fbpx
Estetik Cerrah Yüze Dolgu Uygulamaları

Yüze Dolgu Uygulamaları

Yüze dolgu uygulamaları , vücudun belirli bölgesinde doku hacmi  kaybı olması durumunda bölgeye sentetik olarak hazırlanmış dolgu maddesinin cilt altında  uygun olan bölgeye verilerek hacim artırma işlemidir.

Yüze Dolgu Uygulamalarında kullanılan malzemenin özelliği ve önemi

Dolgu maddeleri özel olarak hazırlanan ve içerik olarak güçlü maddelerin birleşiminden oluşan malzemelerdir. Bir çok farklı firmanın ürünü mevcuttur. Estetik Cerrah olarak bu malzemelerin içeriklerinin en kaliteli olanını hastalarıma enjekte etmeyi uygun buluyorum. Kabul etmek gerekirse bu sizin yüzünüze enjekte edilecek ve uzun bir süre kalıcı olarak orada duracak. Yüze dolgu uygulamaları basit bir işlem değildir. Hasta açısından da uzman açısından da ciddiye alınması gerekir. Her ne kadar ameliyathane koşullarında değil de klinik ortamında yapılmış olsa bile biz uzman hekimler için çok önemli bir işlem grubunda yer almaktadır. Hatta bazı durumlarda yüz germe ameliyatı yapılmasını uygun görmediğim hastalarım olup yüze dolgu uygulamaları ile yüz güldürücü sonuçlar almaktayız.

Yüze dolgu uygulamalarını kimler yapabilir?

Daha öncede bahsettiğim gibi bu işlem hafife alınacak bir işlem değildir. Bazen yanlış uygulamalar daha çıkılmaz yollara sokmaktadır. O yüzden bu işlemi yaptırırken iyi araştırmak gerekir. Estetik Cerrah olarak bizler cinsiyet değişiminden, vücut şekillendirmeye kadar tüm operasyonları yapabilen tek yetkin hekim grubuyuz. Doğal olarak yüze dolgu uygulamaları yine bizim en iyi yaptığımız işlemlerden biri olmaktadır.

Yüze dolgu uygulamaları hangi bölgelere ne amaçla yapılmaktadır?

Dolgu maddesini sıklıkla yüz kontur düzeltme ve hacim kaybı düzeltme tedavisi amacıyla kullanmaktayım:

  •  Yanak hacim kaybı düzeltme
  •  Burun dikleştirme veya burun küçültme amaçlı
  •  Gözaltı hacim kaybı ve morluk tedavisi amaçlı
  •  Yara izi tedavisi
  •  Yüz kırışıklık tedavisi
  •  Dudak hacim arttırma
  •  Çene kontur düzeltme
  •  El sırtı kırışıklık tedavileri amaçlı sıklıkla kullanılmaktadır.

Dolgu maddesi ne kadar süre kalıcılığı devam etmektedir?

Bu soru dolgu uygulamalarındaki en sık sorulan ve belki de hasta için en önemli sorulardan biri gibi gözüküyor. Kişi hem acı çekip hem harcama yaptıktan sonra çok doğal olarak etkinin uzun sürmesini bekler. Bu soruya kısaca şöyle cevap veriyorum. Bir dolgu uygulaması ortalama 12-18 ay etkisi devam etmektedir. Bu etki ilk 6-8 ay maksimum seviyede iken zaman geçtikçe doğal olarak dolgunun erimesine bağlı olarak etki azalacaktır. Burada uygulanan dolgunun karakteri de çok önemlidir. Dolgu maddesinde çapraz bağ denen bir kavram vardır. Çapraz bağ ne kadar fazla ise kalıcılık o kadar fazla olur. Ama aynı oranda dolgunun sertliği de artar dolayısı ile çapraz bağı çok olan bir dolgu göz altına da yapılamaz. Yüze dolgu uygulamalarında ayrıntıyı tecrübeli bir Estetik Cerrah planlayıp en optimal ürünü sizin için uygulamalıdır.

Uygulama krem sürülmesi sonrası bölgede uyuşma sağlanarak yapılmaktadır. İşlem 10-15 dakika sürmektedir. Buz uygulaması yapmak önemli bir unsurdur. İşlem sonrası 12 saat kadar hafif şişlik olması normaldir. İşlem sonrası hemen sosyal yaşama dönmek mümkündür. 15. Gün kontrol sonrası hekim ile işiniz sonlanmaktadır.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Yüze Dolgu Uygulamaları alanında hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?