fbpx
Dr. Selçuk Yüce, Antalya Yüz germe ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Günümüzde genellikle estetik kaygılarla yapılan Antalya yüz germe operasyonlarını sadece kadınların tercih ettiği gerçeğinden söz edemeyiz. Bu operasyon çağımız erkekleri arasında da oldukça popülerdir. Daha çok belli bir yaştan sonra cildi rahatlatmak ve yüzdeki sarkmaları gidermek için tercih edilmektedir.

Yüz germe ameliyatı için yaş sınırı var mıdır?

Yüz germe işlemleri için bir yaş kısıtlamasından bahsetmek doğru olmaz. Çünkü kişinin kendi yüzünü yaşlanmış hissetmesi ve muayene sonucunda yüzün dinamiklerini kaybettiğini tespit etmesi yeterlidir. Günümüzde oldukça popüler hale gelen obezite cerrahisi ameliyatından sonra hastalar çok fazla kilo vermektedir. Bunun sonucunda ciltte gelişen sarkık cilt görüntüsü kişileri rahatsız etmektedir.

Ameliyatı süreci

Zorunluluk veya estetik memnuniyetsizlik nedeniyle başvuran kişi ve ciltte gevşeme, sarkma gibi deformasyonlar uzman hekim tarafından yapılan muayene sonucunda tespit edilirse yüz germe ameliyatı ile bu sorunların giderilmesi zor değildir.

Hastaların yüz germe ameliyatını tercih etme oranları nasıldır?

Gelişen teknoloji ile birlikte hem bu tür operasyonların maliyeti hem de operasyon ve sonrası sürecin hızlanması bu yöndeki tercihleri artırmaktadır. Ameliyat planlanırken öncelikle hastanın gençlik fotoğraflarına bakılarak yaşlanmanın nasıl gerçekleştiği, yüzde nerede ve ne yönde deformasyon olduğu belirlenir ve hasta bu konuda ayna önüne doktor ile  birlikte geçerek ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilir.

Yüz germe ameliyat süreci ile ilgili bilinmesi gerekenler

Yüz germe operasyonu ile sadece cildin gerildiğine dair yaygın bir inanış vardır. Ancak bu doğru değildir. Cilt üzerinde yapılan kesi ile cilt altındaki bağ dokulara, mimik kaslarına ve gevşemiş dokulara müdahale edilmektedir. Deri altında bulunan derin dokulara yapılan dokunuşlar ile gevşek ve sarkık noktalar olması gereken yerlere taşınır. Var olan rahatsızlıklar ortadan kalkar.

Antalya yüz germe ameliyatı sonrası iz nasıl ve nerede olmaktadır?

Bu işlem hakkında aklımıza ilk gelen temel sorulardan biri ise ameliyat sonrası iz kalma durumudur. Endoskopik yöntemlerde 1 ila 2 milimetrelik küçük kesilerle yapıldığından herhangi bir iz oluşmaz. Hatta bu kesiler saç içerisinde açıldığı için görünmez.

Yüz germe ameliyatı sonrası süreç

Bu operasyonun sonrasında ciddi ağrılar olmaz. Hasta, 1 gece hastane yatışı sonrasında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile taburcu edilir. İlk 24-48 saat buz uygulama ödem için çok önemli olmaktadır. İlk gün taburculuk öncesi direnler alınır. Dikişlerin çoğu eriyen dikişlerdir, alınması gerekmez. Kalan dikiş olursa takriben 10 gün sonra alınır. Kişi yaklaşık bir hafta sonra işine döner. Antalya yüz germe estetiği iyi sonuç verir. Kişinin bulunduğu yaştan daha genç ve daha diri görünmesini sağlamaya yardımcı olur.

Yüz germe ameliyatı için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca özel hemşirem mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olabilir.

Sizi yüz germe ameliyatı sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile özel hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi Antalya yüz germe ameliyatı operasyonunda da karşılamamaktadır.

Yüz germe ameliyatı fiyatları

Antalya yüz germe ameliyatı fiyatlandırması muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

 

Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce kliniğinde Antalya yüz germe, orta yüz germe, göz kapağı estetiği alanlarında hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?