fbpx
Jinekomasti ameliyatı, Dr. Selçuk Yüce

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti ameliyatı, erkeklerde meme, göğüs büyümesi olarak adlandırılan bir rahatsızlıktır. Özellikle kilo alıp vermeler sonrası, çok nadir olsa da genetik yatkınlık sebebi ile özellikle göğüs bölgesinde, meme altında yağ dokusu arzu edilenden daha fazla oluyor. Bu durum tabi erkekler için büyük sıkıntı oluşturuyor. Özellikle yaz dönemi deniz, havuz tatili gibi durumlar daha bir sıkıntıya sokuyor.

Erkekte meme oluşumunun tedavisi mümkün müdür?

Tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Eğer ek bir rahatsızlığı yok ise rahatlıkla jinekomasti ameliyatını yapabiliriz.

En sık başvuru şikayetleri nelerdir?

Tabi  bu operasyonu ilk önce hasta kendisi görüntüsünden şikayetçi olduğu için istemektedir. Kişi ayna karşısında meme oluşumuna bağlı feminen bir görüntüde olmaktan rahatsızlık duymaktadır. Giydiği tişört, gömlek hatta kalın olan kazak gibi kıyafetlerden bile rahatsız olmaya başlamış ise jinekomasti ameliyatı kaçınılmaz olur.

Bu operasyon için en uygun yaş nedir?

Yaş uygunluğu önemli . 20 yaşından sonra istenilen her yaşta yapılması uygundur. Bizim 45-50 yaş ve üzeri çok fazla hastamız bulunmaktadır. Sadece genç yaşlarda yapılır diye bir durum söz konusu olmaz. Meme oluşumundan rahatsızlık duyan her yaş grubuna uygulanabilen çok ağır olmayan bir operasyondur.

Jinekomasti ameliyatı için en uygun zaman nedir?

Bu işlem için şu dönemde yapılır ya da yapılmaz diye bir durumdan bahsetmek uygun olmaz. Sadece liposuction yapılacağı için operasyon sonunda özel medikal bir korse giyilmesi gerekir. Bu korse atlet gibi bir görüntü oluşturmaktadır. Yani kıyafet ile bir sıkıntı oluşturmaz. Ama deniz, havuz tatili için ameliyattan hemen sonra gitmek uygun değildir. Bu sebeple seyahat kısıtlaması yok ama deniz, havuz gibi enfeksiyon riski içeren tatillerden yaklaşık 1 ay kadar önce yaptırmak daha uygundur.

Jinekomasti ameliyatına erkekler tarafından başvurulma sıklığı nasıldır?

Erkek hastalarda burun estetiğinden sonra en sık yaptığımız ameliyattır. Riskleri minimumda olup sonuçları maksimumda olan bir operasyondur.

Operasyon süresi ve süreci nasıl olmaktadır?

Jinekomasti ameliyatı ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. Bu işlemini Liposuction ile gerçekleştiriyoruz.

Jinekomasti ameliyatı sonrası iz olur mu?

Hiç iz olmaması, hızlı iyileşmesi ve arzu edilen şekle hızlı ulaşması ile hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu bir ameliyattır.

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE Ankara’da bulunan kliniğinde Jinekomasti Ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?