fbpx
Antalya liposuction, yağ aldırma, Dr. Selçuk Yüce, Estetik Cerrah

Liposuction-Yağ Aldırma

Bu operasyon bölgesel olarak yağlanma sorununun çözüldüğü bir operasyondur. Genellikle bölgesel zayıflama yöntemleri ile zayıflayamayan, inatçı yağlanmalara sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir. Liposuction cerrahi bir operasyondur ve yaptırmadan önce mutlaka bir uzman görüşü almak gerekmektedir. Antalya liposuction zayıflamak için kullanılan bir yöntem değildir. Zayıflamaktan ziyade vücut hatlarını kusursuzlaştıran, bölgesel olarak incelmenizi sağlayan bir yöntemdir.

Bu operasyondan kimler yararlanır

Liposuction işlemi erkeklere ve kadınlara uygulanabilen bir cerrahi operasyondur. Uygulamanın en fazla yapıldığı bölgeler genellikle bel çevresi, kalçalar ve karın bölgesidir. Fakat yağ aldırma sadece bununla sınırlı değildir. Bunun yanı sıra gıdı bölgesi, uyluk, kol gibi bölgelere de uygulanmaktadır.

Meme küçültme operasyonlarında da yine yan bölgeler için kullanılmaktadır.

Yağ aldırma işlemi, herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Ama diyabet, kalp hastalığı gibi sağlık problemleri olan kişilere uygulama kararı doktorunuza danışarak olmaktadır. Yapılacak test sonucuna göre uygun görülecektir.

Hamile veya yeni doğum yapmış kişiler için uygun bir cerrahi işlem değildir. Eğer inatçı yağlanmalar dışında bir kilo sorunu yaşıyorsanız, ilk aşamada kontrollü bir diyet ve buna ek olarak spor yaparak kilolarınızdan kurtulmanız gerekmektedir.  Eğer diyet ve spor sonrasında vücudunuzda yağ kaybı gerçekleşmeyen bölgeler varsa bu bölgelerdeki fazlalıklar için bu cerrahi işleme başvurmanız daha uygun olacaktır.

Antalya liposuction operasyonu süreci

Diyetle ve sporla kilo verilmesine rağmen ne yapılırsa yapılsın olduğu yeri terk etmemeye kararlı dirençli yağ hücrelerinin alınma operasyonu, güzel görünmek isteyen her kadının sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Antalya liposuction operasyonu nasıl yapılır diye araştıranlar için şu şekilde açıklanabilir.  Liposuction operasyonu genellikle farklı metotlar ile likit hale getirilen yağ dokularının özel kanüller yardımı ile bölgeden alınmasıdır. Bu kanüllerin bağlandığı vakumlu cihazı yağlanmanın olduğu bölgede hareket ettirilerek vücuttaki istenmeyen dirençli yağ hücrelerinin emilmesi sağlanır.

Liposuction sonrası yaşananlar

Yağ aldırma operasyonunda genel anestezinin yanı sıra lokal anestezi de uygulanabilmektedir. Antalya liposuction operasyonu sonrası İyileşmenin hızlı bir şekilde gerçekleşebilmesi için bol bol hareket etmek ciddi önem taşımaktadır. Ameliyat sonrasında ortalama 3-4 gün süren ağrılar yaşanmaktadır. Fakat bu ağrılar hastanede anestezi ekibimizin desteği ile evde ise verilen ağrı kesiciler ile tolere edilebilen ağrılardır.  Takip eden 3 hafta boyunca liposuction korsesi kullanılması gerekir.

Vaser liposuction ile lazer liposuction arasındaki fark

Vaser liposuction cihazı, yağları dışarıya vakumlayarak almadan önce, ses dalgası (ultrasound) ile parçalayıp katı halden sıvı hale getirir. Lazer liposuction ise radyo frekans ile aynı işlemi yaparak sadece yağı çıkararak diğer dokulara çok daha az zarar vermemizi sağlar.

Antalya liposuctıon sonrası deride sarkma veya dalgalanma olur  mu?

Biz bu operasyonu yaparken özel cihazlar ile yani ses dalgası ve radyo frekans ile cildi uyarıyoruz. Bu şekilde liposakşın operasyonundan sonra korkulan ciltte dalgalanma veya sarkma sorununu da gidermiş oluyoruz. Zaten öncesinde yaptığımız muayenede cildin toparlayamayacağını öngördüğüm takdirde hastayı bu konuda bilgilendiriyorum. Gerekirse germe işlemi yapılması gerektiğini anlatıyorum. Bu durumda ameliyatın boyutu değişip kombine ameliyat grubuna geçmiş oluyoruz. Hasta için bu şekilde olunca sonuçlar daha mutlu edici oluyor. Deri toparlaması olacağını öngörüyorsam zaten direk Antalya liposuction ameliyatı ile sorunu çözüyoruz.

Operasyon sonrası süreç

Antalya liposuction dediğimiz bu operasyon ile teknolojiden  yararlanarak sonucun daha iyi olmasını sağlıyorum ki bu da hem benim hem de hastalarımın sonuçtan çok memnun olmasını sağlıyor. Bu operasyon hastalarımızın en çok memnun kaldığı operasyonların başında gelmektedir. Bir anda hayal ettiği formu  ya da eski formunu tekrar yakalamak kişinin özgüvenini yerine getirmektedir.

Liposuction ameliyatının karın germe ameliyatı ile kombine edildiği durumlar

Bazen aşırı deri sarkması duruma göre  Karın Germe Ameliyatı ile de kombine ettiğimiz bu operasyon gerçekten olumlu ve büyük bir değişim yaratıyor.

Antalya liposuction operasyonunda kilo durumu önemli mi?

İlk önce bilinmesi gereken durum bu bir kilo verme operasyonu değildir. Yağ aldırma (liposuction) ameliyatı vücut şekillendirme işlemidir. Çünkü aynı seansta tek bölge ya da birden fazla bölge olsa da en fazla alınacak yağ miktarı 8 -9 litre kadardır. Bu yaklaşık 7 kg a denk gelmektedir. Fazlası hasta için iyileşme süresini uzatır ve zorlaştırır. Eğer fazla bölge varsa bunları seanslara bölerek yapmak daha uygun olacaktır.

Antalya Liposuction sonrası iz olur mu?

Bu operasyonda 1 cm lik kesiler açılıp özel kanüller yardımı ile o bölgeden fazla yağ alındığı için açılan kesi kadar iz olmaktadır. Bu iz zaten bir süre sonra cilt rengine döneceği için belli olmayacaktır. Dikiş izi karın germe ameliyatında olmaktadır. Çünkü germe ameliyatında doku çıkarılmaktadır. Doğal olarak o ameliyatın çamaşır altına gizlenen dikişleri fıtratında vardır . Fakat liposuction yani yağ aldırma işleminde dikiş izi belli olmayacak şekilde olmaktadır.

Liposuction ameliyatı için özel ekibiniz bulunmakta mı?

Bu en sık karşılaştığımız soruların başında yer almaktadır. Sizinle iletişime geçen asistanlarım mevcut onlar size her türlü bilgi ve  desteği sağlıyorlar. Kendi özel anestezi ekibim var ve özellikle bunun altını çizmek istiyorum, kendi  anestezi uzmanım ile ameliyata giriyorum. Ayrıca kendi özel hemşiremde mevcut olduğu için bu konuda da içiniz rahat olabilir.

Sizi liposuction ameliyatı sabahı asistanım hastanede karşılıyor. Yatış işlemleriniz ile kendi hemşirem ilgileniyor. Anestezi doktorum sizi gördükten sonra ameliyathanede ben sizi karşılıyorum. Muayenede konuştuğumuz sürecin tekrar üzerinden geçip ameliyata başlıyoruz.

İyileşme süreci boyunca asistanlarıma ya da bana her zaman ulaşabiliyorsunuz. Takipleri bizzat ben ve ekibim yapıyoruz.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi Antalya Liposuction ( yağ aldırma) operasyonunda da karşılamamaktadır.

Antalya liposuction ( yağ aldırma ) ameliyat fiyatları

Antalya liposuction ameliyatında fiyatlandırma yağ alınacak bölgeye göre değişmekte olup net fiyatlandırma muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştirip duruma karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

 

Estetik Cerrah Dr. Selçuk Yüce kliniğinde Antalya Liposuction yani Yağ Aldırma operasyonu ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?