fbpx
estetik cerrah, plastik cerrah, dr selçuk yüce, kaş kaldırma, şakak germe, cat eyes, bella eyes

Şakak Germe Ameliyatı

Şakak germe ameliyatında amaç daha genç ve tazelenmiş bir görünüm sağlamaktır. Aynı anda sarkık kaşların düzeltilmesi ve kişinin kızgın, üzgün veya yorgun görünmesine neden olan yatay çizgilerin düzeltilmesidir.

Şakak germe “Bella Eyes” kalıcı mıdır?

Bu operasyon kalıcıdır. İp askılama yöntemi ile yapılan uygulama medikal bir işlem olup belirli zaman aralıkları ile yenilenmesi gerekir. Şakak germe ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir operasyon olup ameliyathane ortamında yapılması uygundur. Bu sebeple sonuçları hem yüz güldürücü hem de kalıcıdır.

Şakak germe ameliyatı ile badem göz estetiği arasındaki fark nedir?

Badem göz estetiği adı üzerinde gözün şeklini badem haline getirmektir. Bu işlemin lokal anestezi altında kısa bir sürede gerçekleştirilmesi mümkündür. Fakat bu işlemin zaman zaman yenilenmesi gereken durumlar oluştuğu görülmektedir. Badem göz estetiği için net kalıcıdır diye konuşmak zor olur.

Şakak germe ise alından itibaren yapılan bir işlemdir. Bu sebeple hem kaşın düşüklüğünü ortadan kaldırması hem de gözün şeklini yukarı çekmesi bakımından en sık tercih edilen yöntemdir.

Şakak germe ameliyatı yapılırken aynı anda hangi işlemler yapılmaktadır?

Bella eyes yani şakak germe yapılırken aynı anda aslında hem göz kapağı hem badem göz hem de yüz germe ameliyatı yapılmaktadır. Bu operasyonda amaç yüzün yukarı kaldırılması olduğu için tüm saydığımız işlemleri içermektedir.

İp askılama ile kaş kaldırma mı? yoksa ameliyat ile kaş kaldırma mı?

İp ile kaş kaldırma belirli aralıklar ile yenilenmesi gereken bir işlemdir. Daha çok medikal işlemler yapan hekimler tarafından rağbet gören bir uygulamadır. Şakak germe ameliyatı ise sadece estetik cerrah tarafından yapılan adı üzerinde bir ameliyat olan ve sonuçları kalıcı olan bir operasyondur.

Bu bilgi doğrultusunda seçimi tamamen kişiye bırakmak en uygun olanıdır. Kişi operasyon geçirmek istemez ise ve ip askılama yöntemini seçerse bunu da yapmak mümkün. Kalıcılık isteyen hastalarda önerimiz tabi ki şakak germe ameliyatı olmaktadır.

Şakak germe ameliyatı yaptırma ihtiyacı duyan hastaların ortak talepleri nelerdir?

Etkili bakışlara sahip olmak isteyen pek çok kişinin gündeminde göz estetiği yaptırmak yer almaktadır. Son dönemde dünya çapında en çok tercih edilen göz estetiği uygulamalarından biri “cat eyes” dır.  Özellikle dünyaca ünlü model Bella Hadid’de görülen cat eyes modeli aynı zamanda “Bella eyes” olarak da anılıyor. Estetik dünyasında kaş kaldırma olarak da geçen bu işlemde, gözlerin yukarıya doğru bir çekikliğe kavuşması sağlanarak gözler badem biçiminde bir form kazanıyor ve göz kapaklarındaki düşüklüğün verdiği yorgun görünüm ortadan kaldırılıyor. Sonuçları yüz güldürücü olduğu için memnuniyet oranı yüksek bir operasyondur.

Şakak germe yani cat eyes tam olarak ne anlama gelir?

Şakak germe çekici bakışlara sahip olmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biridir. Cat eyes  gözlerin daha çekik görünümlü olmasını sağlamak için yapılan bir estetik uygulamadır. Gözün dış hattı yukarı çekilerek daha belirgin bir kavis oluşturulmaktadır. Bu kavis gözün daha etkileyici görünmesini sağlar. Gözün çekik olması daha derin bir bakış katacağı için kişinin yüz ifadesi de olumlu anlamada değişir. Yüz daha dinamik, genç ve çekici görünür.

Şakak germe kimler için uygundur?

Yaşa bağlı ya da yapısal olarak elastikiyetini kaybeden göz kapağı sarkmaya başlar. Bu durum kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Bakışlardaki keskinliği geri kazanmak isteyen kadınlar için kaş kaldırma estetiği en uygun olanıdır. Göz çevresinde kaz ayakları oluşan ve şakak bölgesi esnekliğini kaybetmiş kişiler de bu estetiği yaptırmayı tercih etmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatı için yaş sınırı nedir?

Bu ameliyat için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir. 18 yaşını dolduran herkesin bu operasyonu yaptırması uygundur.

Şakak germe operasyon süreci nasıl olur?

Şakak germe operasyonunun yapılması için estetik cerrah  tarafından hastanın yüz ölçümleri alınarak operasyona uygun olup olmadığı belirlenir. Hastanın beklentilerine göre çekiklik oranına doktor ile birlikte karar verilir. Cat eyes estetiği cerrahi bir operasyon olduğu için genel anestezi altında yapılması uygundur. Operasyon ortalama 2-3 saat sürmektedir.

Cat eyes operasyon aşaması

Cat eyes ameliyatında ilk olarak, saçlı derinin olduğu kısımda ufak bir kesi açılır. Bu kesiden hastanın göz ve kaş şekline müdahale edilir. Bu şekilde gözün daha çekik bir görünüm kazanması sağlanır. Bu operasyon ile eş zamanlı olarak aslında göz kapağı, badem göz ve yüz germe estetiği yapılır.

Şakak germe ameliyatı sonrası süreç

Kaş kaldırma sonrası ameliyat belirtilerinin çoğu yaklaşık üç hafta içinde tamamen kaybolur. Küçük şişlikler ve morluklar olması normaldir. Bu şişlik ve morluklar makyaj ile bir süre gizlenmesi uygundur. Üç hafta sonra hayalinizdeki anlamlı ve çekici bakışlara kavuşulacağı için makyaj ile kamufle etme durumu ortadan kalkacaktır.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut. Onlar bella eyes ameliyatı ile ilgili her türlü bilgi ve desteği size sağlıyor.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Sağlık sigortası diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi şakak germe operasyonunu karşılamaz.

Şakak germe ameliyatı fiyatları

Şakak germe ameliyatı fiyatları muayene sonucunda belirlemek en uygun olanıdır. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size kaş kaldırma ameliyatı fiyatı ile ilgili ortalama fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Danışan ameliyat olmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı günden 1 gün önce gelmesi yeterlidir.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde Şakak Germe (kaş kaldırma, cat eyes, bella eyes) alanında hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?