Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatlar

Estetik ameliyatlar son zamanlarda revaçta. Estetik ameliyatlar günümüzde basit, hızlı ve pratik bir şekil de yapıldığından bu ameliyatlara talepte artmıştır. Doğuştan gelen kusurlar, çirkin görünüme sahip oldukları için kişiler bu estetik ameliyat türlerine yönelmiş durumdadır. Ülkemizde ise estetik ameliyatı en çok tercih eden bireyler  kadınlar olarak bilinir. Erkekler ise bazı estetik türlerine önem vermektedir. Ve hatta kadınlardan daha çok ilgi göstermektedir.

Erkekler kulak yapılarını beğenmediğinden estetik ameliyatı tercih ediyorlardır. Bunun yanı sıra estetik ameliyatın yapılma zamanı, başlama zamanı ise erken yaşlara kadar inmiştir. Özellikle 18-20 yaş arasındaki grubun, estetik olma oranları geçtiğimiz yıllara nazaran çok artmış durumdadır. Bu ameliyat türleri yaşı çok ilerlemiş kadınlar tarafından da çok tercih edilir. Sarkan göğüsler, kırışan yüzler, büyüyen kulak ve burunlar estetiğe başvurmaya yönlendiriyor. Özellikle bazı estetik ameliyatları günümüzde daha çok tercih edildiği bilinmektedir.

  • Meme Estetiği

En popüler ikinci estetik türü ise kadın  memesi estetikleri oluyor. Göğüslerin küçültülmesi ya da büyütülmesi işlemi ise bu konuda en çok tercih edilen işlemdir. Genellikle göğüslerin toparlanması ve küçültülmesi için kullanılır.

  • Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatları, doğuştan gelen burun yapısını beğenmeme ya da burunda olan herhangi bir sorun nedeniyle burnun yapısının güzelleştirmek için yapılan estetik ameliyat türüdür.

  • Liposuction

Vücudun istenilen şekilde istenilen ölçü de toparlanmasını sağlayan bu uygulamalar kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik ameliyat türü uygulamadır.

  • Karın Germe Ameliyatı

Bu ameliyat türlerinden sonra ise karın germe ameliyatı onemli bir yer tutar. En çok tercih edilen türler arasında geliyor.

  • Kepçe Kulak Estetiği

Doğuştan gelen bozuklukların çözülmesi amacıyla kullanılan kulak estetiği, en çok kullanılan, tercih edilen 5. Ameliyat arasında Yer alıyor.

  • Göz Kapağı Estetiği

Popüler olan diğer uygulamalar arasında ise göz kapağı estetiği geliyor. Genel olarak düşük göz kapakları kusurları gibi sorunlar, bu estetik ameliyat türüyle çözülebiliyor.

  • Kalça Şekillendirme Estetiği

Kalçalar için yapılan estetik türü ise, diğer popüler estetik türleri arasında sayılır.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde tüm Estetik Ameliyatlar ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?