırma operasyonu olarak da bilinen lip lift bir dudak büyütme uygulamasıdır.

Dudak kısmı dar olan kişilerde üst dudak ince görünür. Dudak kaldırma uygulaması üst dudak boyutu kısaltılırken, dudağın kırmızı kısmını belirgin ve daha görünür hale getirir.

Lip Lift kimlerin başvurduğu bir yöntemdir?

Lip lift yani dudak kaldırma sıklıkla üst dudağı fazla ince olup , burun ile dudak arasındaki mesafesi geniş olan kişilerin başvurduğu bir işlemdir.

Yüz estetiği kriterlerine göre dudak estetiği detaylı incelendiğinde bu mesafenin 12-15 milimetre arasında olması en uygun olandır. Bu uzunluktan fazla ise kişinin dudak burun mesafesi, bu işlem kişiyi çok memnun edecek bir operasyondur.

Bu uygulama ile mesafenin altın oran ölçülerine  getirilmesi  kişinin yüzünü daha dinamik, canlı ve genç gösterecektir.

Dudak dolgusu ile dudak üstü uzunluğu görüntü olarak düzeltilebilir mi?

Dudak dolgusu aksine bu mesafenin daha da uzamasına neden olacağı için bu sorunun giderilmesinde uygun yöntem değildir.

Lip Lift ameliyat süreci nasıl olur?

Muayene sonucunda fazla olan kısım uygun ölçülerde çizilir. Daha sonra lokal anestezi ile hasta uyutulmadan yaklaşık 1 saat gibi bir operasyon ile işlem tamamlanmış olur.

Dudak kaldırma operasyonundan sonra iz kalır mı?

Bu bir ameliyat olduğu için muhakkak kesi yapılacağından bir dikiş olacaktır. Fakat bu dikiş burunun bittiği noktada olacağından zamanla uygun bakımlar ile görünmez şekle dönüşecektir.

Fakat ilk 4-6 ay hafif pembemsi kızarıklığı hasta göze almalıdır. Yara iyileşmesi ve cilt yapısı herkeste farklı olduğundan bu süre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Bu operasyon sonrasında dudak hareketlerinde bir değişiklik olur mu?

Bu operasyon derin bir kesi ile yapılan bir operasyon değildir. Sinirlere dokunulmadığı için dudak hareketlerinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Lip Lift kalıcı bir işlem midir?

Bu operasyon kalıcı bir işlemdir. Fakat göz kapağı estetiği gibi zamanla yaş ilerledikçe yer çekimi ile tekrar aşağı doğru çekme yaptığı gözlenen hastalar olmuştur. Yaş aldıkça aynı işlemi tekrar yaptırmak gerekebileceği riski gözardı edilmemelidir.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi Dudak kaldırma operasyonunda da karşılamamaktadır.

Lip Lift fiyatları nedir?

Dudak kaldırma fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size detaylı bilgi ve ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi ameliyat olmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterli.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz.

 

Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara‘da bulunan kliniğinde Lip Lift (Dudak Kaldırma) ve tüm estetik işlemlerle ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?