fbpx
Estetik cerrahi, Dr. Selçuk Yüce, cat eyes, bella eyes, kaş kaldırma, şakak germe

Cat Eyes Estetik

Cat eyes operasyonunda amaç daha genç ve tazelenmiş bir görünüm sağlamaktır. Aynı anda sarkık kaşların düzeltilmesi ve kişinin kızgın, üzgün veya yorgun görünmesine neden olan yatay çizgilerin düzeltilmesidir.

Cat eyes “Bella Eyes” kalıcı mıdır?

Bu operasyon kalıcıdır. Fransız askısı yöntemi ile yapılan uygulama medikal bir işlem olup belirli zaman aralıkları ile yenilenmesi gerekir. Kaş kaldırma ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir operasyon olup ameliyathane ortamında yapılması uygundur. Bu sebeple sonuçları hem yüz güldürücü hem de kalıcıdır.

Badem göz estetiği ile cat eyes arasındaki fark nedir?

Badem göz estetiği adı üzerinde gözün şeklini badem haline getirmektir. Bu işlemin lokal anestezi altında kısa bir sürede gerçekleştirilmesi mümkündür. Fakat bu işlemin zaman zaman yenilenmesi gereken durumlar oluştuğu görülmektedir. Badem göz estetiği için net kalıcıdır demek biraz zor olur.

Cat eyes ise alından itibaren yapılan bir işlemdir. Bu sebeple hem kaşın düşüklüğünü ortadan kaldırması hem de gözün şeklini yukarı çekmesi bakımından en sık tercih edilen yöntemdir.

Cat eyes ameliyatı yapılırken aynı anda hangi işlemler yapılmaktadır?

Bella eyes “cat eyes” yapılırken aynı anda aslında hem göz kapağı hem badem göz hem de yüz germe ameliyatı yapılmaktadır. Bu operasyonda amaç yüzün yukarı kaldırılması olduğu için tüm saydığımız işlemleri içermektedir.

İp askılama ile cat eyes mı? yoksa ameliyat ile cat eyes mı?

İp ile kaş kaldırma belirli aralıklar ile yenilenmesi gereken bir işlemdir. Daha çok medikal işlemler yapan hekimler tarafından rağbet gören bir uygulamadır. Kaş kaldırma ameliyatı ise sadece estetik cerrah tarafından yapılan adı üzerinde bir ameliyat olan ve sonuçları kalıcı olan bir operasyondur.

Bu bilgi doğrultusunda seçimi tamamen kişiye bırakmak en uygun olanıdır. Kişi operasyon geçirmek istemez ise ve ip askılama yöntemini seçerse bunu da yapmak mümkün. Kalıcılık isteyen hastalarda önerimiz tabi ki kaş kaldırma ameliyatı yani cat eyes olmaktadır.

Cat Eyes yaptırma ihtiyacı duyan hastaların ortak talepleri nelerdir?

Etkili bakışlara sahip olmak isteyen pek çok kişinin gündeminde göz estetiği yaptırmak yer almaktadır. Son dönemde dünya çapında en çok tercih edilen göz estetiği uygulamalarından biri “cat eyes” dır.  Özellikle dünyaca ünlü model Bella Hadid’de görülen cat eyes modeli aynı zamanda “Bella eyes” olarak da anılıyor. Estetik dünyasında kaş kaldırma estetiği olarak da geçen bu işlemde, gözlerin yukarıya doğru bir çekikliğe kavuşması sağlanarak gözler badem biçiminde bir form kazanıyor ve göz kapaklarındaki düşüklüğün verdiği yorgun görünüm ortadan kaldırılıyor. Sonuçları yüz güldürücü olduğu için memnuniyet oranı yüksek bir operasyondur.

“Cat Eyes” tam olarak ne anlama gelir?

Çekici bakışlara sahip olmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biridir. Cat eyes  gözlerin daha çekik görünümlü olmasını sağlamak için yapılan bir estetik uygulamadır. Gözün dış hattı yukarı çekilerek daha belirgin bir kavis oluşturulmaktadır. Bu kavis gözün daha etkileyici görünmesini sağlar. Gözün çekik olması daha derin bir bakış katacağı için kişinin yüz ifadesi de olumlu anlamada değişir. Yüz daha dinamik, genç ve çekici görünür.

Cat Eyes “Bella eyes” kimler için uygundur?

Yaşa bağlı ya da yapısal olarak elastikiyetini kaybeden göz kapağı sarkmaya başlar. Bu durum kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Bakışlardaki keskinliği geri kazanmak isteyen kadınlar için Bella Eyes estetiği en uygun olanıdır. Göz çevresinde kaz ayakları oluşan ve şakak bölgesi esnekliğini kaybetmiş kişiler de bu estetiği yaptırmayı tercih etmektedir.

Kaş kaldırma “cat eyes” için yaş sınırı nedir?

Bella Eyes için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir. 18 yaşını dolduran herkesin bu operasyonu yaptırması uygundur.

Kaş kaldırma operasyon süreci nasıl olur?

Kaş kaldırma operasyonunun yapılması için estetik cerrah  tarafından hastanın yüz ölçümleri alınarak operasyona uygun olup olmadığı belirlenir. Hastanın beklentilerine göre çekiklik oranına doktor ile birlikte karar verilir. Bella eyes estetiği cerrahi bir operasyon olduğu için genel anestezi altında yapılması uygundur. Operasyon ortalama 2-3 saat sürmektedir.

Kaş kaldırma operasyon aşaması

İlk olarak, saçlı derinin olduğu kısımda ufak bir kesi açılır. Bu kesiden hastanın göz ve kaş şekline müdahale edilir. Bu şekilde gözün daha çekik bir görünüm kazanması sağlanır. Bu operasyon ile eş zamanlı olarak aslında göz kapağı, badem göz ve yüz germe estetiği yapılır.

İşlem sonrası süreç

Cat eyes sonrası ameliyat belirtilerinin çoğu yaklaşık üç hafta içinde tamamen kaybolur. Küçük şişlikler ve morluklar olması normaldir. Bu şişlik ve morluklar makyaj ile bir süre gizlenmesi uygundur. Üç hafta sonra hayalinizdeki anlamlı ve çekici bakışlara kavuşulacağı için makyaj ile kamufle etme durumu ortadan kalkacaktır.

Ameliyatlarınız için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut. Onlar kaş kaldırma ameliyatı ile ilgili her türlü bilgi ve desteği size sağlıyor.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Sağlık sigortası diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi kaş kaldırma operasyonunu da karşılamaz.

Cat eyes ameliyatı fiyatları

Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size cat eyes fiyatı ile ilgili ortalama fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi ameliyat olmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı günden 1 gün önce gelmesi yeterli.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde Kaş Kaldırma- Cat Eyes- Bella Eyes işlemi ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?