fbpx
Dr. Selçuk Yüce, Estetik Cerrah, Rinoplasti, Burun Estetiği

Rinoplasti Sürecinde Yaşadıklarım

Merhaba sizlere rinoplasti (burun estetiği) sürecimden bahsedeceğim.

Buna nasıl karar verdim? Nasıl uyguladım? Bu süreçte neler yaşadım? tüm samimiyetimle anlatmak istiyorum.

Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatına nasıl karar verdim?

Hep içimde böyle bir istek vardı. Benim şikayetim aslında sadece burnumun görüntüsüydü. Fakat rinoplasti ameliyatı için  cesaretim yoktu. Bana en büyük desteği veren yakın arkadaşlarım oldu. Ayrıca zamanla rinoplasti (burun estetiği) ameliyatının yaygınlaştığını korkacak bir şey olmadığını fark ettiğimde işte buna hazırım dedim .

Burun estetiği sürecinde doktor seçiminin önemi

Doktorum Selçuk Yüce’yi nasıl buldum? Ben daha önce hiç araştırma yapmadım. Selçuk Bey’in yanında yakın arkadaşım çalışıyordu. Ben doktor beyi uzaktan tanıyordum. Kendisi zaten bana çok güven veriyordu. Dr. Selçuk Yüce ve ekibinin  işindeki o kusursuz ve hep doğru olanı yapmak istemeleri ilk güven sebebimdi. Bana bütün süreci gerçekliğiyle anlatıp neyin nasıl olacağını, nasıl geçeceğini tamamıyla anlattıklarında tamam dedim. Sonucu bile düşünmeden karar verdim. Gerçi sonucunun kusursuz olacağından emindim.

Anestezi süreci nasıl geçti?

Rinoplasti ameliyatında en çok korktuğum şey  anesteziydi. Daha önce hiç ameliyat geçirmemiştim. Uyandığımda nasıl olacağım ve sonrasında çok ağrım olacak mı? En merak ettiğim konular bunlardı. İnanın hiç öyle abartıldığı kadar değilmiş. Uyurken biraz heyecan oldu. Dr. Selçuk Bey ve ameliyat ekibi beni sürekli bilgilendirerek heyecanımı yenmemi sağladılar. Anestezi alıp uyumaktan korkan ben ameliyat sonunda hiç uyanmak istememiştim. Uyandığımda öyle dayanılmaz bir ağrı durumumda hiç olmadı. Her şey çok iyi gitmişti.

Rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı sonrası süreç nasıl geçti?

İlk gün benim adıma biraz nazlı geçti. Hastane ve ameliyat olaylarına alışkın olmadığım için biraz zorlandım. Zorluk derken öyle bir ağrı sızı değil sadece psikolojik olarak. İkinci güne  uyandığımda ise her şey normale dönmüştü. Yüzümde öyle morluk şişlik olmadı. Sürekli tavsiye edilen buz uygulamasını aksatmadan yaptım. 6. günümde bantlarım çıktı. Bu süre herkeste değişebiliyor tabi. Ve en özeli o sargılar çıktığında aynaya baktığım andı. Kendimi tanıyamadım, inanamadım. Yeni görüntüm ile  tanışmak hem çok heyecanlı hem de biraz endişe vericiydi. Biraz çevremin tepkisinden çekinmiştim sanırım. Aslında sonuç olarak ben rinoplasti ameliyatını kendim için oldum. Başkalarının ne dediği çok önemli değildi. Bunu sonradan anladım gerçekten . Kendim için yaptığım en iyi şey olmuştu hayatımda.

Bugün bunu yazdığımda rinoplasti (burun estetiği Ankara) 8.ayım . Yeni görüntümle çok mutluyum. İyi ki kendine bunu yapmışsın dediğim bir Beyza oldum artık.

Şu an Dr. Selçuk Bey’in  yanında çalışıyorum. Bu ameliyatımdan yaklaşık 4 ay sonra denk geldi ve şimdi kendisinin asistanı oldum. Kendisine her gün teşekkür ediyorum. Hem yeteneği hem de iş ahlakı olarak gerçekten saygı duyduğum bir kişi oldu. İyi ki arkadaşım yanında çalışıyormuş. İyi ki beni ikna etmiş ve ben burun estetiği ameliyatını olmuşum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk Yüce Ankara’da bulunan kliniğinde Rinoplasti (Burun Estetiği Ankara) ile ilgili hizmet vermektedir.

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?