fbpx
Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce, Hollywood yanağı

Kısa Sürede Hollywood Yanağına Sahip Olmak Mümkün!

Günümüzde yüz hatları ve yüz çizgileri, güzelliğin, genç görünmenin ve çekiciliğin önemli anahtar haline geldi. Özellikle yüzün yukarıdan aşağıya doğru V ya da ters üçgen şeklinde görünmesi kadınların daha genç ve göz alıcı görünmesini sağlamaktadır. Kadınların makyaj imitasyonları ile yaptığı bu görünümü artık ameliyat ile kalıcı olacak şekilde başarmaktayız. Bu ameliyat Hollywood yanağı yani yanak estetiği ya da yanak inceltme ameliyatı olarak tanımlanmaktadır.

Hollywood Yanağı operasyonu ne kadar sürmektedir?

Hollywood yanağı yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir.

Operasyon süreci nasıldır?

Ağız içinden her iki yanaktan ayrı ayrı olacak şekilde yaklaşık 1 cm lik kesi ile yanakta derinde bulunan yağ yastıkçıkları kişinin yüz yapısına uygun olacak şekilde çıkarılır. Bu şekilde yanakta incelme ve elmacık kemikleri alt hizasında hafif ve çekici bir hat yakalamış oluruz.

Lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir mi?

Bu cerrahi işlem lokal anestezi altında yapılabildiği gibi hasta talep eder ise sedasyon ile de yapmak mümkündür.  Ameliyat sonrası 3-5 gün gargara kullanmak gerekmektedir. Ağız içi iyileşme 7 günde tamamlanmaktadır.

Hollywood yanağı işleminden sonra dikiş aldırmak gerekir mi?

Bu işlem sonrasında dikiş almaya gerek duyulmaz.

V şeklindeki görüntüyü yakalamak için ne kadar bir zamana ihtiyaç vardır?

Yanağınızda arzu ettiğimiz görüntüyü tam olarak 1-3 ay içerisinde görmekteyiz. Bu kadar küçük dokunuş ile bu kadar güzel sonuç aldığımız bir operasyondur.

Uygulama yaşı ortalama nasıldır?

 20 yaşından sonra yaptırılması uygundur. Sanılanın aksine 20-35 yaş hastalarda daha da iyi sonuç veren bir operasyondur.

Hollywood yanağı erkeklere uygulanır mı?

Bu operasyon için erkek ya da kadın olması hiç fark etmez, yüzünün ovalliğinden rahatsızlık duyan her hastanın bunu yaptırması uygundur.

Yanak içinden alınan yağlar farklı bölgelerde kullanılır mı?

Yanak inceltme sırasında aldığımız yağlar hem miktar olarak hem de içerik olarak farklı bölgelerde kullanmak için çok uygun değildir. Bu durumu ben önermiyorum.

Hollywood yanağı sonrası besin tüketimi nasıl olmaktadır?

Çok ağrılı ve travmalı bir işlem olmadığı için işlemin yapıldığı gün daha sıvı ve ılık beslenme yapılması uygundur. Sonraki günler hasta normal beslenme düzenine devam eder.

Hollywood yanağı sonrası şişlik ya da morluk olur mu?

Her operasyonda olduğu gibi o bölge işlem göreceği için bir miktar ödem olacaktır. Fakat bu ödem 2-3 gün içerisinde normal şeklini alacaktır. Sık yapılan buz uygulaması ile daha hızlı iyileşme sağlanacaktır.

Bu işlem sonrası iz kalır mı?

En sık karşılaştığımız sorulardan birisi de bu iz konusudur. Operasyon yanağın iç kısmında gerçekleştiği için dikişler içerde olmaktadır. Yanakta iz olmamaktadır.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk Yüce Ankara’da bulunan kliniğinde Hollywood Yanağı yani bişektomi ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?