fbpx
Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce, mini karın germe

Mini Karın Germe

Mini Karın Germe karın bölgesi sarkmasının daha kısıtlı olduğu hastalara uygulanan bir işlemdir. Bu ameliyatta sarkma bölgesi çıkarılması sonrası yine dikiş yapılarak işlem sonlandırılmaktadır. Sarkma az olduğu için genelde iz de sezaryen izi uzunluğunda olur.

Farklı operasyonlar ile kombine edilebilir mi?

Bu operasyona sıklıkla liposuction da eklemekteyim.

Ameliyat ve iyileşme süreci nasıldır?

Ameliyat kendi başına sadece bu operasyonu içeriyorsa 1-2 saat gibi bir zaman aralığında olmaktadır. Fakat liposuction (yağ aldırma) ile kombine edilmişse 2-3 saat aralığını bulmaktadır. Bu operasyon sonucunda kısa sürede iyileşme ve ayağa kalkmak mümkündür. Genel olarak dren gerekmez.

360 derece ile mini karın germenin farkı

Çepeçevre vücut germe ameliyatını genelde 30-40-60 kg gibi ciddi kilo veren hastalara uygulamaktayım. Bu hastaların çepeçevre deri sarkmaları vardır. Bunu yok etmek için 360 derece dönerek deriyi eksize etmek gerekir. Mini karın germe operasyonu sonrasında yine çamaşır altında kalacak şekilde küçük bir iziniz olacaktır. Yaklaşık 10-12 cm kadar yani sezaryen izi kadar düşünün. İyileşme süresi klasik abdominoplasti ile aynı sürededir.

Karın germe yerine bu operasyonun tercih edilme sebebi

Mini karın germe operasyonun yapılma amacı minimal düzeyde karın bölgesinde deri sarması oluşan hastalarımda bu görüntüyü yok etmektir. Özellikle sezaryen doğum gerçekleştiren hastalarımda zaten aynı dikiş üzerinden yapıldığı için görüntü olarak hiç sıkıntı ve fark olmamaktadır.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olabilir.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

Mini karın germe ameliyatında yurt dışı ve şehir dışı hastalarımız için süreç nasıl olmaktadır?

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Mini karın germe ameliyatı olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

 

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Mini Karın Germe ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?