fbpx
Dr. Selçuk Yüce, estetik cerrah, ip askı, fransız askısı

İp Askı ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme (Fransız Askısı)

Fransız askısı yöntemi yüz yapılarının erken gevşemesini, gıdı bölgesi sarkmalarını, düşük kaşları, kepçe kulağın düzeltilmesini sağlar.

İp askı yöntemi (Fransız askısı) kimlere uygulanır?

Yüzdeki kırışıklıkları ve erken gıdı görünümünü azaltmak isteyen hem erkekler hem de kadınlar için uygulanır. Bu işlem aynı zamanda cildi nazikçe çektiği için sarkmış cilt görünümünü azaltır.

Fransız askısı yönteminin ameliyattan farkı

Bu işlemde yüz germe ameliyatındaki gibi, kesi veya yara izi olmadan anında sonuç alınır. Daha sıkı bir cilt için doğal görünen sonuçlar istiyorsanız, ip askı yöntemi (Fransız askısı) ile yüz gençleştirme sizin için en doğru işlemdir.

Yüz germe ameliyatı ve ip askı işleminin farkı

Yakın zamana kadar, gıdı ve sarkık yanaklar gibi yüzdeki cilt gevşekliğinden kaynaklanan sorunları çözmenin tek yolu yüz germe ameliyatıydı. Sonuçta, cilt yenileme tedavileri bir dereceye kadar sıkılığın geri kazanılmasına yardımcı olabilirken, bir kez gevşek cilt mevcut olduğunda, onu gerçekten sadece ameliyat kaldırabilirdi.

Artık yeni gelişen tıbbi yöntemler ile ameliyat olmadan daha hızlı yöntemler ile yüzünüzü gençleştirmek mümkün. İp askı yöntemi bunlardan biri olmakla birlikte en çok kullanılan yöntemdir.

Fransız askısı yöntemi tam olarak nasıl yapılır?

Hastanın gevşek yüz derisini cerrahi olarak çıkarmak yerine, sadece bazı kısımlarının ip yardımı ile dikilerek yüzün yukarı kaldırılmasıdır. Bu, cildi hafifçe yukarı çekme ve dolayısıyla yüzü kaldırma ve sıkılaştırma etkisine sahiptir. Bu yöntem, cildi kaldırmak için ideal olmasının yanı sıra, yaşlanmayla başka bir şekilde savaşır.

Yüz germe ameliyatı yerine ip askı ile yüz germe yaptırmanın avantajları

Bu yöntemi yaptırmanın en büyük avantajı, iyileşme süresinin büyük ölçüde azalmasıdır. Yüz germe ameliyatı olan bir hasta genel anestezi alır. Fakat bu işlem lokal anestezi altında gerçekleşmekte olup hasta aynı gün sosyal hayatına döner.

Fransız askısı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Fransız askısı hastalarının iyileşme sırasında birkaç küçük önlem alması gerekir. Bu işlem yapıldıktan sonra 1 hafta kadar yüzünüzü temizlerken veya nemlendirici uygularken kuvvetli bir şekilde ovmamaya dikkat etmeniz önemlidir.

Fransız askısı sonrası morarma, kızarıklık, ödem durumu nasıl olur?

Bu işlemden sonra yara izi, şiddetli morarma, kanama veya diğer komplikasyon riski neredeyse yoktur. Nadir durumlarda, hastalar tahriş, enfeksiyon veya dikişlerinin cilt altında görünür hale gelmesiyle karşılaşabilir. Ancak bu meydana gelirse, dikişler kolayca alınabilir ve hastanın yüzü önceki durumuna geri döner.

SGK veya özel sağlık sigortası bu işlemleri karşılar mı?

Maalesef diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi Ankara ip askı yöntemi ile yüz gençleştirme işlemini de  karşılamamaktadır.

İp askı ile yüz germe fiyatı (Fransız askısı fiyatı)

İp askı fiyatı yani Fransız askısı fiyatı muayene sonucunda belirlenmektedir. Asistanlarım ile iletişim kurduğunuz takdirde size ortalama fiyat bilgisi verecektir.

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için süreç

Bu şekilde hastalarımız çok olduğu için yine tecrübeli olduğumuz bir konu olduğunu belirtmek isterim. Bu hasta grubumuz ile daha çok fotoğraf ve görüntülü konuşma ile muayene gerçekleştiriyoruz. Ona göre karar veriyoruz. Kişi işlemi yaptırmaya karar verdiği takdirde işlemin yapılacağı gün gelmesi yeterlidir.

 

Estetik Cerrah Op. Dr. Selçuk YÜCE kliniğinde ip askılama ile ameliyatsız yüz gençleştirme (Fransız askısı) hizmeti sunmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya başla!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?