fbpx
Estetik Cerrah, Dr. Selçuk Yüce, jinekomasti estetiği

Erkekte Meme Oluşumu Ve Jinekomasti Estetiği

Erkekte meme oluşumu ve jinekomasti estetiği son zamanlarda fazla dikkati çekmeye başlayan bir konu olmuştur. Meme oluşumunun farklı nedenleri olmaktadır. Kalıtsal, hormonsal, ilaç kullanımına bağlı nedenler gibi bir çok neden sıralamak mümkün. İlk önce bu sorunun kaynağını bulup sonrasında çözümü olan jinekomasti planlamasını yapmak gerekir.

Jinekomasti estetiği nasıl bir süreçtir?

Jinekomasti operasyonu yaklaşık 1-2 saat kadar süren hastalarımızı genelde aynı gün taburcu ettiğimiz bir ameliyattır. Düşünülenin aksine ameliyat süreci de sonrası da gayet rahat geçen bir operasyondur.

Ameliyattan sonra atlete benzer medikal bir korse kullanılması gerekmektedir. Bu da zaten çamaşıra benzediği için kişinin bu işlemi geçirdiğine yönelik hiç bir belirti olmamaktadır.

Bu operasyon sonrası iz kalır mı?

Jinekomasti estetiği sonrası kesinlikle iz kalmaz. İnce kanüller yardımı ile o bölgedeki parçaladığımız meme dokusu alındığından ve bu 1 cm lik kesiler koltuk altından açıldığından iz sorunu olmaz.

Spor hayatına dönüş ne kadar süre sonra olmaktadır?

Jınekomasti sonrasında normal hayata dönüş çok hızlı olmaktadır. Fakat ağır spor için bir süre beklemek gerekmektedir. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında yapılan işlemin hiçbir izi olmasa bile içeride bir yara iyileşmesi söz konusudur. O yüzden iyileşmenin sağlıklı olması açısından yaklaşık 1 ay kadar ağırlık kaldırılan sporların yapılmamasını tavsiye ederim.

Jinekomasti estetiği sonrasında tekrar meme oluşumu görülür mü?

Bu operasyonda meme dokusu alındığı için böyle bir durum görülmez.

Jınekomasti ameliyatında memnuniyet durumu

Açık konuşmak gerekirse erkeklerde özellikle de tişört gömlek gibi ince kıyafetlerde ve plajda mayo ile gezerken kadın memesi benzeri görüntü hiç hoş olmamaktadır. Zaten genelde kişi kendi de bu durumdan çok rahatsız olmaktadır. Bize danışmaya gelene kadar gözünde çok büyüttüğü için süreci dinlediğinde çok rahatlamaktadır. Yapılan işlemlerinde öncesi sonrası fotoğraflarını görünce jinekomasti estetiği olmaya kesin karar vermektedir. Bu operasyonun sonuçları çok yüz güldürücüdür.

Jinekomasti süreci ve jinekomasti fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi için asistanlarımıza arama ya da web sitemizde yanda bulunan whatsapp uygulaması üzerinden mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde erkekte meme oluşumunun çözümü olan jinekomasti estetiği ile ilgili hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?