fbpx
Dr. Selçuk Yüce, liposuction, yağ aldırma, estetik cerrah

Liposuction Yağ Aldırma Ve Mini Karın Germe Ameliyatına Nasıl Karar Verdim? Neler Yaşadım?

Merhabalar. Liposuction -yağ aldırma ameliyatı sürecimi bu durumu yaşamış bir kişi olarak sizinle paylaşmak istiyorum. Aslında ben öyle internetten araştırıp filan bulmadım. Selçuk hocama ablam karın germe ve liposuction olmuştu. Bir arkadaşımda meme küçültme ameliyatı olmuştu. Bizim aile doktorumuz gibi oldu. Bazen bu durum bizi çok güldürüyor. Çünkü özellikle ben estetik ameliyatlara biraz karşıydım. Ameliyatı sadece mecbursan olmalısın gibi düşünürdüm. Ta ki kendim karar verip, yaptırıp, sonuçtan çok çok memnun olana kadar. Şu an çevremdeki tüm mutsuz annelere bu ameliyatı anlatıyorum. Hatta hocamın hastalarının yazılarını bloğunda yayınladığını görünce de liposuction (yağ aldırma) ameliyatı isteyen insanlara yol göstermek adına bu yazıyı yazmak istedim.

Liposuction yağ aldırma sürecim nasıl gelişti?

Yukarıda da bahsettiğim gibi ablam ve arkadaşım Dr. Selçuk Yüce’ye ameliyat olunca ilk önce onların süreçlerini görmek istedim. Özellikle ablamın liposuction (yağ aldırma) ameliyatı benimde mustarip olduğum bölgelerden olduğu için heyecanla beklediğim bir durumdu. O dönemde pandemi olmadığı için ameliyat süresince ve sonrasında hastanedeydim. İlk çıktığında çok halsizdi. Özel bir korse giydirmişlerdi. Tüm aile biraz kızmıştık bile. Neden oldun? Ne gerek vardı? diye. Sonra Selçuk Hoca geldi. Bu durumun normal olduğunu 1 gün sonrasında çok iyi olacağını söyledi. Açıkçası o an pek inandırıcı gelmemişti ama 1 gün sonra tekrar ziyarete gittiğimde gerçekten Selçuk Hocamın dediği gibi ablam ayaklanmıştı. Destekle kalkıyordu ama rengi yerindeydi ve en önemlisi çok mutluydu. Çok istiyordu ve şükür sağlıkla çıkmıştı.

Liposuction – yağ aldırma ameliyatında karar aşamam

Tabi bu durum benim için liposuction (yağ aldırma) ameliyatı olmamda çok önemli bir karar aşaması oldu. Bende iki doğum yaptım ve ikisi de sezaryen oldu. Gençliğimde de zaten çok narin bir vücudum yoktu ama tabi doğumlarla durum daha da içinden çıkılmaz olmuştu.

Aslında 4-5 ayda bir rutin işlemler için Selçuk hocamın kliniğine gidiyordum. Ablamın o yaz özgüvenini görünce bende muayene için randevumu oluşturdum. O büyük gün gelmişti. Hocam muayenesini yaptı ve o kadar güzel bilgilendirdi ki dedim tamam ben bu akşam net kararımı vereceğim. Selçuk Hoca olacak, olmayacak her şeyi anlattı. Zaten tanıdıkça bilgisine, dürüstlüğüne,  çalışkanlığına daha da emin olmuştum. Ablamda da , arkadaşımda da bizzat kendi ilgilendi. Doktor ameliyatı yaptı bir daha görmedik gibi bir durum asla olmadı.

İşte o büyük gün gelmişti

Sonuç olarak liposuction-yağ aldırma ameliyatını yaptırmaya karar verdim. Fakat Selçuk Hocam deri yapımdan dolayı karın bölgemde tam toparlanma olamayacağına o yüzden sezaryen yerimden mini karın germe de yapılacağını söyledi. Tabi tecrübesine güvendiğim için hocam ne diyorsa o şekilde yapıldı ameliyat.

Liposuction (yağ aldırma) ve mini karın germe ameliyatı olmuştum. İlk kez kendim için bir şey yaptırdım hissiyatındaydım. Ameliyattan çıktığımda benimde korsem vardı. Rengim soluktu, biraz halsizdim ama ertesi gün geçeceğini biliyordum. Kendi anestezi ekibi olduğu için anestezi doktoru Paşa hoca da çok ilgilendi benimle. Aslında tek değil iki doktor konforunda ve güvencesinde girmiştim ameliyata. Hem estetik cerrahım hem de anestezi doktorum vardı.

Liposuction-yağ aldırma sonrası iyileşme sürecim

İyileşme sürecim yaklaşık 2 hafta sürdü . Kendi işlerimi kendim yapabiliyordum ama ağır yük taşıma filan yapamıyordum . Yaklaşık 1 ay kadar korse kullanımı oldu. Gerçi ben korse ile rahat ettiğim için 2 ay kadar kullanmaya devam ettim. Sonuçta 1 ay sonra gençliğimde bile göremediğim ince bir belim ve dümdüz bir karnım olmuştu. Muhteşem bir duygu. 2 çocuklu ve genç görünümlü bir kadın olmuştum. Bol kıyafetler ile üst bölgemi kapatma derdim bitmişti.

Genç, fit ve daha sağlıklı görünen bir ben ile yeni bir başlangıç

Artık bende fit, bakımlı ve mutlu bir anne ve kadınım . Eşim ilk zamanlar ne gerek var diyordu hatta en çok karşı çıkanlardan biriydi sonucu görene kadar.  Ama kesinlikle en doğru kararı vermişim ve liposuction (yağ aldırma) – mini karın germe ameliyatını olmuşum.

Dr. Selçuk Yüce ve ekibine sonsuz teşekkürler

Ayrıca iyi ki Selçuk hocam ile bu sürece girmişim. Kendi ailesinden biriymişim gibi anlattı, ilgilendi, hissettirdi. Hatta her ameliyatın bir riski vardır. Benimde dikişlerimde sorun oldu ve tekrar ufak bir işlem geçirmek zorunda kaldım. Selçuk hocam benden daha çok üzüldü. Çok ilgilendi. Tekrar buradan çok teşekkür ediyorum. Anestezi doktoru, hemşiresi, asistanları bu kadar uyumlu bir ekip zor bulunur. Bana gençliğimi ve enerjimi verdiğiniz hocam yolunuz hep böyle berrak ve açık olsun.

Ben öncesinde çok uğraştım. diyet ve spor ile tüm doğum kilolarımı verdim. Fakat hamileliklerin yaşattığı vücut yıpranmasını bir türlü toparlayamadım. Liposuction (yağ aldırma) ve mini karın germe kendime güvenimi yerine getirdi 40 yaşımda kendime yeni bir ben yarattı.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde Liposuction (Yağ aldırma) ve Mini Karın Germe Ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?