fbpx

Annelik Estetiği (Mommy Makeover)

Annelik estetiği son yıllarda oldukça talep edilen operasyonlar arasında yer almaktadır. Hamilelik dönemi kadın için en kutsal ve en muhteşem dönemdir. Anne adayları gebeliğin vermiş olduğu heyecan ve mutluluğun yanı sıra zaman zaman değişen beden durumuna dair endişe yaşayabilmektedir.

Gebelik döneminde ve hemen sonrasında estetik müdahale yapılabilir mi?

Bu dönem asla bir plastik cerrahın müdahale edeceği bir dönem değildir. Hatta gebelik sonrası da aynı şekilde hemen bir değişim beklemek uygun olmaz. Kadın vücudu nasıl yaklaşık 40 hafta gibi bir dönemde anne olmaya hazırlanıyor ise aynı şekilde doğumdan sonra da vücuda zaman tanımak dengesini bulmasını beklemek gerekmektedir.

Gebelik sonrası vücut dengesini bulmak için nasıl bir yol izlenmeli?

Bu zaman zarfında anne sağlığı çok önemlidir. Hatta emzirme süreci boyunca bebek sağlığı için de düzgün, düzenli beslenme yine büyük önem arz etmektedir. Düzenli beslenme ve yürüyüş şeklinde bir düzen oluşturulabilirse vücut dengesini daha kolay bulacaktır.

Annelik Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Bu dönem kadın için zor bir dönemdir. Bedeninin eski halini özlemek, bir daha o görüntüye gelemeyeceğini düşünmek, sürekli ayna karşısında bedenini yargılamak çok sıkça duyduğumuz sitemlerdir. Benim her zaman erken dönem danışan hastalarıma söylediğim, anneliğinizin tadını çıkarın düzgün ve düzenli beslenin ,spor yapmaya çalışın oluyor. Bu şekilde verebildikleri kadar kiloyu verip hormonları düzene girdikten sonra kalanlar için müdahale etmemizin daha doğru olacağını söylüyorum.

Meme estetiği için emzirme döneminin bitmesi önemli mi

Tabi ki çok önemli çünkü bebek beslenmesi için anne sütü çok gereklidir. Biz bu operasyonu yaptığımızda tüm bu süreci bitirmiş oluyoruz. Çünkü artık  ameliyat ve onun iyileşme süreci başlıyor. Bu şekilde emzirme olayı yapmak olası bir durum değildir. Yani özellikle meme estetiği için emzirme döneminin bitmesini de beklemek en uygunudur.

Annelik estetiği  nasıl planlanıyor ve süreç nasıl işliyor

Yaklaşık 7-10 gün ağır işlerin yapılamayacağını bilerek işlerini planlayarak hastamız bize gelmeli. Annelik estetiği (mommy makeover) özellikle karın ve göğüs bölgesinin kaybedilen formunun kazanılması için yapılmaktadır. Gebelik döneminde hacim kazanan karın ve göğüs bölgesinde gebelik sonrasında elastikiyet kaybı ile sarkma olabiliyor ve karın bölgesinde yağlanma gibi durumların kalıcılığı gözlenebiliyor.

Annelik estetiğinin içinde olan operasyonlar nelerdir?

Hastamızın durumuna göre liposuction (yağ alma) ,karın germe ,meme dikleştirme ,memeye yağ enjeksiyonu ile hacim kazandırma , meme protezi planlaması yapılarak kombine bir operasyon ile eski formuna en yakın forma kavuşmasını sağlıyoruz.

Annelik estetiği sonrası hastanede yatış süreci

Hastalarımız  annelik estetiği (mommy makeover ) operasyonundan sonra 2 gün hastanede yatış ,sonraki 7-10 gün gibi bir süreçte evde dinlenme yaptıktan sonra normal hayatına artık yavaş yavaş dönebilmektedir.

Vücudun tam formunu alması ne kadar sürer?

Vücudunuzun tam formunu alması yaklaşık 3 ay gibi bir süreyi almaktadır. Hep söylediğim gibi anneliğinizin keyfini çıkarın bu deformelerin estetik ve plastik cerrahide mutlaka bir çözümü bulunmaktadır.

Ameliyat için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca kendi özel hemşiremde mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olabilir.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile kendi hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi annelik estetiği ( mommy makeover) operasyonunda da karşılamamaktadır.

Annelik estetiği (mommy makeover) ameliyat fiyatları

Fiyatlandırma yağ alınacak bölgeye göre değişmekte olup net fiyatlandırma muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştirip duruma karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde ve kurumsal çözüm ortaklığı yaptığı Türkiye’nin önde gelen hastanelerinde annelik estetiği ile ilgili hizmet vermektedir.

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?