fbpx
meme protezi ve meme küçültme

Meme Protezi ve Meme Küçültme

Meme büyütme, Meme protezi ve meme küçültme ameliyatından bahsetmeden önce durumun öneminden bahsetmek istiyorum. Memeler kadınların cinsiyetini simgelediği en önemli organlardan biridir. Bazı kadınlarda genetik faktörler, kalıtsal hastalıklar gibi çeşitli nedenlerden gelişmeyip yeterli boyut ve ölçülere gelmezler. Ya da tam tersi olarak olması gerekenden daha büyük ebatlara gelebilirler. Estetik olarak rahatsızlık veren bu durum müdahale edilmediğinde zamanla kadınları psikolojik olarak etkilemektedir.

Her geçen gün ilerleyen tıp biliminde artık göğüsler kısa zamanda ve daha ağrısız, sorunsuz şekilde istenilen boyutlara gelmektedir. Kadınların bir kısmı göğüslerini büyüterek, daha dolgun ve çekici görünmesini ister. Bir kısmı ise büyük olan göğüslerini istenilen boyuta getirmeyi hayal eder. Göğüs için tercih edilen birbirinden farklı estetik operasyon çeşitleri bulunmaktadır.

Burada hem meme protezi ile göğüs büyütme ameliyatından; hem de meme küçültme ameliyatından bahsedeceğim.

Meme Protezi ile Büyütme Nasıl Yapılır?

Göğüsleri çok küçük olan kadınların tercih ettiği meme büyütme operasyonu farklı yöntemler ile yapılmasının yanı sıra en çok bilinen yöntemi Ankara meme protezidir . Meme derisinin altına yerleştirilen protez ile kısa zamanda göğüsler olduğundan daha büyük görünür. Meme büyütme operasyonlarında implant genellikle göğsün alt kısmına atılan kesinin açıldığı kısma konur. Bu implantlar doku ile uyumludur. Yan etkisi bulunmaz ve göğüslerde sarkma oluşmaz.

Ankara Meme protezi ameliyatı sonrası yaklaşık 3 hafta kadar spor aktiviteleri yapmak uygun değildir. 3 hafta geçtikten sonra doktor kontrolü dahilinde yapılmalıdır. Havuz, deniz gibi planlarda erken zaman için çok uygun değildir. Enfeksiyon riski geçtiği andan itibaren plan yapmak daha uygun olacaktır. Bu da yine yaklaşık 3 haftaya denk gelmektedir.

Peki meme büyütme ameliyatından bahsettik bunun tam tersi meme küçültme ameliyatı nasıl olmaktadır. Birazda ondan bahsetmek gerekir .Çünkü başta da söylediğim gibi yapısal olarak küçük olabileceği gibi çok büyük meme dokusuna sahip insanlarda olmaktadır.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme Küçültme operasyonu ise göğüsleri olması gereken boyutlardan daha büyük olan göğüslere uygulanır. Estetik olarak rahatsız bir görünüm veren, kıyafet seçiminde sorun oluşturan ve zamanla sırt ve bel ağrılarına neden olan büyük göğüslü kadınlar belli bir yaştan sonra göğüslerini küçültmek isteyebiliyor.

Meme büyütme operasyonu kadar basit olan bu işlem kısa sürede yapılıp hastanın en kısa zamanda günlük yaşantısına dönmesini sağlıyor. Ankara meme küçültme operasyonu, meme içerisinde ki yağ dokusunun alınması ile gerçekleşiyor. Genel anestezi ile yapılan bu işlem, hastanın 2 hafta içerisinde iyileşme süreci ile son bulur. Hastalar yaklaşık bir haftalık istirahatin ardından günlük yaşamına döner.

Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce Ankara’da bulunan kliniğinde Meme Protezi ve Meme Küçültme Ameliyatı ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?