fbpx
Dr. Selçuk Yüce, Estetik Cerrah, Burun Estetiği Ameliyatı

Erkek Hastalarda Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı yani diğer ismi ile rinoplastide amaç kişinin yüzü ile uyumlu bir görüntü yaratmaktır. Temelde kadın ve erkek hastalarda farklı teknikler kullanılmalıdır. Ama aslında sadece cinsiyet ayırmanın dışında her birey için farklı teknikte yapılmalıdır. Her yüz için aynı teknik uygulanırsa kalıptan çıkmış görüntü denilen ve herkesin aynı olduğu görüntü ortaya çıkar. Biz Estetik Cerrahlarda zaten bunun böyle olmasını kesinlikle istemeyiz.

Kişiye özel burun estetiği ameliyatı ( rinoplasti )

Rinoplasti ameliyatına başvuran her hasta için tek bir öncesi-sonrası fotoğraf üzerinden gitmek çok doğru değildir. Benzer yapıda burun şekilleri ile gitmek, muayenede ölçümleri düzgün yapmak ve hastanın isteklerini dinlemek gerekir. Burada önemli olan bu işi en iyi yapan cerrah grubu olan Estetik, Plastik Cerrah ile yola çıkmaktır. Çünkü temelden öğrenen ile sonradan kurs yardımı ile yapmaya çalışan arasında ciddi bir bilgi ve tecrübe farkı olmaktadır.

Erkek hastalarda burun estetiği ameliyatı (rinoplasti)

Rinoplasti erkek hastalarda biraz daha farklı olmaktadır. Daha maskülen görünen, yüzde muntazam bir görüntü oluşturmak gerekir. Burun sırtı düz olmalı. Kesinlikle fazla kavis yapılmamalı. Burun ucu kalkık, yüksek, sivri ve dar olmamalı. Burun delikleri karşıdan bakıldığında görülmemeli ama burun ucu düşükte olmamalı. Sonuç olarak altın oranı yakalamak ve hastayı doğal ama havalı bir görüntüye kavuşturmak gereklidir.

Aynı seansta nefes problemi çözülebilir mi?

Burun estetiği ameliyatında estetik kaygıları giderirken tabi ki burunun temel fonksiyonu olan nefes alma işlevini göz ardı edemeyiz. Aynı seansta hem nefes hem de şekil bozukluğunu düzelterek hastalarımızı nefes yönünden konforlu aynı zamanda yüzü ile uyumlu bir görüntüye kavuşturmak gerekir.

Erkek hastalarda rinoplasti ameliyatından sonra iyileşme süreci farklı mıdır?

İyileşme süreci çok kişisel bir şeydir. Kadın ya da erkek fark etmez. Tamamen kişinin bünyesi ile alakalı bir durumdur. Ama sonuç olarak ameliyat sonrası ortalama 7 gün dinlenme için ayırmanızı her hastama tavsiye etmekteyim.

Kadın ve erkek hastalarda burun estetiği fiyatlandırması farklı mıdır?

Kadın ve erkek hasta burun yapısının kolaylık ya da zorluk açısından rinoplasti ameliyatında bir farkı yoktur. Bu sebeple burun estetiği fiyatlandırmasında bu durumun hiç önemi yoktur. Rinoplasti fiyatlandırması muayene sonucunda yapılacak işleme göre belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişime geçtiğiniz takdirde size ortalama bir fiyat bilgisi vereceklerdir. Ama net fiyatlandırma tabi ki muayene sonucunda belirlenmektedir.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti) üzerine hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?