fbpx
liposuction, yağ aldırma, estetik cerrah, plastik cerrah, op. dr. selçuk yüce

Liposuction Operasyonu

Liposuction operasyonu ; yani istenmeyen bölgelerden yağ aldırma ameliyatı sonuçların çok tatmin edici olmasından kaynaklı yapmayı en sevdiğim ve en çok tercih ettiğim estetik operasyonların başında gelmekte.

Liposuction yöntemi nedir?

Vücudunuzda spor ve diyete rağmen gitmeyen. Üstelik kalıcı hale gelmiş, bölgesel olarak yağ birikmesi sorunları olan bölgeleriniz vardır. Biz bu yağları yaklaşık 3 saat süren bir operasyonla o bölgeden uygun yöntemle alıyoruz. Sonuç olarak alınan bölgede ciddi bir incelme sağlıyoruz.

Liposuction operasyonu için uygun bir hasta mısınız?

Hastalarıma anlattığım gibi, vücudunuzda Large ya da XLarge bedene sahip bir bölgeniz var ve sizi çok rahatsız ediyor ama spor ve diyet yapmanıza rağmen gitmiyor ise liposuction operasyonu  denilen bu operasyon  ile fazla yağları alıyoruz ve bir daha o bölgelerden kilo almıyor, yağlanmıyorsunuz.

Vaser liposuction veya Lazer liposuction bu operasyonun hangi kısmında ön plana çıkıyor?

Biz bu ameliyatı yaparken amacımız sadece yağ dokuyu vücuttan dışarı atmak. Fakat takdir edersiniz ki yağ doku bizim cilt altımızda izolasyon görevi gören bir yapıdır. Her yere yayılmış durumdadır. Bu yağ doku içerisinde aynı bir evin duvarında bulunan kablo ya da borular gibi; kan damarları, sinirler ve kolajen lifleri bulunmaktadır. Bu kadar önem arz eden bir durumda mevcut iken  biz bunlara kesinlikle zarar vermek istemiyoruz.

İşte Vaser liposuction cihazı, yağları dışarıya vakumlayarak almadan önce, ses dalgası ile parçalayıp katı halden sıvı hale getirerek; Lazer liposuction ise radyo frekans ile aynı işlem yaparak sadece yağı çıkarmamızı ve diğer dokulara çok daha az zarar vermemizi sağlıyor.

Liposuction operasyonu sonrası deride sarkma veya dalgalanma olur  mu?

Biz bu operasyonu yaparken özel cihazlar ile yani ses dalgası ve radyo frekans ile cildi uyarıyoruz. Bu şekilde liposuction operasyonundan sonra korkulan ciltte dalgalanma veya sarkma sorununu da gidermiş oluyoruz. Zaten öncesinde yaptığımız muayenede cildin toparlayamayacağını öngördüğüm takdirde hastayı bu konuda bilgilendiriyorum. Gerekirse germe işlemi yapılması gerektiğini anlatıyorum. Bu durumda ameliyatın boyutu değişip kombine ameliyat grubuna geçmiş oluyoruz. Hasta için bu şekilde olunca sonuçlar daha mutlu edici oluyor. Deri toparlaması olacağını öngörüyorsam zaten direk liposuction operasyonu ile sorunu çözüyoruz. Şişlik (ödem) ve morluk sorusuna değinecek olursak. Liposuction ameliyatı sonrası bir miktar şişlik ve morluk olmaktadır. Ama bu zaten bizim olmasını beklediğimiz ve kontrol altında tutarak devam ettiğimiz bir süreçtir.

Liposuction ameliyatı süreci

Liposakşın bizim büyük operasyonlar arasına aldığımız bir operasyon olup genel anestezi altında yapılmaktadır. 1 ya da 2 gün hastane yatışı olmaktadır. Ayrıca 1 hafta kadar evde istirahat sonrası hastamız sosyal hayatına dönüş sağlar. 3 hafta kadar bir süre medikal korse kullanımını eksik etmiyoruz. Daha sonra kontrollerde korse kullanımını azaltma veya tamamen bırakma konusunu  iyileşme sürecine göre karar veriyoruz.

Liposuction ameliyatı sonrası

Liposakşın ya da Yağ aldırma ameliyatı dediğimiz bu operasyon ile hastalarımı inceltirken teknolojiden  yararlanarak sonucun daha iyi olmasını sağlıyorum ki bu da hem benim hem de hastalarımın sonuçtan çok memnun olmasını sağlıyor. Bu operasyon hastalarımızın en çok memnun kaldığı operasyonların başında gelmektedir. Bir anda hayal ettiği formu  ya da eski formunu tekrar yakalamak kişinin özgüvenini yerine getirmektedir.

Karın germe ameliyatı ile kombine edildiği durumlar

Bazen aşırı deri sarkması duruma göre  Karın Germe Ameliyatı ile de kombine ettiğimiz liposuction operasyonu gerçekten olumlu ve büyük bir değişim yaratıyor. Özellikle  bu operasyonu tatil planından yaklaşık 1 ay önce planlayarak  iyileşme sürecini hesaba katmaktır.

Liposuction operasyonunda kilo durumu önemli mi?

İlk önce bilinmesi gereken durum bu bir kilo verme operasyonu değildir. Liposuction operasyonu vücut şekillendirme işlemidir. Çünkü aynı seansta tek bölge ya da birden fazla bölge olsa da en fazla alınacak yağ miktarı 8 -10 litre kadardır. Bu yaklaşık 7-8 kg a denk gelmektedir. Fazlası hasta için iyileşme süresini uzatır ve zorlaştırır. Eğer fazla bölge varsa bunları seanslara bölerek yapmak daha uygun olacaktır.

Liposuction operasyonu sonrası ağrılar nasıl olmaktadır?

Aslında bu kişiden kişiye göre değişmektedir. Ama hastanede bulunduğunuz süre boyunca bu konuda içiniz rahat olsun kişiyi rahatlatacak şekilde tedaviler uyguluyoruz. Kesinlikle hiç sıkıntı yaşamadan sizi taburcu edecek seviyeye getirip öyle taburculuk gerçekleştiriyoruz.

Liposuction operasyonu sonrası iz olur mu?

Bu operasyonda 1 cm lik kesiler açılıp özel kanüller yardımı ile o bölgeden fazla yağ alındığı için açılan kesi kadar iz olmaktadır. Bu iz zaten bir süre sonra cilt rengine döneceği için belli olmayacaktır. Dikiş izi karın germe ameliyatında olmaktadır. Çünkü karın germe ameliyatında doku çıkarılmaktadır. Doğal olarak o ameliyatın çamaşır altına gizlenen dikişleri fıtratında vardır . Fakat liposuction operasyonunda yani yağ aldırma işleminde dikiş izi belli olmayacak şekilde olmaktadır.

Ameliyat için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca kendi özel hemşiremde mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olabilir.

Sizi ameliyat sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile kendi hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi  Liposuction operasyonunda da karşılamamaktadır.

Liposuction operasyonu fiyatları

Liposuction fiyatları yağ alınacak bölgeye göre değişmekte olup net fiyatlandırma muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştirip duruma karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olamayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE liposuction operasyonu, karın germe, bacak estetiği, meme estetiği, yüz estetiği ile ilgili hizmet sunmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?