fbpx
Antalya saç ekimi Dr. Selçuk Yüce

Saç Ekimi (Hair Transplantation)

Antalya Saç ekimi öncesi konsültasyonda doktorunuza tıbbi geçmişiniz hakkında doğru bilgiler vermelisiniz. Tedavi gördüğünüz bir hastalığınız varsa veya şeker hastalığı, tansiyon, ülser gibi düzenli ilaç tedavisi gerektiren bir durumunuz varsa, kullandığınız ilaçları ve ne kadar süreyle kullanmanız gerektiği konusunda doktorunuza bilgilendirmelisiniz.

Saç ekimi ameliyatından 1 hafta önce yapılması gerekenler

  • Mümkünse 1 hafta, yoksa operasyondan 3 gün önce alkol kullanımı kesilmesi gerekir. (saç ekimi öncesi ve sonrası)
  • Sigaranın  vücut üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak ve operasyon sırasında istenmeyen olayların yaşanmaması için sigara 1 hafta, mümkünse en az 3 gün önceden bırakılmalı.
  • Kalbi yoran veya vücut geliştirme gibi yorucu egzersizler operasyondan 1 hafta önce bırakılmalıdır.
  • Ekim yapıldıktan bir gün önce ve sonra çay, kahve, kola gibi içeceklerin tüketimi kesinlikle bırakılmalıdır.

Saç ekimi (hair transplantation) işlemi sonrasında nelere dikkat etmelisiniz?

Bu operasyon hastanede yatmayı gerektirmeyen bir operasyon türüdür. İşlemden sonra hasta dinlenmek için evine ya da otele gitmesi uygun olur. Ameliyattan sonra en az 6 saat araç kullanılmamalı.  İşlemin  ilk 8 saati en kritik süreç olarak kabul edilir. Bu işlem sırasında ekim yapılacak alan ile her türlü temastan kaçınmak gerekir.

Antalya Saç ekimi sonrası ilk saç yıkama nasıl olur?

Ekilen saç köklerinin yeni alanlara adaptasyonu için gerekli süre 2 gündür.  İlk saç yıkama işlemini uzmanlar gerçekleştirir. O sebeple ilk yıkama Antalya saç ekimi yapan ekibimiz tarafından yapılacaktır.

Hair transplatation (saç ekimi) operasyonundan sonraki ilk günler

İlk üç gün alkol tüketimi kesinlikle yasaktır. Kan sulandırıcı alınmamalıdır.  Hasta mümkün olduğunca kendisini yoran aktivitelerden kaçınmalı ve istirahat etmeli.  Ayrıca doktoru tarafından izin verilmedikçe uygulama yapılacak bölge su ile temas ettirilmemesi gerekmektedir. Ekim yapıldıktan sonra doktorunuzun önerdiği ilaçlar, losyonlar ve şampuanlar tavsiye edildiği şekilde kullanılmalıdır.

Antalya saç ekimi sonrası özellikle dikkat edilmesi gereken hususlar

Saç ekiminden kaynaklanan ödemin daha çabuk geçmesi için başın mümkün olduğunca dik tutulması faydalı olacaktır.  İlk 3 gün saç ekim bölgesinde güneşe maruz kalmamak gerekir. Dışarı çıkmanız gerektiğinde, başınızı sıkıştırmayan yumuşak kumaştan bir şapka takmalısınız. Uyurken sırtüstü pozisyon tercih edilmelidir.  Küçük, sert bir yastıkta yatılması uygun olur. Boyun altına rulo havlu konulması rahat bir uyku için önerilmektedir. Hastanın saç alınan bölge üzerine yatmasında sakınca yoktur. Saç ekilen bölge çok hasar almamalıdır.

Saç ekimi yapan ekibin tecrübesinin önemi

Antalya saç ekimi için en önemli nokta ekibin tecrübeli olmasıdır. Çünkü hız bu işlemin en kilit noktasıdır. Alınan köklerin çok fazla dış ortamdan durmadan hızlı bir şekilde transfer edilmesi gerekir. Bu transferin hızlı olabilmesi içinde ekibin sıklıkla saç ekimi gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Dr. Selçuk Yüce kliniğinin bu işlem için özel bir ekibi mevcut mu?

Kliniğimizin sadece saç ekimi için tecrübeli bir ekibi bulunmakta olup çok fazla vaka tecrübemiz vardır. Antalya saç ekimi olarak sonuçlarımız yüksek oranda yüz güldürücüdür.

SGK veya özel sağlık sigortası bu ameliyatı karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi  Ankara saç ektirme operasyonunda da karşılamamaktadır.

Antalya saç ekimi (hair transplantation) ameliyat fiyatları

Saç ekimi fiyatları (saç ektirme fiyatları)bölgeye göre değişmektedir. Net fiyatlandırma muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama dediğim gibi net fiyatlandırma muayene sonucunda belli olmaktadır.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştirip duruma karar veriyoruz. Ameliyat olmaya karar verdiği takdirde birebir muayene ve testler için 1 gün önceden gelmesi yetiyor. İsteyen hastalarımız için havaalanı transferi gerçekleştirebiliyoruz.  Konaklayacak yeriniz mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz otellerde sizin için konaklama rezervasyonu yapıyoruz.

Sağlığınız sizin içinde benim içinde çok önemli. Uygun olmayan bir durum olduğunda bunu mutlaka anlatıp ameliyatı yapmayabiliriz. O yüzden bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizde iyi araştırma yapmak, uzman cerrahın ameliyat sayısına, yaptığı ameliyatların öncesi sonrasına bakmak gerekir.

 

Estetik cerrah Dr. Selçuk Yüce ve ekibi bilgi ve tecrübesi ile kliniğinde saç ekimi konusunda size en iyi hizmeti vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?