fbpx
meme protezi ameliyatı, Dr. Selçuk Yüce, meme büyütme

Meme Protezi Hikayem

Merhaba ben yaklaşık 1 sene önce Dr. Selçuk YÜCE‘ ye meme protezi ameliyatı oldum. Size biraz bu süreçle ile ilgili bilgi vermek istiyorum. İlk olarak bu operasyona nasıl karar verdiğimi anlatarak başlamak istiyorum. Meme protezi ameliyatının en zor kısmı karar verme aşamasıdır.

Meme protezi ameliyatına nasıl karar verdim?

Meme protezi ameliyatı başlangıçta hiç düşünmediğim bir işlemdi. Bu sorunuma her zaman geçici çözümler buldum. Göğüs yapıma göre kıyafetler tercih edip iç çamaşırı konusunda tam destekli sutyen tercih ettim. Ben hep bu ameliyatın zor olduğunu düşündüğüm için kıyafet ve iç çamaşırı bulmaya uğraşmak daha kolay geliyordu.

Bikini giyerken yaşadığım zorluklar

Tatile gittiğim zaman mayo, bikini giydiğimde kendimi huzursuz , özgüvensiz hissederdim. Tatiller benim için tam bir kaostu. İnsanlar tatile gidiyorum diye heyecanlanırken benim günlerce bikini arama serüvenim başlardı. Ve aynı sorunu yaşayan insanların beni çok iyi anladığına eminim ki şuan bu yazıyı okumaya devam ediyorsunuz.

Bir gün bunun böyle gitmeyeceğini fark ettim. Bu durumdan çok sıkılmıştım. Geçici çözümler daha çok yormaya başlamıştı. Bende bu durumda işte meme protezi ameliyatını araştırmaya başladım.

Meme Protezi ameliyatı araştırma sürecim

Sonunda meme protezi ameliyatını araştırmaya başlamıştım. Benim için bu ameliyatta iki önemli etken bulunuyordu. Birinci nokta bu işlemin kalıcı olmasıydı. İkinci önemli şey ise bebeğim olunca emzirme döneminin nasıl olacağıydı.  İşte bu süreçte devreye sevgili doktorum Selçuk Bey girdi.

Doktorumu nasıl buldum? Neden Dr. Selçuk Yüce’yi tercih ettim?

Bu süreçte çok fazla doktor araştırması yaptım. Dr. Selçuk Yüce‘yi internetten buldum. Bu süreçte bence doktor ile tanışmak, muayene olmak ve bilgi almak çok önemli. İnternet yorumları ve fotoğrafları çok kabul edilir bir durum olmamalı diye düşünüyorum. Mutlaka doktor ile tanışmakta fayda var.

Önemli olan benim bedenimde, benim yaşımda ve sağlığımda bu işlemin nasıl olacağıydı. Dr. Selçuk Bey’i bu konuda çok tebrik ediyorum ki bana bütün ayrıntıları anlattı. Yapılacak ameliyatın her aşaması ile ilgili bilgi sahibi oldum. Bu süreçte doktoruma güvenim sonsuz oldu. Zaten önemli olanda o güvenin kurulması.

Meme protezi seçiminin önemi

Ameliyata karar vermiştim. İlk aşamayı atlatmıştım. Asıl önemli sorunum başlamıştı. Protez seçimi nasıl olacaktı. Ben hep tek protez seçeneğim olduğunu düşünmüştüm. Merak etmeyin durum hiç öyle değil. Tabi ki isteklerimi söyledim. Muayenede doktor bey ölçülerimi aldı. Benim bedenime uyabilecek protezlerin boyutlarını söyledi . Meme protezi ameliyatımda bu ölçülerde bir çok protez olacağını ve deneme şansımızın olduğunu söyledi. İçimi en rahatlatan olay bu oldu diyebilirim. Sonunda ameliyat günüm gelmişti.

Meme protezi ameliyatı sürecim

Meme protezi ameliyatı sürecini anlatmadan tabi bu yazıyı bitirmek olmaz. Ameliyatım çok iyi geçmişti. Sabah operasyonu oldum. Öğlen hastanede dinlendim. Aynı günün akşamı taburcu oldum. O kadar iyiydim ki bunu dediğim insanlar bana inanamamıştı. Ameliyat sabahı çok heyecanlıydım. Kararlı olduğum için heyecanımı bastırmaya çalıştım. Sabah Doktor Bey ve ekibi benimle konuşarak sakinleştirdi. Ameliyata girerken içim çok rahattı. Aynı huzurla da uyandım.

Hastanede kaldığım süre boyunca ve sonrasındaki sürede ekip olarak bana çok destek oldular.

Ameliyat sonrası çok ağrım oldu mu?

Meme protezi ameliyatı sonrası ilk 1 hafta yatıp kalkarken biraz zorlandım. Onun dışında bir zorluk ve ağrı hissi yaşamadım. 2 hafta boyunca özel medikal korse kullandım. Zaten korse konusunda bilgilendirilmiştim. Açıkçası kullanırken hiç zorlanmadım. Öyle çok sıkan bir korse değil.

İyileştikten sonraki sürecim

Bu süreç çok heyecanlıydı. İyileştiğimde hayalimi gerçekleştirdim. Hemen istediğim gibi kıyafetler, çamaşırlar aldım. İlk tatil alışverişim daha da keyifliydi. Hangi bikini üstünü giysem tam üstüme oldu. Tatildeki konforumu ve mutluluğumu zaten tahmin edersiniz.

Şu an istediğim dekoltede istediğim bikiniyi kullanıyorum. Tam bir özgüven patlaması yaşıyorum diyebilirim. Evli değilim. Bu işlemi tamamen kendim için yaptırdım. Kadın olmanın duygusunu şuan yaşıyorum bile diyebiliriz. Bu tabi ki tercih meselesi.  Ve ben bu tercihimden dolayı hiç pişman olmadım. İyi ki dediğim bir operasyon oldu.

 

Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce Ankara’da bulunan kliniğinde Meme Büyütme Ankara ( Meme Protezi Ameliyatı) ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?