fbpx
Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce, estetik ameliyatlar, çene estetiği

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatlar

Estetik ameliyatlar son zamanlarda çok revaçta. Günümüzde basit, hızlı ve pratik bir şekil de yapıldığından bu ameliyatlara talepte artmıştır. Ülkemizde ise estetik ameliyatı en çok tercih eden bireyler  kadınlar olarak bilinir. Erkekler ise bazı estetik türlerine önem vermektedir. Ve hatta kadınlardan daha çok ilgi göstermektedir.

Erkeklerin en çok tercih ettiği operasyonlar kepçe kulak, liposuction, jinekomasti ve burun estetiğidir. Bunun yanı sıra estetik ameliyatın yapılma zamanı, başlama zamanı ise erken yaşlara kadar inmiştir. Özellikle 18-20 yaş arasındaki grubun, estetik olma oranları geçtiğimiz yıllara nazaran çok artmış durumdadır. Özellikle bazı operasyonlar günümüzde daha çok tercih edildiği bilinmektedir.

Estetik ameliyatlar

  • Meme estetiği

En popüler ikinci estetik türü ise göğüs estetikleri (meme estetiği) oluyor. Göğüslerin küçültülmesi ya da büyütülmesi işlemi ise bu konuda en çok tercih edilen işlemdir.

  • Burun estetiği

Burun estetiği ameliyatları, doğuştan gelen burun yapısını beğenmeme ya da burunda olan herhangi bir sorun nedeniyle burnun yapısının güzelleştirmek için yapılan estetik ameliyat türüdür.

Vücudun istenilen şekilde istenilen ölçüde toparlanmasını sağlayan bu uygulamalar kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik ameliyat türü uygulamasıdır.

  • Karın germe ameliyatı

Bu ameliyat türü kombine ameliyat olarak önemli bir yer tutar. En çok tercih edilen türler arasında geliyor.

  • Kepçe kulak estetiği

Doğuştan gelen bozuklukların çözülmesi amacıyla kullanılan kepçe kulak ameliyatı , en çok kullanılan, tercih edilen 5. Ameliyat arasında Yer alıyor.

  • Göz kapağı estetiği

Popüler olan diğer uygulamalar arasında göz kapağı estetiği geliyor. Genel olarak düşük göz kapakları gibi sorunlar, bu ameliyat türüyle çözülebiliyor.

  • Kalça şekillendirme estetiği

Kalçalar için yapılan estetik türüdür. Popüler estetik türleri arasında sayılır. Popo estetiği diye de adlandırılan bu operasyon yine sonuçları çok yüz güldürücü ameliyatlar arasındadır.

     . Bişektomi

 

Yüzünün ovalliğinden şikayet eden hastalar için kurtarıcı bir operasyondur. Lokal anestezi ile 15 dakika ile 30 dakika arasında sürmekte olup iyileşme süresi oldukça kısadır.

     . Bella eyes – Cat eyes -Badem göz

 

Gözünün şeklini daha çekici şekle dönüştürmek isteyen hastalar için uygun bir operasyon olup yine lokal anestezi altında yapılabilen ve iyileşme süreci hızlı olan bir işlemdir.

     .  İp askılama (Fransız askısı)

 

Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi olan ip askılama kısa sürede sonuç elde ettiğimiz işlemlerden biridir. Yüz germe ameliyatına uygun olmayan ya da ameliyat olmak istemeyen hasta grubu için vazgeçilmez bir işlemdir.

Estetik Ameliyatlar için kliniğimize nasıl ulaşabilirsiniz

0545 359 20 76 ve 0552 355 20 76 asistan numaralarımızdan bize ulaşabilir ve tecrübeli ekibimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde tüm Estetik Ameliyatlar ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?